کلینتون فاصله خود را با ترامپ بیشتر کرد +نمودار


به گزارش تسنیم، پس از اینکه ترامپ طی چند هفته تلاش توانست فاصله خود را با کلینتون کاهش دهد، اما رسوایی‌ها و عملکرد ضعیفش طی هفته اخیر موجب شد که کلینتون بار دیگر وی را در نظرسنجی‌های انجام شده جا بگذارد.
 
نتایج نظرسنجی مؤسسه راسموسن که طی روزهای 4 تا 6 اکتبر (13 تا 15 مهرماه) انجام شده است نشان می‌دهد که کلینتون با جلب 43 درصد اقبال عمومی رأی‌دهندگان آمریکایی، از ترامپ (با 42 درصد) جلوتر است.
 
نظرسنجی شبکه فاکس‌نیوز نیز که در روزهای 3 تا 6 اکتبر (12 تا 15 مهرمان) انجام شده است، بیانگر پیشتازی 2 درصدی کلینتون (با 44 درصد) از ترامپ (با 42 درصد) است.
 
نتیجه نظرسنجی مشترک مؤسسه یو‌.پی.آی/سی‌ووتر نیز که طی روزهای 30 سپتامبر تا 6 اکتبر انجام شده است نشان می‌دهد که کلینتون توانسته اقبال 48 درصد رأی دهندگان آمریکایی را به سوی خود جلب کرده و به میزان یک درصد از ترامپ (47 درصد) پیش بیافتد.
 
 
برای اجتناب از خطاهای نمونه‌گیری، در این بخش نگاهی به میانگین مجموع نظرسنجی‌های سراسری انجام شده در ایالات متحده طی یک هفته اخیر می‌اندازیم. نتایج نشان می‌دهند که کلینتون در مجموع با کسب 45.29 درصد اقبال عمومی همچنان با بیش از 4.16 درصد از ترامپ (با حدود 41.13 درصد) پیش است، این در حالی که در هفته پیش از آن اختلاف این دو رقیب برابر با 3.24 درصد بود که نشان دهنده افزایش فاصله این دو رقیب طی هفته اخیر است.
 
 
این در حالی است که اگر به میانگین نتایج نظرسنجی‌های سراسری انجام شده در آمریکا طی بازه زمانی «یک‌ماهه اخیر» نظری بیندازیم، مشاهده می‌شود که فاصله این دو رقیب طی هفته اخیر در قیاس با یک‌ماهه اخیر نیز کمی افزایش یافته است.
 
طی یک‌ماهه اخیر، کلینتون و ترامپ در جلب اقبال عمومی به‌طور میانگین 2.79 درصد اختلاف داشتند که این میزان تفاوت در هفته اخیر به حدود 4.16 درصد افزایش یافته است.
 
 
یازده ایالتِ خاکستریِ تعیین‌کننده
 
شهروندان آمریکایی در تمامی 50 ایالت این کشور و پایتخت آن در انتخابات ریاست جمهوری نقش‌آفرینی می‌کنند، اما نتیجه رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری این کشور عملاً با آرای 11 ایالت این کشور مشخص می‌شود، ایالت‌هایی که «خاکستری» نامیده می‌شوند، و به‌صورت سنتی و به‌خلاف دیگر مناطق، از آنها انتظار نمی‌رود که از پیش، جهت‌گیری مشخص و قطعی حزبی داشته باشند.
 
این 11 ایالت شامل کلرادو، فلوریدا، آیووا، میشیگان، نوادا، نیوهمپشایر، کارولینای شمالی، اوهایو، پنسیلوانیا، ویرجینیا و ویسکانسین هستند که در مجموع 146 رأی از 538 رأی کالج الکترال را به خود اختصاص می‌دهند.
 
بررسی نتایج نظرسنجی‌های اخیر در این یازده ایالت نشان می‌دهد که کلینتون در مجموع همچنان از ترامپ جلوتر است؛ در واقع فاصله این دو رقیب با احتساب نظرسنجی‌های انجام شده طی هفته اخیر بار دیگر کمی افزایش یافته است و ترامپ که تا هفته پیش توانسته بود در سه ایالت از کلینتون پیش بیافتد، هم‌اکنون فقط در جلب اقبال عمومی دو ایالت آیووا و اوهایو جلوتر بوده و در 9 ایالت از کلینتون جا مانده است. در بین این 9 ایالت دیگر، بیشترین فاصله این دو در میشیگان و ویرجینا است، جایی که کلینتون با حدود 7.6 درصد از ترامپ پیش افتاده است.
 
 
در مجموع نیز با احتساب «میانگین وزنی» ــ که از ترکیب اقبال عمومی در تمامی این ایالت‌ها به هر یک از دو نامزد و تعداد آرای الکترال هر ایالت حاصل شده است ــ هیلاری کلینتون 3.3 درصد جلوتر از ترامپ است، این در حالی است که اختلاف این دو براساس همین شاخص در هفته پیش برابر با 3 درصد بود.
 
 
بررسی روند تغییرات اقبال عمومی (بر مبنای میانگین وزنی) به این دو نامزد در ایالت‌های یازده‌گانه «خاکستری» طی هفته‌های اخیر نیز نشان می‌دهد که اختلاف این دو پس از چند هفته کاهش، بار دیگر افزایش یافته است. به‌گونه‌ای که از 3 درصد اختلاف در نزدیک‌ترین نقطه خود، بار دیگر به 3.3 درصد افزایش یافته است. البته لازم به ذکر است که اکثر نظرسنجی‌های انجام شده در این یازده ایالت مربوط به پیش از رسوایی حاصل از انتشار فایل سخنان ترامپ درباره رابطه جنسی وی با زنان متأهل بود و برای مشاهده اثرات این ماجرا بر افکار عمومی آمریکایی باید مدت بیشتری منتظر ماند تا نظرسنجی‌های جدیدتری انجام شوند.
 
 
منبع: تسنیم

[ منبع این خبر سایت رجا می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال