پاسخ حافظی به ایرادات فرمانداری تهران در مصوبه تامین منابع مالی پایدار سازمان آتش نشانی


با دیگران به اشتراک بگذارید

پاسخ حافظی به ایرادات فرمانداری تهران در مصوبه تامین منابع مالی پایدار سازمان آتش نشانی

خبرگزاری فارس: پاسخ حافظی به ایرادات فرمانداری تهران در مصوبه تامین منابع مالی پایدار سازمان آتش نشانی

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زندگی کرد شورای شهر تهران به اعتراض فرمانداری به مصوبه “تامین منابع مالی پایدار سازمان آتش نشانی و خدمات مطمئنی و راهکارهای ارتقاء کمی و کیفی تجهیزات و تعلیم شهروندان شهر تهران” پاسخ داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، رحمت اله حافظی در نشست شورای اسلامی شهر تهران و در جریان برگزاری برگزاری گردهمایی عمومی عادی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه نقل کرد: صورت‌های مالی سال ۹۴ این شرکت توسط فردی حقیقی، نه کانون حسابرسی مطالعه شده و گزارش وی در تاریخ ۱۵ ماه اردیبهشت سال جاری بدون هیچ مورد و ایرادی با اظهار نظر مطلوب صادر شده و این گزارش حسابرسی یک روز بعد توسط بازرس قانونی شرکت تایید و به گردهمایی عمومی شرکت ارجاع شده است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زندگی کرد و خدمات شهری شورای شهر تهران، با بیان اینکه گردهمایی عمومی شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه نیز در ۲۷ ماه اردیبهشت امسال گزارش عملکرد هیات مدیره و صورت‌های مالی این شرکت را تایید کرده است، اضافه کرد: این عملکرد مالی ۱۲ مهرماه امسال به شورا ارسال شد که در آن مصارف ۸۳ میلیارد تومانی و آسیب ۱۴.۶ میلیارد تومانی شرکت را در سال ۹۴ تایید کرده است.
وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه ۱۸ دی ماه سال ۸۴، تمامی وظایف نظارتی شورا در شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه به جز انتخاب بازرس قانونی و افزایش سرمایه شرکت به شهردار تفویض شده است، تاکید کرد: اصل تکفیک وظایف نظارتی شورا موجب میشود که شورا وظایف قانونی خود را به جز در موارد اجرایی حفظ کند و تفویض آن به شهردار نقض غرض است.
حافظی نقل کرد: امسال نیز گردهمایی این شرکت، کانون اندیشمندان تدبیر را به عنوان حسابرس سال ۹۵ به شورا شناسانده و حسابرس و بازرس سال گذشته شرکت اتوبوسرانی را به عنوان بازرسان سال ۹۵ شناسانده است، این رویه دلپذیر نیست و شائبه بوجود مییاورد.
وی همچنین در این نشست با اشاره به بند ۹ تبصره ۲۳ بودجه سال جاری ، اظهار کرد: در این بند برای تملک املاک و اجرای پروژه بیمارستان(خیریه) مغز و اعصاب امام رضا (ع) مبلغ ۳۵۰ میلیارد ریال بودجه اختصاص کشف کرده است، همچنین اعلام شده یکی از اعضای شورای شهر تهران به عنوان عضو هیات مدیره بیمارستان حاضر باشد .
وی ادامه داد: در این بند صراحتا اعلام شده است، ارائه خدمات توسط بیمارستان و بهره برداری توسط شهرداری تهران به میزان سهم تعیین شده در اساسنامه اصلاحی بیمارستان نیز اعمال شود.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زندگی کرد و خدمات شهری شورای شهر تهران، همچنین تصریح کرد: بر این اساس بیمارستان مغز و اعصاب امام رضا(ع) باید اساسنامه خود را اصلاح کند و سهم شهرداری به واسطه سرمایه قرار دهی طی چهار سال گذشته نیز مشخص شود از این رو خواست داریم شهردار و کمیته تخصیص از تخصیص این بودجه ۳۵ میلیارد تومانی تا وقتی که اساسنامه بیمارستان اصلاح شود، اجتناب کنند.
وی همچنین در بررسی اعتراض فرمانداری به مصوبه “تامین منابع مالی پایدار سازمان آتش نشانی و خدمات مطمئنی و راهکارهای ارتقاء کمی و کیفی تجهیزات و تعلیم شهروندان شهر تهران” با بیان اینکه فرمانداری تهران افزایش پیامد از ۲ درصد به ۳ درصد را مغایر با مصوبه هیات وزیران مِی‌آگاهی دارد، نقل کرد: در نقش اشاره شده به منظور ایجاد توازن و تناسب توسعه فیزیکی شهر و ارتقای خودرو آلات و تجهیزات آتش نشانی به این بودجه نیاز است، در واقعیت با استناد به قوانین بالادستی در مدیریت شهری معضلی برای این افزایش وجود ندارد.
حافظی ادامه داد: با استناد به ماده ۶۷ برنامه پنج ساله دوم، شهرداری تهران موظف گردیده است به منظور تامین بخشی از هزینه‌های ارائه مدیریت خدمات مطمئنی و آتش نشانی به شهروندان اقدام کند.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زندگی کرد و خدمات شهری شورای شهر تهران در پاسخ به سایر ایرادات فرمانداری تهران به این مصوبه، نقل کرد: فرمانداری اعلام کرده که افزایش وصول پیامد، مضاعف شده که اینگونه نیست زیرا قرار نیست این افزایش پیامد از تمامی آپارتمان‌ها اخذ شود و اثر آن در قیمت به پایان رسانده شده پروژه‌ها نیز بسیار ناچیز است.
وی ادامه داد: فرمانداری اعتراض کرده است که اخذ پیامد باید در قبال دریافت خدمات باشد، در این نقش شهروندان، تعلیم و آمادگی‌های ضروری برای اطفای حریق را فرا خواهند گرفت. همچنین سازمان آتش نشانی و شهرداری تهران موظف شده‌اند در اجرای مصوبه هیات وزیران نظارت کرده و موارد تخلف را به مبادی ذی ربط خبر دهند.

–نظر يادتان نرود–

نگارنده: سرور ا.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سبزه خط تو ديديم و ز بستان بهشت
««« »»»
به طلبکاری اين مهرگياه آمده‌ايم

پاسخ حافظی به ایرادات فرمانداری تهران در مصوبه تامین منابع مالی پایدار سازمان آتش نشانی

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال