http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

راز جمجمه بروکن هیل ؛ جمجمه ای ۳۰۰ هزار ساله با جای سوراخ گلوله

راز جمجمه بروکن هیل ؛ جمجمه ای ۳۰۰ هزار ساله با جای سوراخ گلوله

راز جمجمه بروکن هیل ؛ جمجمه ای ۳۰۰ هزار ساله با جای سوراخ گلوله

جمجمه بروکن هیل با جای سوراخ گلوله ی خود، سالهاست که ذهن دانشمندان را به خود مشغول کرده است.

یک معدنچی نزدیک به یک صد سال قبل، موفق به کشف جمجمه ای ۳۰۰ هزار ساله شد؛ نکته ی عجیب در باره ی این جمجمه، وجود یک سوراخ گرد شبیه به جای یک گلوله امروزی بود. پس از مطالعات متعدد، کارشناسان به این نتیجه رسیدند که قربانی بدشانس باید با چیزی بسیار سریع تر از نیزه از پای در آمده باشد. فرضیه ای که به سوالات متعددی دامن زده است؛ از جمله اینکه، چه تکنولوژی در هزار سال پیش، می توانسته چنین آسیبی به فرد برساند؟

این جمجمه در سال ۱۹۲۲، در نزدیکی کابوه زیمباوه، توسط یک معدنچی که در حال جستجوی کانسار بود، کشف شد. در سمت چپ جمجمه بروکن هیل ، سوراخ کاملا گرد و کوچکی وجود داشت. پس از بررسی ها، محققان تصور کردند، این سوراخ به وسیله نیزه و یا ابزار تیز دیگری ایجاد شده باشد.  با این حال، تحقیقات بیشتر، جزئیات جذاب تری را آشکار کرد.

محققان در حال بررسی جمجمه بروکن هیل ، متوجه مشخصه خاص دیگری شدند. به نظر می رسید، قسمتی از جمجمه از داخل بیرون زده است. این کشف علاوه بر سوراخ کوچک کاملاً گرد، به بحث های زیادی دامن زد. چه نوی شی می توانسته، چنین سوراخ کاملاً گردی ایجاد کند؟ و چگونه کاسه سر از داخل متلاشی شده است؟

آزمایشات بیشتری برای مشخص کردن گونه این جمجمه انجام شد. در ابتدا تصور می شد، این جمجمه به انسان رودزیایی تعلق داشته است، اما امروز، انسان شناسان براین باورند که این جمجمه متعلق به انسان راست قامت بوده است.

به گفته محققان، زمانی که به جمجمه، ضربه ی ابزارهای پرتابه ای مانند پیکان (تیر و کمان) و یا نیزه وارد می شود، ترک های شعاعی، شکستگی مویی در جمجمه ایجاد می شود. با این حال، بررسی های محققان نشان می دهد، هیچ شکستگی شعاعی در جمجمه نئاندرتال وجود نداشته است. به این ترتیب این امکان وجود دارد که، قربانی بدشانس به وسیله جسم پرتابه ای بسیار سریع تر از یک نیزه مورد اصابت قرار گرفته باشد. حال، سوال این است، چه چیزی باعث، ایجاد این سوراخ عجیب شده است؟

رنه نوربیگن، نویسنده کتاب “اسرار نژادهای فراموش شده” در این باره می گوید: “این مشخصه در زخم های سر قربانیان مدرن که بر اثر تفنگ های پر قدرت به وجود آمده، دیده می شود.”

در حالی که شکاکان، تشریح موضوع جمجمه بروکن هیل را به بخش شبه علم مربوط می دانند، دیوید هچر چیلدرس در کتاب “تکنولوژی خدایان”، گفته های یک پزشک قانونی آلمانی را ذکر می کند: ” آسیب جمجمه مرد رودزیایی، ممکن نیست بوسیله چیزی به جز یک گلوله به وجود آمده باشد.”

چیزی که می تواند، از وجود علوم باور نکردنی باستانی خبر بدهد. اما به هر حال، راز جمجمه بروکن هیل هنوز هم سر به مهر باقی مانده است. چه نوع شی پرتابه ای می توانسته چنین سوراخ تقریبا گردی در جمجمه این نئاندرتال ایجاد کرده باشد؟  آیا این مشخصه مرموز جمجمه بروکن هیل ، ناشی از نوعی تکنولوژی پیشرفته بوده است؟ اگر چنین باشد، آیا بین ۲۰۰ هزار تا ۳۰۰ هزار سال پیش، یک تمدن پیشرفته در زمین وجود داشته است؟

.

منبع: ancient-code

این مطلب در سایت "تکرا" منتشر شده است.

منبع: سایر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
عکسی دیده‌ نشده از رهبر معظم انقلاب
مهدی طارمی در آرایشگاه +عکس
نمونه هایی از شیک ترین و جدیدترین مدل پاپوش دخترانه
نمونه هایی از شیک ترین و جدیدترین مدل پاپوش دخترانه
استخدام کارشناس فروش با مزایا عالی در بازرگانی کشیشی
میزان دوری مدافع مصدوم منچستر یونایتد مشخص شد
عجیب ترین دستگاه دیالیز در دنیا (+ تصاویر )
نحوه تهیه موساکا
ترکیب تیم های فوتبال لیورپول و تاتنهام اعلام شد
استخدام بیمه پاسارگاد سال ۹۵
فیلم مضمون: دختر ها پیوسته در ماشین اینستا ( آپارات ) -دانلود و پخش
استخدام شرکت پخش پگاه سال ۹۵
استخدام شرکت فرآورده های نفتی آترود سال ۹۵
استخدام شرکت دمنده سال ۹۵
کلیپ فیلم یک حس بسیار لطیف از روزگار کودکی هرشخص ازدست ندی
کلیپ فیلم دوشاخه برق R H تلفن تماس: ۰۹۱۸۷۰۱۹۵۱۱
کلیپ فیلم گل با فانی بافت
کیلیپ فیلم آموزش فایروال میکروتیک قسمت نخست ایمان فرهی +( آپارات ) پخش
فیلم ویدیو اشخاص چطور فکر می کنند؟ ( آپارات ) -دانلود و پخش
ویدیو فیلم تنظیمات یک لین وایرلس در میکروتیک ایمان فرهی ( آپارات )
تبلیغات