انتقال 50 میلیون متر مکعب آب قزل‌اوزن به شهر اردبیل


به همت آب منطقه‌ای اردبیل انجام می‌شود؛انتقال 50 میلیون متر مکعب آب از قزل‌اوزن به شهر اردبیل

مجری طرح‌های آبرسانی شرکت آب‌ منطقه‌ای اردبیل گفت:‌ پروژه انتقال آب قزل‌اوزن به اردبیل برای تأمین آب در افق 1425 به میزان 50 میلیون متر مکعب بسیار ضروری و حیاتی است.

به گزارش فارس از اردبیل، جبرئیل رمضانی عصر امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در اردبیل اظهار کرد: ما در افق 1425 با احتساب جمعیت یک میلیون نفری مرکز استان اردبیل به 74 میلیون متر مکعب آب نیاز داریم که در کنار احداث تصفیه‌خانه مدول دوم اردبیل نیاز به انتقال 50 میلیون متر مکعب آب از قزل‌اوزن داریم.

وی تصریح کرد:‌ از طریق سد شهریار و با صرف هزینه‌ای بالغ بر 400 میلیارد تومان این انتقال را انجام می‌دهیم و قطعاً انتقال آب از قزل‌اوزن علاوه بر دشت اردبیل، جنوب استان اردبیل را نیز بهره‌مند می‌کند.

مجری طرح‌های آبرسانی شرکت آب‌ منطقه‌ای اردبیل در مورد پروژه آبرسانی به عنبران و روستاهای همجوار گفت:‌ این پروژه با پیشرفت 90 درصد در حال اجراست که اگر 2 میلیارد تومان اعتبار اختصاص پیدا کند، ما این پروژه را به سرعت تکمیل می‌کنیم.

رمضانی با بیان اینکه برای گذر از بحران آب در اردبیل راه چاره‌ای جز تأمین آب از طریق سد یامچی نداریم، افزود: برج آبگیر در سد یامچی با 70 درصد پیشرفت در حال اجراست و به دلیل تخصیص نیافتن اعتبار ما قادر به افتتاح این پروژه در دهه فجر نیستیم ولی با پیشرفت 70 درصدی این پروژه امیدواریم مسؤولان امر با تأمین اعتبار در افتتاح برج آبگیر کمک کنند.

وی ضرورت پیگیری پروژه آبرسانی اردبیل را به عنوان یک پروژه ضروری و حیاتی یادآور شد و بیان کرد: ما برای اینکه از این مشکلات گذر کنیم، نیاز به یک حرکت و عزم عمومی داریم که انتظار می‌رفت در نشست اخیر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه در اردبیل این پروژه عظیم مطرح می‌شد که متأسفانه به دلایل مختلف از طرح آن اجتناب شد ولی در سفر اعضای کمیسیون عمرانی مجلس سعی می‌کنیم تا پروژه تصفیه‌خانه مدول دوم اردبیل را به عنوان یک پروژه اساسی برای استان اردبیل مطرح کنیم تا مسؤولان در تکمیل آن توجهی جدی داشته باشند.

البته بنده خبر قبلی از کاغذکنانی اگاه خواندم در عین رک گویی ولی ادبیاتی تند نامناسب داشت ولی تامین اب شهر اردبیل از سد شهریار میانه انهم 400 میلیارد تومان!! خبر عجیبی است چرا؟ که همین سد شهریار باعث مصیبت های فراوان برای میانه شد از جمله متوقف شدن پروژه های راهسازی و بهانه ای برای نگذشتن آزادراه به دلیل زیر اب رفتن راه های میانه همچنین زیر اب رفتن حاصلخیز ترین روستاهای میانه و نابودی ان و سوال اساسی مهم بنده از مسئولان و نمایندگان چگونه چندین سال هست انتقال اب گرمی چای با این نزدیکی به افتتاح نمیرسد انوقت اردبیل صد ها کیلومتر انورتر از سد شهریار پروژه انتقال اب میزند چرا میانه نمیتواند از سدشهریار به این نزدیکی استفاده کند؟؟

[ منبع این خبر سایت صدای میانه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات