http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

رتبه آخر مشارکت میانه ای ها در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن

رتبه آخر مشارکت میانه ای ها در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن

قائم مقام ستاد سرشماری آذربایجان شرقی:تنها ۸.۸ درصد از جمعیت آذربایجان شرقی در سرشماری اینترنتی ثبت‌نام کرده‌اند

 

قائم مقام اجرایی ستاد سرشماری ۱۳۹۵ آذربایجان شرقی، گفت: اگر فقط کارمندان، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد ثبت نام می‌کردند اکنون آمار استان به جای ۸.۸ درصد بیش از ۳۵ درصد بود و باید تا آخرین مهلت سرشماری این آمار را افزایش دهیم.

به گزارش صدای میانه به نقل از تسنیم از تبریز، حیدر فتح‌زاده عصر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان شرقی که در تالار استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه با آغاز سرشماری اینترنتی از سوم مهرماه تا به امروز 114 هزار و 211 خانوار با 376 هزار و 210 نفر جمعیت در سرشماری به‌صورت اینترنتی ثبت‌نام کرده‌اند اظهار داشت: این آمار تنها 8.8 درصد از جمعیت استان است که آمار بسیار پایینی است.

وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی در بین 31 استان کشور در رتبه ششم قرار دارد، افزود: رتبه‌های اول تا پنجم با ثبت نزدیک به 35 درصد در صدر جدول استان‌های ثبت نامی اینترنتی هستند. 

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه‌وبودجه آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه پایه سرشماری همکاری و همراهی نهادها و ادارات است و باید حداقل کارمندان دولت به‌صورت اینترنتی در سرشماری شرکت کنند، گفت: پیش‌بینی ما از جمعیت بیش از 3.5 میلیونی آذربایجان شرقی ثبت‌نام بیش از 1 میلیون نفری است که با این وضعیت از برنامه بسیار عقب هستیم. 

قائم‌مقام اجرایی ستاد سرشماری 1395 آذربایجان شرقی با بیان اینکه  شهرستان ورزقان با ثبت نام 22 درصدی، هریس با 18 ثبت‌نام درصدی و جلفا با ثبت‌نام 15 درصد رتبه‌های اول تا سوم سرشماری اینترنتی استان را در اختیار دارند، تصریح کرد: در بین شهرستان‌های استان، شهرستان‌های بناب، مراغه، مرند، ملکان و میانه که انتظار بیشتری از آنها داشتیم با 6 درصد متأسفانه در رده‌های آخر قرار دارند.

وی افزود: اگر فقط کارمندان، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد ثبت نام می‌کردند اکنون آمار استان به جای 8.8 درصد بیش از 35 درصد بود و باید تا آخرین مهلت سرشماری این آمار را افزایش دهیم.

فتح زاده با اشاره به اینکه هرچقدر درصد ثبت نام اینترنتی بالا برود، ارتباط مستقیمی با شاخص‌های توسعه فرهنگی و اجتماعی مردم دارد، تصریح کرد: از کل سرشماری اینترنتی استان، 52 درصد متعلق به تبریز است که با توجه به ضریب نفوذ بالای اینترنت در استان و تبریز باید برای افزایش سرشماری‌ها از طریق اینترنت تلاش کنیم. 

وی خاطرنشان کرد: در ثبت‌نام حضوری بیش از 20 دقیقه به‌صورت میانگین زمان صرف می‌شود ولی در ثبت‌نام اینترنتی در 6 دقیقه سرشماری به اتمام رسیده و علاوه بر صرفه‌جویی در زمان، در هزینه‌های دولت بابت سرشماری نیز صرفه‌جویی صورت می‌گیرد.

 

منبع: صدای میانه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی از هم جدا شدند ؟!
زن ایرانی برترین ورزشکار ماه سپتامبر جهان شد (عکس)
دلیل عزل وزیر آموزش و پرورش در آغاز سال تحصیلی
فروش ویژه اقساطی تندر۹۰ E۲
اتفاقی بی‌سابقه روی آنتن زنده «هفت»
تصاویر دیدار فوتبال بانوان ایران و سوئد
نجفی، صالحی‌امیری و سلطانی‌فر به عنوان وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش، ارشاد و ورزش معرفی می‌شوند
استخدام پشتیبان فنی دستگاه کارتخوان در قزوین
جن گیری و آزاد شدن ارواح از روح شیطانی +تصاویر
دخترپرسپولیسی تماشاگر بازی در غدیر اهواز
نامه شاکیان سعید طوسی به رئیس ‌قوه قضائیه
نیسان سهامدار میتسوبیشی شد
جراحی بینی جنجالی دختر برزیلی در ایران +عکس
توجه به ايران درمناظره‌هاس آمريكا
عکس: صفحه اول روزنامه های شنبه
استخدام فتوشاپ کار با سابقه خانم در کرج
چهره خندان بهنوش طباطبایی اکران فیلم سیانور + تصاویر
علت عرق نکردن کره ای ها چیست؟
تازه ترین قیمت برخی خودروها در بازار؛ افت۲ میلیونی قیمت ساندرو
دختر جوان پرسپولیسی در ورزشگاه اهواز +عکس