ثبت نام آزمون استخدام ۱۰ هزار نفر در آموزش و پرورش آغاز شد+جزئیات و دانلود دفترچه راهنما


با دیگران به اشتراک بگذارید

ثبت نام آزمون استخدام ۱۰ هزار نفر در آموزش و پرورش آغاز شد+جزئیات و دانلود دفترچه راهنما

خبرگزاری فارس: ثبت نام آزمون استخدام ۱۰ هزار نفر در آموزش و پرورش آغاز شد+جزئیات و دانلود دفترچه راهنما

ثبت نام آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش برای جذب ۱۰ هزار نفر در این وزارتخانه از امروز آغاز شد و تا ۲۴ مهر ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، وزارت آموزش و پرورش به منظور تأمین نیروی انسانی متعهد و کارآمد نکته نیاز بر اساس مجوز شماره ۶۸۴۳۷۰ مورخ ۳۰ مردادماه ۱۳۹۵ سازمان اداری و استخدامی کشور و در چارچوب قانون مدیریت خدمات کشوری و سایر قوانین و مقررات مربوطه، ۱۰ هزار نفر افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون، توانمندی‌های عمومی، تخصصی و گفت و گو استخدامی متناسب با نیازهای واحدهای تعلیمی بر اساس شرایط و ضوابط به شرط شرکت و طی کردن موفقیت‌آمیز دوره یک ساله مهارت‌یاد گیری، به صورت پیمانی در مشاغل تعلیمی نکته نیاز آموزش و پرورش استخدام می‌کند.

* شرایط اختصاصی استخدام

داوطلبان علاوه بر شرایط عمومی باید شرایط اختصاصی استخدام را داشته باشند.

۱-  داشتن سن حداکثر ۲۵ سال برای داوطلبان در بر می داری مدرک تحصیلی فوق‌دیپلم، حداکثر ۳۰ سال برای داوطلبان در بر می داری مدرک تحصیلی لیسانس و حداکثر ۳۵ سال برای داوطلبان در بر می داری مدرک تحصیلی فوق‌لیسانس. 

۲- در بر داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی در رشته‌های تحصیلی مرتبط با شغل اعلام شده در آگهی استخدامی.

۳- آن دسته از داوطلبان فوق‌لیسانس جایز به شرکت در آزمون هستند که رشته تحصیلی فوق‌لیسانس آنان مطابق با لیسانس یا یکی از گرایش‌های لیسانس آنان باشد.

۴- متقاضیان شرکت در مشاغل هنرآموز (استادکاری) باید در بر می داری مدرک تحصیلی فوق‌دیپلم پیوسته بوده یا در صورت در بر داشتن فوق‌دیپلم ناپیوسته، مدرک تحصیلی دیپلم هنرستان داشته باشند.

۵- برخورداری از حسن شهرت و عامل بودن به اخلاق و شئونات معلمی بر اساس شرایط احراز شغل در نقش طبقه‌بندی مشاغل معلمان.

۶- طی کردن دوره یک ساله مهارت‌یاد گیری و موفقیت در آزمون جامع بر اساس ضوابط مربوط.

۷- تغییر منطقه محل خدمت پس از قبولی و قبل از استخدام و اشتغال به کار تحت هر شرایطی (تأهل، تجرد، تکفل و …) ممنوع بوده و پس از اشتغال به کار نیز تابع ضوابط و مقررات نقل و انتقال فرهنگیان است.

۸- دارندگان سهمیه استخدامی نیز باید در وقت مقرر ثبت‌نام و در آزمون شرکت کنند. سهمیه استخدامی (۲۵ درصد ایثارگران، ۵ درصد رزمندگان و ۳ درصد معلولین) وفق ضوابط و مقررات مربوط در مقایسه با سایر داوطلبان سهمیه مربوط در شغل محل نکته تقاضا اعمال خواهد شد.

۹- پذیرفته‌شدگان آزمون نهایی آزمون استخدامی مکلفند تعهد کتبی مبنی بر ۱۰ سال خدمت (به شرایط تمدید استخدام) در محل جغرافیای نکته تقاضا به آموزش و پرورش بسپارند، (استخدام و اشتغال آنان منوط به سپردن تعهد محضری خواهد بود).

تذکر اصلی: فارغ‌التحصیلان مراکز تربیت معلم (سابق)، دانشگاه فرهنگیان و فارغ‌التحصیلان متعهد خدمت دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، حق ثبت‌نام در آزمون استخدامی را ندارند.

* ثبت‌نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش تا ۲۴ مهر ادامه دارد

ثبت‌نام به صورت اینترنتی از روز یکشنبه ۱۸ مهرماه آغاز شده و تا شنبه ۲۴ مهرماه ادامه دارد و قابل تمدید نیست، لذا متقاضیان واجد شرایط باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و پس از توجه کرد مبلغ ۲۹۰ هزار ریال به صورت الکترونیکی و با کارت‌های بانکی متصل به شبکه شتاب، نسبت به تکمیل فرم ثبت‌نام و ارائه اطلاعات نکته نیاز اقدام کنند.

* مواد آزمون عمومی 

۱- تکنولوژی اطلاعات (مهارت‌های هفت‌گانه ICDL) 

۲- ریاضی و آمار مقدماتی 

۳- زبان و ادبیات فارسی 

۴- معارف اسلامی 

۵- زبان انگلیسی عمومی 

۶- اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی 

۷- هوش و توانمندی‌های عمومی 

۸- آزمون تخصصی

تمام دروس عمومی با ضریب یک محاسبه و اعمال خواهد شد خلال اینکه آزمون به صورت چهار گزینه‌ای و با احتساب یک سوم نمره منفی طراحی خواهد شد.

*بومی بودن

 100 درصد سهمیه‌های اختصاصی در استان‌های ایلام، آذربایجان غربی (به استثناء شهرستان ارومیه)،‌بوشهر، سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خوزستان، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، شهرستان جیرفت و کهنوج در استان کرمان به نیروهای بومی محل نکته تقاضا اختصاص می‌کشف کند.

افرادی که حداقل در بر می داری یکی از ویژگی‌های زیر باشند داوطلب بومی استان و یا شهرستان تلقی می‌شوند:

۱- شهرستان محل تولد داوطلب یا همسر وی با شهرستان محل نکته تقاضا برای استخدام یکی باشد.

۲- استان محل تولد داوطلب یا همسر وی با استان محل نکته تقاضا برای استخدام یکی باشد.

۳- همسر و فرزندان کارمندان مجلسی و پیمانی دولت و یا نیروهای مسلح (اعم از شاغل و یا بازنشسته) که شهرستان محل خدمت فعلی یا بازنشستگی والدین داوطلب با شهرستان محل نکته تقاضا برای استخدام آنان یکی باشد.

۴- همسر و فرزندان کارمندان مجلسی و پیمانی دولت و یا نیروهای مسلح (اعم از شاغل و یا بازنشسته) که استان محل خدمت فعلی یا بازنشستگی والدین داوطلب با استان محل نکته تقاضا برای استخدام آنان یکی باشد.

۵- داوطلب حداقل ۴ سال از سنوات تحصیلی (ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان) را به صورت متوالی یا متناوب در شهرستان محل نکته تقاضا برای استخدام گذرانده باشد.

۶- داوطلب حداقل ۴ سال از سنوات تحصیلی (ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان) را به صورت متوالی یا متناوب در استان محل نکته تقاضا برای استخدام گذرانده باشد.

۷- داوطلب حداقل ۴ سال سابقه توجه کرد حق بیمه در شهرستان محل نکته تقاضا برای استخدام را داشته باشد. 

۸- داوطلب حداقل ۴ سال سابقه توجه کرد حق بیمه در استان محل نکته تقاضا برای استخدام را داشته باشد. 

۹- پدر، مادر و یا همسر داوطلب حداقل ۴ سال سابقه توجه کرد حق بیمه در شهرستان محل نکته تقاضا برای استخدام را داشته باشند.

۱۰- پدر، مادر و یا همسر داوطلب حداقل ۴ سال سابقه توجه کرد حق بیمه در استان محل نکته تقاضا برای استخدام را داشته باشند.

* عناوین شغلی در آزمون امسال

آموزش و پرورش امسال در شغل‌های دبیر معارف اسلامی، دبیر عربی، دبیر ادبیات فارسی، دبیر زندگی کرد‌شناسی، دبیر فیزیک، دبیر علوم تجربی، دبیر زبان و ادبیات انگلیسی، دبیر ریاضی، آموزگار ابتدایی، هنرآموز ناوبری، هنرآموز کامپیوتر، هنرآموز گرافیک، هنرآموز مکانیک ماشین، هنرآموز (آپارتمان)، هنرآموز حسابداری، هنرآموز طراحی و دوخت، هنرآموز زراعی و باغی، هنرآموز صنایع چوب، هنرآموز الکترونیک، دبیر شیمی، هنرآموز (استادکار الکتروتکنیک)،‌هنرآموز‌ (استادکار کامپیوتر)، هنرآموز (استادکار مکانیک ماشین)، هنرآموز (استادکار تأسیسات)، هنرآموز (استادکار ماشین‌های کشاورزی)، هنرآموز (استادکار ساخت و تولید)، هنرآموز (استادکار صنایع چوب)، هنرآموز (استادکار طراحی و دوخت)، هنرآموز (صنایع شیمیایی)، هنرآموز (تأسیسات)، هنرآموز (نقشه‌کشی معماری)، هنرآموز (ساخت و تولید)، هنرآموز (صنایع غذایی)، هنرآموز (صنایع دستی)، هنرآموز (صنایع فلزی)، هنرآموز (متالوژی)،‌ هنرآموز (الکترونیک)، هنرآموز (علوم دامی)، هنرآموز (انیمیشن)، هنرآموز (مکاترونیک)، دبیر هنر، دبیر تاریخ، دبیر جغرافیا، دبیر زمین‌شناسی، دبیر تربیت‌بدنی، مشاور واحد تعلیمی، آموزگار استثنایی، مراقبت سلامت ‌ مربی بهداشت، هنرآموز (کار و تکنولوژی)،‌ دبیر علوم اجتماعی، مربی امور تربیتی مدارس و هنرآموز (ماشین‌های کشاورزی) استخدام می‌کند.

دفترچه آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش را می‌توانید دانلود کنید:  دفترچه راهنمایی آزمون استخدام ۱۰ هزار نفر در آموزش و پرورش دفترچه راهنمایی آزمون استخدام ۱۰ هزار نفر در آموزش و پرورش  

_________________________

تهیه و تدوین : فرنگيس ض.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای مه صاحب قران از بنده حافظ ياد کن
««« »»»
تا دعای دولت آن حسن روزافزون کنم

ثبت نام آزمون استخدام ۱۰ هزار نفر در آموزش و پرورش آغاز شد+جزئیات و دانلود دفترچه راهنما

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال