تجار ایرانی بازار خوبی در جمهوری چک فراهم کرده‌اند


به گزارش صبحانه، ادوارد موریچکی در نشست مشترک با معاون وزیر امور خارجه ایران و مسئولان اقتصادی استان خراسان رضوی در هتل پردیسان مشهد با بیان اینکه هایت تجاری جمهوری چک در این نشست از نتایج و بازدهی‌های بالای استان و مشهد باخبر شد، اظهار کرد: امروز در آستانه پیدایش و توسعه روابط بین جمهوری چک و ایران قرار داریم.

وی افزود: طی دهه‌های گذشته جهان تغییرات عظیمی در حوزه برنامه‌های اقتصادی داشته است و شرکت‌های جمهوری چک برنامه‌های سنتی در زمینه توسعه روابط اقتصادی با ایران دنبال می‌کردند؛ همکاری‌هایی که باعث مشارکت در حوزه شکر، سنگ آهن و صنایع معدنی شد.

موریچکی ادامه داد: شرکت‌های ایرانی بزرگی در این مدت در چک تاسیس شد که از صنعت و ماشین‌آلات ما برای این منظور استفاده می‌کردند. طی سالیان گذشته جمهوری چک توانسته به عنوان یک عضو اقتصادی در قلب اروپا فعالیت داشته باشد. با وجود اینکه در سال ۱۹۹۳ منطقه چک اسلواکی دچار جداشدگی شد اما جمهوری چک توانست به تنهایی فعالیت‌های خود ادامه دهد. این کشور با توجه به آمار توانسته منابع و سیستم‌های خود را به شکلی اقتصادی و تجاری تبدیل کند.

وی تصریح کرد: این کشور توانسته در شکل اقتصادی خاص فعالیت خود را ادامه دهد. بسیاری از تجار ایرانی توانسته‌اند بازار خود را در چک برای فروش فعالیت‌های خود فراهم کنند.

به گزارش ایسنا، معاون وزیر صنعت و بازرگانی جمهوری چک اظهار کرد: کشوری که در همسایگی ما وجود دارد، آلمان است که روابط نزدیکی با آن داریم و در جهان امروزی به دنبال کشوری هستیم که بازاری برای فروش کالاهای‌مان فراهم و در توسعه روابط از ما حمایت کند.

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال