http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

هنوز محدودیت مبادلات دلاری داریم

هنوز محدودیت مبادلات دلاری داریم

به گزارش صبحانه، محمدرضا حسین‌زاده درخصوص انتشار برخی اخبار مبنی بر بازداشت معاون فناوری اطلاعات بانک ملی گفت: این خبر توسط مقام‌های مسئول تکذیب شده است.

وی در پاسخ به این سوال که اخیراً دیوان محاسبات اعلام کرده است که حدود 400 مدیر و مقام دریافتی بالای 20 میلیون تومان داشتند و آیا این مسئله شامل حال مدیران بانک ملی نیز بوده یا خیر؟ اظهار داشت: خیر ما از اینگونه مدیران نداشته‌ایم؛ دستگا‌ه‌های نظارتی تمامی نهادها، بانکها و مؤسسات دولتی را مورد بازرسی قرار داده‌اند و به گفته خود این عزیزان در بین همه اینها، بانک‌های دولتی مقرراتی و منضبط‌تر بودند.

مدیرعامل بانک ملی ادامه داد: حتی در بانک ملی نیروهای سازمان بازرسی و دیوان محاسبات اتاق مخصوصی داشته و آنجا مستقر هستند و تمامی مصوبات و تصمیم‌های ما را نیز دارند و گزارش این عزیزان حاکی از این بوده که بانک‌های دولتی از همه مقرراتی‌تر بوده‌اند و در بین همه بانک‌‌ها نیز بانک‌های «ملی و سپه» مقرارتی‌تر بودند.

حسین‌زاده با بیان این مطلب که دریافتی‌‌های کارکنان بانک ملی خیلی پایین‌تر از حد تصور مردم است، تصریح کرد: در بانک‌های دولتی همه سازمانهای نظارتی نمایندگانی دارند و این بحث‌هایی که در رابطه با دریافتی‌های بالا مطرح شده بیشتر در بانک‌های خصوصی و نیمه خصوصی بوده و شاید این دریافتی‌ها هم براس اساس قانون بوده است.

وی درخصوص تاثیر برجام بر مبادلات بانکی و اینکه گفته شده است برجام تاثیر بسزایی بر مبادلات بانکی با کشورهای اروپایی نداشته است، گفت: برجام واقعا تاثیر داشته است. بعد از برجام گشایشی صورت گرفته است و سوئیفت برقرار شده و ما توانستیم با بانک‌های دیگر کشورها وارد مذاکرات شویم.

مدیر عامل بانک ملی اضافه کرد: شعبات خارج از کشور فعال شدند. با بانک‌های خیلی از کشورهای اروپایی از جمله آلمان، اسپانیا، اتریش و ایتالیا قرارداد همکاری بسته‌ایم. فعالیتهای بانکی نسبت به قبل از برجام زمین تا آسمان متفاوت شده است.قبلا حتی یک دلار هم نمی‌توانستیم جابجا کنیم اما الان برعکس شده و می‌توانیم از طریق سیستم بانکی پول حواله کنیم و حتی صادرکنندگان ما از طریق نظام بانکی می‌توانتد کالای خود را صادر کنند و پول صادرات خود را از طریق مثلا شعبه بانک ملی هامبورگ به داخل انتقال بدهند و  به نرخ روز دلار را به بانک ملی بفروشند.

به گفته وی تاکنون و پس از برجام حدود  17 هزار پیام سوئیفتی و مبادلات بازرگانی در بانک ملی حاکم بوده است.

حسین‌زاده همچنین با انتقاد از برخی محدودیت‌های مبادلات دلاری توسط آمریکا اظهار داشت: متاسفانه ما محدودیت از طرف آمریکا در مبادلات دلاری داریم اما در سایر ارزها کار خوب پیش می‌رود.

منبع: صبحانه آنلاین
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
استخدام کارشناس فروش حضوری در شرکت پویا پرداز قرن
آیا دولت یازدهم انضباط مالی را رعایت کرده است؟ +نمودار
حرف های هرمز سیرتی از GEM برگشته
جان کری: حوثی‌های موشک‌هایشان را کنار بگذارند
بازار خودرو نباید در اختیار آمریکایی‌ها قرار گیرد
یکتا ناصر باردار شد + عکس وی در دوران بارداری
انتقاد وزیر بهداشت از سرداران "حرم"، "عَلم" و "قلم"
استخدام MDF کار ماهر جهت نصب پارتیشن اداری
اینجا قبرستان کودکان در تهران است +تصاویر
حضور یک بازیگر زن فیلم های مستهجن در ایران؟! + عکس
قاضی آرژانتینی خواستار دستگیری ولایتی در عراق شد
صادرات غیرنفتی بوی نفت می‌دهد +جدول
تمامی بسته های بازی Star Wars Battlefront را در ماه نوامبر رایگان بازی کنید
آمار جدید از قدرت نظامی ارتش ایران و جایگاه جهانی آن+تصاویر
استخدام کارشناس فروش در شرکت مهندسی باربد
اینستاگرام ۳ دختر کره‌ای مخصوص ایرانی ها ! +تصاویر
کشف آدرس افسردگی در مغز!
سخت‌گیری جدید تاجیکستان برای مسافران ایرانی/ تسهیلات «ویزای فرودگاهی» تا اطلاع ثانوی لغو شد! +سند
سحابی لاله‌ در قو/ عکس روز ناسا
بازگشت شرکت مرسک، بزرگ‌ترین شرکت حمل و نقل دریایی جهان به ایران