مدیرکل ارشاد استان قم استعفا کرد/ وزیر ارشاد پذیرفت


با دیگران به اشتراک بگذارید

مدیرکل ارشاد استان قم استعفا کرد/ وزیر ارشاد پذیرفت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با استعفای «حجت الاسلام والمسلمین عباس دانشی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم موافقت کرد.

تصویر و عکس مدیرکل ارشاد استان قم استعفا کرد/ وزیر ارشاد پذیرفت

به گزارش «نسیم آنلاین»، متن استعفای دانشی و پاسخ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح زیر است:

متن استعفای «حجت الاسلام والمسلمین عباس دانشی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم:

جناب آقای دکتر جنتی «زندگی کند عزه»

مقام مناسب وزارت

با سلام و احترام

در مورد اتفاقات اخیر در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم ، مطالب مشروحه ذیل را به استحضار منتقل میکنم:

اینجانب قبل از این رویداد و حواشی تلخ و سنگین آن در مصاحبه مطبوعاتی هفته دولت با نظر داشت اینکهبرپایی کنسرت در هر شکل و نوع آن در قم مصلحت وزارت ارشاد نیست رسماً اعلام کرده ام که برنامه ای برای اجرای کنسرت نداریم و آنچه روز  سه شنبه هشتم مهرماه اجرا شد به هیچ وجه کنسرت موسیقی نبوده و کمترین و کوچکترین تبلیغ رسانه ای مکتوب، جایزی و در فضای شهری و رادیو تلویزیونی از سوی این اداره کل به عنوان کنسرت موسیقی نداشته است.
اجرای این برنامه از نظر شکل و محتوی کاملاً منطبق بر معیارهای اسلامی بوده و با خوب ترین و پرتکرارترین موزیکهای صدا و سیما که بعضاً به طور زنده و صحنه ای از شبکه های متعدد صدا و سیما انتشار داده میشود قابل رقابت است.
حاشیه و فضای تالار نیز در ضمن برگزاری برنامه تا حدود بسیاری وضع مطلوبی داشته اما پس از پایان کشف کردن مهمانی متاسفانه عده ای از زنان رعایت حجاب اسلامی را نکرده اند و افرادی با انگیزه سیاسی صرفاً به گرفتن تصویر و عکس از صحنه های نامناسب مبادرت ورزیده و این تصاویر را در اختیار بعضی از مراجع معظم و اعضاء محترم جامعه مدرسین قرار داده اند.
اینجانب نگرانی های مراجع عظام تقلید و اعضاء محترم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را کاملاً درک نموده و عمیقاً به آن ارج مینهم زیرا این دغدغه ها برخاسته از عمق باورهای دینی و اعتقادی و گرامیداشت‌ شأن شهر مقدس قم و حرم منزه کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (ع) می باشد و اینجانب در اولین فرصت پس از وقوع این حواشی در ملاقات های حضوری و گفت و گو های خود از آن عذرخواهی کرده ام.

اما اینکه با نظر داشت این موارد با توجه به ناراحتی خاطر این عزیزان، علی رغم اینکه هیچگونه تخلف عمدی از معیارهای دینی از طرف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت نگرفته برای باز قرار دادن دست حضرتعالی در مدیریت این رویداد و کاهش انتقادات علیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دولت محترم به مخصوص در شرایط حساس کنونی ضروری آگاهی میدارم مراتب استعفای خود را به جنابعالی تقدیم دارم.

اینجانب افتخار دارم برای دفاع از حریم اهل بیت عصمت و طهارت (س)، مرجعیت شیعه و حوزه های مقدس علمیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی و اصول و ارزش های اساسی و مهم آن، ربع قرن عمر خود را در پرمخاطره ترین سال های پس از انقلاب در سربازی نظام مقدس جمهوری اسلامی و در نقاط مرزی غرب و شرق کشور طی کرده و بارها تا مرز شهادت جلو رفته ام و از این پس نیز همیشه و همواره سرباز کوچک جبهه فرهنگی نظام خواهم بود.

 

پاسخ علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای عباس دانشی

با سلام

و سپاس از خدمات ارزنده جناب مناسب در طول دو دهه گذشته به مخصوص در مناطق محروم و دور افتاده، با عنایت به توضیحات جناب مناسب در خصوص نگرانی های مراجع عظام تقلید نسبت به جایگاه شهر مقدس قم و حریم حرم منزه کریمه اهل بیت (سلام اله علیها) و ناراحتی خاطر برخی از فضلای حوزه علمیه قم از برگزاری یک برنامه هنری با استعفای شما موافقت می شود.

از خداوند متعال سلامتی و مزید توفیقات شما را در خدمت به آرمان های مقدس جمهوری اسلامی خواستارم.

*****************************************

تهیه شده توسط: آرمان ث.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دانم دلت ببخشد بر عجز شب نشينان
««« »»»
گر حال بنده پرسی از باد صبحگاهی

مدیرکل ارشاد استان قم استعفا کرد/ وزیر ارشاد پذیرفت

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال