مسکو: حامیان قطعنامه پیشنهادی فرانسه به دنبال سرنگونی «اسد» هستند


با دیگران به اشتراک بگذارید

مسکو: حامیان قطعنامه پیشنهادی فرانسه به دنبال سرنگونی «اسد» هستند

خبرگزاری فارس: مسکو: حامیان قطعنامه توصیه ای فرانسه به دنبال سرنگونی «اسد» هستند

وزارت خارجه روسیه تأکید کرده است، حامیان پیش‌نویس قطعنامه توصیه ای فرانسه درباره کشور سوریه به شدت درگیر این مسئله هستند که به نحوی شرایط سرنگونی «بشار اسد» رئیس‌جمهوری کشور سوریه را به دست تروریست‌ها فراهم کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه روسیه امروز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، حامیان پیش‌نویس قطعنامه توصیه ای فرانسه که مسکو آن را در شورای امنیت وتو کرد، در واقعیت به دنبال این هستند که شاهد سرنگونی دولت «بشار اسد» در دمشق توسط گروه‌های تروریستی تحت حمایت نیروهای خارجی باشند.

بنا بر گزارش شبکه «راشا تودی»، روسیه در نشست روز شنبه شورای امنیت سازمان ملل درباره کشور سوریه، قطعنامه توصیه ای فرانسه را وتو کرد و پیش‌نگاری جایگزین سفارش کرد که کشورهای غربی نیز در واکنش به این اقدام روسیه، قطعنامه‌ توصیه ای مسکو را وتو کردند.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه امروز خود اعلام کرد، نقش توصیه ای فرانسه به نحوی تنظیم شده بود که کاملا علیه دولت کشور سوریه بود.

در این بیانیه فرا رسیده است: «این سند به طرز جنجال‌برانگیزی تلاش می‌کرد، با مطرح کردن منطقه پرواز ممنوع بر فراز حلب، از گروه تروریستی جبهه النصره و گروه‌های شبه‌ارتشی دیگر که اکثرا با جبهه النصره متحد شده‌اند، حفاظت کند، اقدامی که در تناقض کامل با مسئولیت پذیری اعضای سازمان ملل برای مبارزه با تهدیدات تروریستی به هر نحو امکان می دارد».

مسکو می‌اضافه کند، این پیش‌نویس سند توصیه ای همچنین از مسئله‌ای اصلی، کاملا غفلت ورزیده بود و گروه‌های شبه‌ارتشی مسئول در متوقف کردن مسیر انتقال مدد‌های بشردوستانه به مردمان غیرنظامی در حلب را نیز مشخص نکرده بود.

وزارت خارجه روسیه نقل کرده است، «تلاش شکست خورده برای سوء بهره گیری از اختیارات شورای امنیت سازمان ملل یک بار دیگر تأیید کرد کسانی که ابتکارعمل قطعنامه توصیه ای فرانسوی را در دست داشتند به شدت درگیر نقش تغییر قدرت در کشور سوریه به دست تروریست‌های بین‌المللی هستند که توسط نیروهای خارجی تأمین می‌شوند».

— لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد —

نگارش توسط : مارال .ک

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

طهارت ار نه به خون جگر کند عاشق
««« »»»
به قول مفتی عشقش درست نيست نماز

مسکو: حامیان قطعنامه پیشنهادی فرانسه به دنبال سرنگونی «اسد» هستند

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال