دستگاه دیپلماسی و امدادی ایران باید در قبال جنایت صنعاء دست به کار شود


با دیگران به اشتراک بگذارید

دستگاه دیپلماسی و امدادی ایران باید در قبال جنایت صنعاء دست به کار شود

خبرگزاری فارس: سیستم دیپلماسی و امدادی کشورمان باید در قبال جنایت صنعاء دست به کار شود

یک کارشناس امور خاورمیانه تأکید کرد که سیستم دیپلماسی و امدادی کشورمان باید در قبال جنایت عربستان در بمباران مجلس عزا در پایتخت یمن اقدامات لازم را مورد استفاده قرار دهد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «هادی محمدی» کارشناس امور خاورمیانه با تأکید بر اینکه جنایت سعودی در یمن با حمایت و پشتیبانی آمریکا و غرب و سازمان ملل پیش آمده است از سیستم دیپلماسی جمهوری اسلامی کشورمان درخواست تا فشار بین‌المللی را در این جنایت متوجه عربستان سعودی کند.

وی نقل کرد: جنایتی که توسط رژیم آل سعود اتفاق افتاد نه اولین و نه آخرین این دست از جنایت‌هاست. این جنایت به پشتیبانی و حمایتی که آل سعود از سوی آمریکا و غرب و سازمان ملل احساس می‌کند، انجام شده و ادامه نیز خواهد داشت و رژیم سعودی تاکنون بیمارستان‌ها، مدارس و مناطق مسکونی زیادی را بمباران کرده است.

او تأکید کرد: این جنایت اخیر اوج اقدامات شنیعی است که یک کشور می‌تواند به انجام رساند.

وی افوزد: حتی شنیده می‌شود که این اتفاق با مدد و اطلاع‌دهی منابع صهیونیستی انجام شده و چون مقامات یمنی در این مهمانی حاضر بودند خوب ترین فرصت برای کشتار دسته‌جمعی مسئولان یمنی بوده است و بنابراین نه تنها این اقدام با حمایت غربی‌ها انجام شده بلکه نقش صهیونیست‌ها نیز در آن دیده می‌شود.

هادی محمدی ادامه داد: مورد مهم‌تر دیگر اینکه این جنایت در ماه محرم الحرام انجام شده؛ ماهی که پیام آن حمایت از مظلوم و مقابله با ظالم است و دستگاههای دیپلماسی باید در این زمینه فعال شوند و در یک رفتار هماهنگ با چین و روسیه یک جو و فشار بین‌المللی علیه آل سعود بوجود آورد.

این کارشناس امور خاورمیانه اضافه کرد: دستگاههای امدادی نیز باید وسط کار فرا برسند و مدد‌های دارویی، غذایی و خدمات پزشکی به مجروحان منتقل بکنند. انتقال آن‌ها به داخل کشور برای مداوا از آن‌مکانی که در یمن امکانات بیمارستانی‌ها به طور کافی وجود ندارد؛ لازم است.

محمدی در ادامه نقل کرد: مؤسسات بین‌المللی از سوی سیستم دیپلماسی کشور زیر فشار قرار گیرند تا جنایت سعودی را محکوم کنند. دبیرکل سازمان ملل علی رغم اینکه این جنایت را محکوم کرده اما با ادبیاتی گنگ و بدون نام بردن از عربستان سخنی به زبان آورده است.

*پيشنهادات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود*

تهیه از: آريامهر ج.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خوش است خلوت اگر يار يار من باشد
««« »»»
نه من بسوزم و او شمع انجمن باشد

دستگاه دیپلماسی و امدادی ایران باید در قبال جنایت صنعاء دست به کار شود

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال