انفجار شدید راهسازی در آزادراه تهران شمال که موجب ترس اهالی سنگان شد!


انفجار مهیب در جاده امام‌زاده داوود

پنج شنبه گذشته، انفجار مهیب ۲ تن ماده منفجره در پروژه آزادراه تهران شمال در حوالی جاده امام زاده داوود بدون اقدامات تامینی لازم رخ داد که موجب ترس مردم و لرزش خانه‌های گلی روستای «سنگان باغ دره» در ۵۰ متری محل وقوع انفجار شد.

پنجشنبه گذشته ــ 15 مهر 95 ــ یک انفجار مهیب شمالغرب تهران در منطقه سنگان را لرزاند.

این انفجار ناشی از عملیات راهسازی پیمانکار آزادراه تهران شمال بوده که ظاهراً بدون اقدامات تأمینی لازم در نزدیکی روستای «سنگان باغ دره» صورت گرفته است.یکی از ساکنان این روستا می‌گوید:‌ «روستای کوچک ما 80 خانوار جمعیت دارد. چهارشنبه شب، حدود 200 کیلو مواد را حوالی 100 متری روستا منفجر کردند که اهالی روستا را کمی ترساند؛ اما پنجشنبه شب حجم این انفجار را 10 برابر کردند و حدود 2 تن مواد منفجره در فاصله 50 متری روستا منفجر شد.»

وی افزود: «تمام اقدام احتیاطی پیمانکار محترم هم در این خلاصه شده بود که پیش از انفجار در روستا اعلام کردند که انفجاری در حال وقوع است! البته یک آمبولانس هم در روستا مستقر کردند.

مردم از شدت انفجار بسیار ترسیدند اما چاره‌ای به جز صبر تا اتمام عملیات نداشتند؛ در اثر پرتاب سنگ و گرد و غبار ناشی از آن نیز تا مدتی قادر نبودیم از منزل خارج شویم. »

وی با اشاره به اینکه ای کاش حداقل روستا را تخلیه می‌کردند، گفت: « خانه‌های این روستا اغلب خشتی و گلی است که در اثر این انفجار کاملاً لرزید. در اثر این انفجار گودالی به عمق 25 متر ایجاد شده است و شنیده‌های اهالی حاکی است شاید این انفجارها در شبهای آینده ادامه داشته باشد.»

گرچه تسریع در پروژه مهمی همچون آزادراه تهران شمال امری ستوده است؛ اما انتظار می‌رود پیمانکاران، در انجام این پروژه اقدامات ایمنی لازم را انجام دهند.

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال