http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

انجمن سرمایه‌گذاران حرفه‌ای ایران تشکیل می‌شود

انجمن سرمایه‌گذاران حرفه‌ای ایران تشکیل می‌شود

به گزارش صبحانه، انجمن سرمایه گذاران حرفه ای ایران به منظور ارتقای حرفه سرمایه گذاری برای نخستین بار تشکیل می شود.

انجمن سرمایه گذاران حرفه ای ایران(Iran Association of Investment Professionals ) در واقع یک پیش جامعه (pre- Society )است که با حمایت CFA Institute و پیگیری دانشکده علوم مالی خوارزمی( دانشگاه علوم اقتصادی سابق) برای اولین بار در ایران تشکیل می شود.

دراین ارتباط مدیر گروه مدیریت مالی دانشگاه خوارزمی گفت: اعضای این انجمن در حال تاسیس از افرادی تشکیل می شود که یا تحلیل گر خبره مالی (Chartered Financial Analysts) CFA  هستند و یا اینکه کاندیدای آن می‌باشند .

کامران پاکیزه افزود: حداقل شرط لازم برای عضو شدن در این انجمن گذراندن سطح یک آزمون CFA می باشد که خوشبختانه با پیگیری انجام شده موافقت برای  ایجاد انجمن از CFA institute  صادر شد و برای اولین بار نام ایران نیز در بین ١٤٧ جامعه تحلیلگر خبره مالی در دنیا اضافه شده است.

به گفته وی، امید می رود این انجمن در مراحل بعدی به CFA Society of Iran  تغییر نام دهد و تحت حمایت کامل CFA Institute قرار گیرد.

به گزارش فارس؛ انجمن CFA  سالیانه کنفرانس هایی را در کشورهای مختلف برای ارتقای حرفه سرمایه گذاری برگزار می کند که امسال این دوره در بوداپست مجارستان برگزار و ایران نیز در بین این کشورها حضور داشت.

در این کنفرانس بازارهای مالی ایران ، دانشجویان مالی و پیشرفت های علم دانش و حرفه مالی و سرمایه گذاری در ایران نیز مورد بحث و بررسی واقع شد که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

مدیر گروه مدیریت مالی دانشگاه خوارزمی با بیان اینکه جامعه های CFA در کل دنیا شبکه بسیار بزرگی از تحلیلگران خبره مالی را تشکیل می دهد عنوان کرد: اغلب این افراد در شرکت های سرمایه گذاری بزرگ، بانک های بین المللی بزرگ و نهادهای مالی دنیا فعالیت می کنند که این ارتباطات به سرمایه گذاری خارجی در ایران بسیار کمک کننده خواهد بود.

پاکیزه یادآور شد: مجوزهای لازم برای فعالیت CFA Institute  در ایران از قبیل ایجاد مرکز آزمون و فعالیت انجمن تحلیلگران مالی از طرف قانونگذاران و ناظران خارجی اخذ شده و در عین حال مجوز کامل و جامعی از اوفک در وزارت خزانه داری آمریکا صادر شده است.

وی افزود: در ایران مذاکره با وزارت علوم، سازمان سنجش، سازمان بورس اوراق بهادار و سازمان فنی و حرفه ای برای کسب مجوز فعالیت در داخل ایران در حالی ادامه دارد که متاسفانه مقداری سردرگمی در بین نهادهای داخلی وجود دارد که باعث کند شدن فرایند پیشروی فعالیت ها شده است .

منبع: صبحانه آنلاین
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام بازاریاب با مزایای عالی در اصفهان
پیام تسلیت رحمتی به امید ابراهیمی
فیلم مستد معماریِ با بحث فرهنگ در معماریِ ( آپارات ) -دانلود و پخش
فیلم ولادت و فوت خورشید ( آپارات ) -دانلود و پخش
خبر زنده؛ پرسپولیس ۰ نفت آبادان ۰
کلیپ فیلم محققان معتقد ۲
تسلیت ستاره های استقلال و پرسپولیس به امید ابراهیمی
ویدیو فیلم سیم حافظه دار ( آپارات )
تشویق هواداران نفت از سوی پرسپولیسی ها/ حضورنامحسوس جناب خان در ورزشگاه آزادی
تساوی یک نیمه ای ذوب آهن و استقلال خوزستان
گواردیولا: من و رئال مادرید به درد هم نمی خوریم
دانلود آهنگ جدید سبحان شرافتی هوای سرد غم
هروی: بچه ها از گروه مرگ بالا آمدند/ ما شایسته قهرمانی هستیم
روزنامه استقلال جوان موقتاً تعطیل شد
کیلیپ فیلم اهداء ب……;) +( آپارات ) پخش
کلیپ فیلم سه سال تحصیلمون در یک دید
ویدیو فیلم موسیقی مطلوب من ( این سبک ) ( آپارات )
فیلم رقصیدن پسر کوچولو در نماز منزل مدرسه ( آپارات ) -دانلود و پخش
آگهی استخدام در شرکت داروسازی جی فارمد اسپادانا
ویدیو فیلم راهکاری بسیار برتر برای شمردن پول ( آپارات )
تبلیغات