http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

دستور ویژه دادستان قزوین جهت برخورد با قمه‌زنی‌

دستور ویژه دادستان قزوین جهت برخورد با قمه‌زنی‌

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی داگستری کل استان قزوین، حجت‌الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی در حاشیه نشست مشترک دستگاه قضایی و فرماندهی انتظامی که به مناسبت هفته ناجا، اظهار کرد: همه ساله قبل از شروع ماه محرم در جلساتی که به همین منظور با ضابطین قضایی تشکیل می‌شود تمامی موارد اینچنینی مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد و در دستور کار بوده و هست.
 
وی افزود: از ضابطین ‌می خواهیم نظارت خود را تشدید کرده و اگر احیانا در گوشه و کنار شهر و استان اطلاعی از این موضوع حاصل کردند و یا خدای ناکرده شاهد انجام این عمل بودند ضمن برخورد مراتب را سریعاً به دستگاه قضایی اعلام کنند.
 
این مقام قضایی با اشاره به دیدگاه تنی چند از مراجع عظام تقلید که انجام این امور را مایه وهن اسلام و پایه هتک حرمت عزاداری دانسته‌اند، اضافه کرد: مقام معظم رهبری نیز قمه زنی را یک خلاف شرع قطعی اعلام کرده‌اند و بزرگانی هم حمایت کردند و انتظار می‌رود از قمه زنی و مسائلی که امروزه در جهت مخدوش کردن حیثیت و اعتبار فقه شیعی است پرهیز شود.
 
دادستان قزوین اضافه کرد: قمه‌زنی و مانند آن علاوه بر اینکه باعث بدنام شدن مذهب شیعه در انظار و مردم جهان می‏‌شود، ضررهای جسمی و روحی هم به این اشخاص وارد می‌‏کند و همچنین موجبات توهین به دین و مذهب می‏‌شود.
 
این مقام قضایی افزود: از این جهت که قمه‌زنی امروز به‌عنوان دستاویزی برای بهره‌برداری‌های سوء دشمن برای ضربه وارد آوردن به نظام و مکتب ولایی ما مورد استفاده قرار می‌گیرد باید شهروندان و عزادارن از رفتارهای این چنینی خودداری کنند.
 
وی ادامه داد: دشمنان ما از چندی پیش در رسانه‌ها و بویژه فضای مجازی تبلیغات خود را آغاز کرده‌اند و تصاویری از این مراسمات در سالهای گذشته و بعضاً با توسل به طرفندهای مرسوم خویش می‌خواهند به این طریق چهره تشیع و عزاداران امام حسین(ع) را لکه دار کنند.
 
صادقی‌نیارکی در پایان به عزاداران عاشورا توصیه کرد که اجازه ندهند افراد معدودی از این فرصت استفاده بد بکنند و عزاداری را بدنام کنند و به مرتکبین نیز هشدار داد در صورت ارتکاب قاطعانه با آنان برخورد  خواهیم شد.

منبع: رجا
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 1 آبان
تصاویر درگیری شیر با پلنگ در پارک جنگلی
استخدام پرداخت الکترونیک سامان درشیراز،نی ریز،نورآباد،فیروز آباد
رایانه های مک جدید اپل پنج شنبه آینده عرضه می شوند
تعداد شهدای ایرانی حادثه تروریستی کرکوک سه تن اعلام شد
نصب تصاویر و بنر رهبر انقلاب در خیابان‌های قاهره
استخدام فروشنده در کلینیک معماری لرد در رشت
مک بوک پرو جدید اپل: همه آنچه تا امروز می‌دانیم
هت‌تریک استقلال در برد و صعود به رده پنجم جدول
شکست سنگین دختران فوتبالیست ایران برابر سوئد
هفته نامه استخدامی استان کرمان | هفته اول آبان ۹۵
آمیگدالین زرد آلو امیدی برای بیماران مبتلا به سرطان
تعداد شهدای ایرانی حادثه تروریستی کرکوک سه تن اعلام شد
گزینه های دولت برای 3 وزارتخانه بدون وزیر
استخدام برنامه نویس اندروید وIOS وکارشناس بررسی اپلیکیشن
احساس دائمی داشتن ادرار چه دلیل دارد؟
هت‌تریک استقلال در برد و صعود به رده پنجم جدول
عادت های بدم را چگونه ترک کنم؟
دانلود آهنگ جدید فرزاد بیباش نقاب
روزنامه استخدامی استان اصفهان | صبح شنبه ۱ آبان ۹۵