دولت پول‌هایش را کجا خرج می‌کند؟


آمارهای ارایه شده از سوی صندوق بین‌المللی پول که بدون تردید از وزارت اقتصاد و بانک مرکزی گرفته است اما نشان می‌دهد دولت دست‌کم در تامین «هزینه‌های عمومی» نسبت به سایر مناطق اقتصادی در وضعیت نامناسبی است. صندوق بین‌المللی پول در گزارش خود از اقتصاد ایران شاخص مسهم هزینه‌ای عمومی از تولید ناخالص داخلی» را که توسط دولت‌ها تامین می‌شود را از ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ در «کشورهای توسعه یافته»، در «کشورهای آسیایی در حال توسعه»، در «اقتصادهای در حال توسعه» و «بازارهای نوظهور» و همچنین در «خاورمیانه و شمال آفریقا» اندازه‌گیری کرده است.

به گزارش ساعت ۲۴، همانطور که در نمودار حاضر دیده می‌شود در حالی که سهم دولت ایران در تامین هزینه‌های عمومی در سال ۲۰۱۵ معادل ۲۹ درصد است، این نسبت برای کشورهای در حال توسعه ۳۹ درصد، برای کشورهای مستقر در «خاورمیانه و شمال آفریقا» ۳۵ درصد و برای کشورهای اقتصادی در حال توسعه و نوظوهر ۳۱ درصد گزارش شده است.

پرسش این است که وقتی دولت ایران نسبت به تامین هزینه‌های عمومی سهم کمی دارد بقیه منابعش را کجا هزینه می‌کند؟

[ منبع این خبر سایت ساعت 24 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال