درخواست مجدد FBI برای شکستن قفل آیفون


به گزارش صبحانه، نقل از مهر، پلیس «اف بی آی» آمریکا بار دیگر از شرکت اپل برای شکستن قفل گوشی آیفون یک فرد ضارب در خواست کمک کرد.

به نقل از «نکست وب»، پلیس «اف بی آی» آمریکا برای رمز گشایی از یک پرونده تروریستی در این کشور، از شرکت اپل درخواست شکستن قفل یک گوشی آیفون را کرد تا سرنخ های احتمالی همدستی این تروریست با شبکه داعش را به دست آورد.  

این در حالی است که پلیس «اف بی آی» در مورد یک پرونده تروریستی دیگر که اوایل سال جاری میلادی در آمریکا به وقوع پیوست، چنین در خواستی را از شرکت اپل داشت اما با مقاومت شدید این کمپانی روبرو شد.  

ماه گذشته میلادی، فردی با نام «دهیر آدن» در آمریکا با ضربات چاقو موجب از پای درآمدن ۱۰ نفر در یک فروشگاه شد که سرانجام با ضرب گلوله پلیس از پای درآمد اما با توجه به گوشی آیفونی که از این شخص ضارب به دست آمده، پلیس «اف بی آی» احتمال همدستی این فرد را با داعش می دهد که شکستن قفل گوشی او می تواند به ابهامات این پرونده خاتمه دهد.  

البته طبق گزارشات ارسالی، پلیس «اف بی آی» اعلام کرده که در صورت عدم همکاری شرکت اپل، رمزگشایی گوشی آیفون برای این نهاد امنیتی آمریکا در حدود یک میلیون دلار آب می خورد.

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات