عزاداریهای حسینی نباید به سمت انحرافات کشیده شود


با دیگران به اشتراک بگذارید

عزاداریهای حسینی نباید به سمت انحرافات کشیده شود

امام جمعه شهرستان بیرجند با بیان اینکه ما نباید عزاداریهای خود را به سمت انحرافات ببریم گفت: باید حسینی زییم و عزاداری خود را آلوده نکنیم.

تصویر و عکس   عزاداریهای حسینی نباید به سمت انحرافات کشیده شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام والمسلمین علی رضایی‌بیرجندی عصر امروز در پنجمین همایش عاشورایی کارکنان شرکت کویرتایر با عنوان شور حسینی در سنگر تولید اظهار داشت: کلکسیون کویرتایر یکی از افتخارات استان خراسان جنوبی است که کارکنان آن با عرق جبین خود چرخ این کلکسیون را می‌چرخانند.

وی با بیان اینکه متأسفانه بعضی از افراد برخی از عادات و آداب مسحیت منحرف مانند طبل و قمه و ضربه زدن به خود را وارد عزاداری مسلمانان کرده‌اند اضافه کرد: در این راستا ما که عاشق امام حسین(ع) هستیم باید آگاهی بداریم امام حسین(ع) برای بخشیدن گناهان ما به شهادت نرسیده است.

امام جمعه شهرستان بیرجند با اشاره به اینکه امام حسین(ع) آقای نه‌گویان به همه پستی‌ها است بیان کرد: امام حسین(ع) اسوه انسانهای آزاده و امام همه مسلمانان است و در این راه پیروانی عزیز و رهرو می‌خواهد.

رضایی‌بیرجندی با بیان اینکه ما نباید عزاداریهای خود را به سمت انحرافات ببریم تصریح کرد: باید حسینی زییم و عزاداری خود را آلوده نکنیم.

وی خاطرنشان کرد: عزاداری برای امام حسین(ع) و بر تن کردن تیپ سیاه افتخار است و در این راستا نباید به خود زیان منتقل بکنیم زیرا غم ما غمی است که از جانش عشق و شادی و سعادت دنیا به دست می‌فرا رسد.

امام جمعه شهرستان بیرجند با اشاره به این سخن امام حسین(ع) که می‌فرمایند که باید حتماً زنده بمانیم و انسان با زندگی ابدیت را تعیین می‌کند گفت: زندگی خوب است و باید جهان خوب در کنار آخرتی خوب به دور از هرگونه آتش باشد.

رضایی‌بیرجندی با بیان اینکه زندگی ارزشمند است اما نه به هر گران اظهار داشت: در این دنیا هر کس برای زندگی که در آن زحمت نکشیده باشد باید جواب بدهد و زندگی باید همراه با عزت باشد و تحقیر را هرگز نباید پذیرفت.

وی خاطرنشان کرد: انسان زمانی مفید است بالاترین شخصیت را دارد و همچنین زندگی همراه با عزت که سعادت ابدی را ایجاد می‌کند بی‌نهایت ارزشمند است.

امام جمعه شهرستان بیرجند با اشاره به اینکه در حال حاضر نظام کشورهای غرب بر این است که هر انسانی یک گران دارد و قیمت آن بالا و پایین می‌رود و هر آدمی را می‌قادر باش خرید گفت: در این راستا ما مسلمانان که پیرو امام حسین(ع) هستیم از امام حسین(ع) آموختیم که نمی‌قادر باش هر آدمی را خرید.

وی بیان کرد: انسان بزرگ خریدنی نیست ما باید در هر شرایطی که هستیم اجازه ندهیم تهیه شویم بلکه باید حق محور، واقعیت محور و پیرو حق باشیم.

رضایی بیرجندی با اشاره به اینکه باید انسان در زندگی تلاش کند تا حق و واقعیت پیروز شود اضافه کرد: در این صورت عاشورایی و حسینی خواهد بود و خریده نمی‌شود زیرا پیرو امام حسین(ع) کسی نیست که تهیه شود.

وی با بیان اینکه انسان باید پای حق بایستد گفت: اگر مدیران در کارخانه‌ها حقشان ضایع می‌شود باید پای حق خود بایستند.

امام جمعه شهرستان بیرجند تصریح کرد: ما با مردمان آمریکا، منطقه جغرافیایی و پارامترهای آمریکایی هیچ معضلی نداریم و حضور می داریم آمریکا را بپذیریم اما اگر قرار باشد بنیان انقلاب ما و خون شهیدان ما نابود بشود نمی‌توانیم دست در دست آمریکا دهیم.

رضایی‌بیرجندی یادآورشد: ما مذاکره‌ای را قبول داریم که در این صورت ارزشهای نظام، هویت نظام، فرا رسنده ما و جوانان ما و رشد ایران سرجای خود باشد و باید ایران با عزت، مقتدر و پیشرفت کننده پذیرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) به ما آموخت که میانجی‌گریه کن و مذاکرات مکانی است که حق قربانی نشود و ما بنا نداریم به هر گران صلح کنیم و کنار فرا برسیم و باید از امام حسین(ع) بیاموزیم وحدت به هر گران خوب نیست و وحدت در صورتی درست است که حق جای خود باشد و ما باید قدرت نه نقل کردن را داشته باشیم.

امام جمعه شهرستان بیرجند با بیان اینکه باید قدرت نه نقل کردن به پستی‌ها را داشته باشیم اضافه کرد: نهی از منکر یعنی قدرت نه نقل کردن به پستی‌ها و بردن جامعه به سمت خوبی‌ها تا به پستی‌ها نه نقل بکنید.

رضایی‌بیرجندی با اشاره به اینکه مواد اولیه که وارد کارخانه می‌شود ورودی و لاستیکها خروجی کارخانه کویرتایر هستند و در این میان یک پروسه ایجاد می‌شود تا این داده به خروجی مبدل شود گفت: در این راستا وجود انسان نیز این گونه است و داده‌هایی که وارد بدن انسان می‌شود باید خروجی خوبی داشته باشد.

وی با بیان اینکه در کشور ما همه باید مولد باشند و کاری کنند تا پیرو قرار می داری امام حسین(ع) باشند اظهار داشت: انسان نباید هر حرفی را گوش دهد و با هر کسی رفیق شود باید قدر زندگی خود را آگاهی بداریم زیرا زندگی یک واقعیت است.

– با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، کمک کنيد –

گردآوری توسط : فريبرز ق.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در بحر فتاده‌ام چو ماهی
««« »»»
تا يار مرا به شست گيرد

عزاداریهای حسینی نباید به سمت انحرافات کشیده شود

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال