راهکارهای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر چندان موفق نبوده/ قطع ارتباط مصرف کننده با قاچاقچیان در برنامه هایمان است


با دیگران به اشتراک بگذارید

راهکارهای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر چندان موفق نبوده/ قطع ارتباط مصرف کننده با قاچاقچیان در برنامه هایمان است

خبرگزاری فارس: راهکارهای جلو گیری و مبارزه با مواد مخدر چندان کامیاب نبوده/ قطع ارتباط به کار برنده با قاچاقچیان در برنامه هایمان است

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر نقل کرد: با وجود اینکه در مبارزه با مواد مخدر جز اولین کشورهایی هستیم که ۴ هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز داریم اما راهکارها در مورد مبارزه و جلو گیری و کاهش زیان و تقاضا و درمان چندان کامیاب نبوده است.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس،‌ پرویز افشار نقل کرد: با وجود اینکه در مبارزه با مواد مخدر جز اولین کشورهایی هستیم که ۴ هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز داریم اما به نظر می‌رسد راهکارها در مورد مبارزه و جلو گیری و کاهش زیان و تقاضا و درمان چندان کامیاب نبوده است.
وی که در برنامه «صبح و نقل کرد‌وگو» رادیو نقل کرد‌وگو شرکت کرده بود با بیان اینکه هزینه‌های پنهان مصرف مواد مخدر بسیار بالاتر از هزینه‌ها پیدای این حوزه است، اضافه کرد: نزدیک به ۱.۵ میلیون معتاد معضل دار در کشور داریم و شمار معتادین تفننی بسیار بالاتر از این آمار است.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه این افراد عموما به قاچاقچیان پناه می‌برند، اظهار داشت: در حاشیه مرزها هزینه مواد پایین‌تر است و هزینه در نقاط مرکزی افزایش پیدا می‌کند؛ اما کلکسیون هزینه‌ها برای مواد از جیب خانواده‌ها صرف و به جیب قاچاقچی می‌رود.

افشار نقل کرد: پولی که باید صرف هزینه زندگی و زیر ساخت‌ها شود دود می‌شود و بخش اعظم آن به جیب قاچاقچیان کلان می‌رود و خرده فروشان اندک سودی هم که می‌برند هزینه مصرف خودشان می‌شود.

وی اضافه کرد: اعتیاد یک مسئله جسمانی، روانی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و بیشترین تمرکز در بحث درمان مبتنی بر مسئله جسمانی و روانی است و در خصوص سایر عوامل نقص وجود دارد.

افشار خاطرنشان کرد: [در بحث درمان] سر رشته کار در دست ستاد مبارزه با مواد مخدر و نهادهای درمانگر نیست درحالیکه سرمایه اجتماعی و شغل و حرفه در گرایش افراد به سمت زیان‌های اجتماعی نقش دارند.

وی نقل کرد: اینکه ارتباط به کار برنده با قاچاقچیان را قطع کنیم، در برنامه ما وجود دارد و به سیاست‌های کلانِ ابلاغی مقام معظم رهبری به مدیریت مصرف و کاهش زیان‌ها اشاره دارد.

*********************

مطلب از : آرتين ص.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سراسر بخشش جانان طريق لطف و احسان بود
««« »»»
اگر تسبيح می‌فرمود اگر زنار می‌آورد

راهکارهای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر چندان موفق نبوده/ قطع ارتباط مصرف کننده با قاچاقچیان در برنامه هایمان است

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال