http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

کارت‌ اعتباری بنگاه‌های تولید کشورهای صادر کننده را رونق می‌دهد

کارت‌ اعتباری بنگاه‌های تولید کشورهای صادر کننده را رونق می‌دهد

به گزارش صبحانه، علی‌نقی مصلح شیرازی در گفت‌وگو با فارس، کارت‌های رنگی اعتباری بانکها را نوعی سوبسید به تولیدکنندگان خارجی دانست و اظهار داشت: این کارتها با توجه به روحیه مصرف‌کنندگان داخلی باعث افزایش فروش اجناس خارجی و افزایش واردات خواهد شد.

وی تصریح کرد: این کارت‌ها برای رونق بازار مناسب است، اما حیف که رونق صنایع خارجی را حاصل می‌کند؛ در واقع‌ این کارت‌ها رونق بخش اقتصاد‌های چین و ترکیه و تمام کشورهایی است که ایران از آنها کالا وارد می‌کند.

استاد دانشگاه اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر وضع اقتصادی مردم مطلوب نیست و مردم با اجرای این طرح بدهکارتر می‌شوند، گفت: وضعیت از شرایط فعلی هم بدتر می‌شود، حقیقت این است که یکی از مشکلات حکومت طاغوت قسطی کردن زندگی مردم بود،‌ به این صورت که اغلب مردم بدهکار بودند و این اقساطشان به دلیل شرایط به وجود آمده تمامی نداشت و یکی از مشکلات مردم همین موضوع گسترده شدن شبکه اعتباری بوده است.

این کارشناس اقتصادی در ادامه افزود: بانک مرکزی قبل از اینکه شروع به عرضه چنین کارت‌هایی بکند، ابتدا باید آموزش‌ی لازم جهت نحوه استفاده از این کارت‌ها را بدهد.

مصلح شیرازی ادامه داد: متاسفانه مردم این کارت‌ها را موهبتی از سوی دولت تصور می‌کنند، در صورتی که این‌گونه نیست.

وی در پایان  گفت: مردم در این طرح بدهکار خواهند شد و به دنبال آن شرایط اقتصادی آنها نیز بدتر خواهد شد، اما اگر همین کارت شرط خرید کالا و خدمات ایرانی را داشت خیلی مناسب‌تر بود.

منبع: صبحانه آنلاین
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg