چهره‌ واقعی امیرکبیر + عکس


به گزارش جام جم آنلاین ، ارنست هولستر (۱۹۱۱ـ۱۸۳۵) مهندس آلمانی، یکی از عکاسان پیشگام نیمه‏ دوم قرن ۱۹ میلادی است که در زمان ناصرالدین شاه به کشور ما آمد و نزدیک به ۲۰ سال از عمر خود را در اصفهان گذراند. مجموعه‏ چشمگیر عکس‏‌ها‏ی هولستر، سال‏ها از نظرها پنهان بود و بر اثر یک اتفاق در خانه «ریکولتا»، نوه‏ او در «مانستر» آلمان به دست آمد. عکس نایاب امیرکبیر در این گنجینه تاریخی کشف شده است.

میرزا محمد تقی خان فراهانی متولد 1186 در اراک، مشهور به امیر کبیر ، یکی از صدراعظم های ایران در زمان ناصرالدین شاه قاجار بود. امیرکبیر همسر عزت الدوله، خواهر ناصرالدین شاه قاجار، پدر تاج الملوک همسر مظفرالدین شاه قاجار و پدربزرگ محمدعلی شاه، ششمین پادشاه از دودمان قاجار بود.
اصلاحات امیرکبیر اندکی پس از رسیدن وی به صدارت آغاز گشت و تا پایان صدارت کوتاه او دنبال شد. مدت صدارت امیر کبیر 39 ماه (سه سال و سه ماه) بود. وی بنیان گذار دارُالفُنون بود که برای آموزش دانش و فناوری های نو به فرمان او در تهران پایه گذاری شد. هم چنین انتشار روزنامهٔ وقایع اتفاقیه از جمله کارهای وی به شمار می آید. امیرکبیر پس از این که با دسیسهٔ اطرافیان شاه از جایگاه خود برکنار و به کاشان تبعید شد، در حمام فین کاشان به دستور ناصرالدین شاه در 20 دی 1230 به قتل رسید. پیکر وی در شهر کربلا به خاک سپرده شده است.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال