نفت به رکورد قیمتی سال 2016 نزدیک شد


به گزارش روز پلاس به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، در آخرین به‌روز رسانی سایت خود اعلام کرد: هر بشکه سبد نفتی این سازمان، پنج‌شنبه 15 مهر ماه با یک سنت افزایش نسبت به قیمت روز قبل 47.84 دلار در هر بشکه فروخته شد.

سبد نفتی اوپک روز چهارشنبه 14 مهر 47.74 دلار در هر بشکه فروخته شد. متوسط قیمت نفت اوپک در هفته منتهی به 7 سپتامبر یعنی 16 مهر ماه برابر با 47.23 دلار در هر بشکه بوده است.

قیمت نفت در بازارهای جهانی در روز پنج‌شنبه به علت کاهش ذخایر آمریکا و قطعی بودن کاهش تولید نفت از سوی کشورهای عضو اوپک و غیراوپکی افزایش یافت اما در روز جمعه به علت تلاش سرمایه‌گذاران بازار برای سود بردن از این افزایش‌ها کاهش اما همچنان در مرز 52 دلار قرار دارد.

سبد نفتی اوپک 20 خردادماه رکورد بالاترین قیمت این نوع نفت را شکست و به 48.02 دلار در هر بشکه رسید. از این رو سبد نفتی اوپک تنها 18 سنت با بیشترین قیمت خود در سال 2016 فاصله دارد.

کمترین قیمت نفت اوپک که تاکنون ثبت شده است به چهارشنبه 20 ژانویه برابر با 30 دیماه 94 باز می‌گردد که 22.48 دلار در هر بشکه فروخته شد که کمترین قیمت سبد نفتی اوپک از سال 2003 تاکنون نیز به شمار می‌رود.

سبد نفتی اوپک سال 2016 را با 31.79 دلار آغاز کرد تاکنون توانسته است قیمت بالای 48 دلار را نیز تجربه کند.

متوسط قیمت نفت اوپک در سال 2016 تاکنون 38.72 دلار در هر بشکه بوده که کمترین قیمت آن از سال 2004 به شمار می رود.

سبد نفتی اوپک متشکل از نفت صحرای الجزایر، نفت ت اورینت اکوادور، نفت سنگین ایران، نفت سبک بصره عراق، نفت صادراتی کویت، سیدر لیبی، بونی لایت نیجریه، نفت موربان امارات، میناس اندونزی و مِرِی ونزوئلا است.

منبع

گرد آوری :مجله تفریحی فول فان

[ منبع این خبر سایت فول فان می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات