گوشی چه آسیبی به بارداران می زد؟


با دیگران به اشتراک بگذارید

موبایل چه آسیبی به بارداران می زد؟

تصویر و عکس موبایل چه زیانی به بارداران می زد؟

یکی از پیامد اشعه موبایل بر روی مادر و جنین در شکم مادر است که ابتلای جنین به معضلات و بیماری‌ها، از ابتدای حاملگی تا حدود ۱۵ هفته بعد از حاملگی می‌‌باشد و باید در زمان حاملگی توجهی مخصوص ای به این موضوع داشت.
اگر جنین طی این مدت در معرض اشعه قرار بگیرد دچار نقایص هنگام تولد و عقب‌ماندگی ذهنی می‌شود، کاهش رشد و آسیب‌های شدید مغزی جنین از پیامد تماس هستیم با اشعه ایکس در این مدت زمان از حاملگی است.

در رابطه با اینکه بهره گیری از تلفن همراه و وای فای چه صدماتی برای بانوان باردار و جنین دارنده نمی‌توان با قطعیت صحبت کرد، اما از آنجائی که این زمان، زمان بسیار اصلی و حساس است،‌ ضروری است جوانب احتیاط را رعایت کنید و کاری نکنید که کودک و خودتان در معرض خطرات احتمالی قرار بگیرد.

خانم‌هایی که در این زمان حساس‌ از تلفن همراه استفاده می‌کنند، بیش از سایرین در معرض بروز برخی معضلات مثل معضلات رفتاری در کودکان خود هستند.

تحقیقاتی که روی بیش از ۱۳۰۰۰ کودک به عمل آمد نشان می‌دهند مادرانی که دو یا سه بار (روزانه) از تلفن همراه استفاده می‌کنند کودکانی را به جهان می‌آورند که به بیش‌فعالی و برخی معضلات ارتباطی با دیگران دچار هستند.

در حین این کودکان ۵۴ درصد بیشتر از سایر کودکان به معضلات رفتاری دچار هستند اگر این کودکان در فرا رسنده خود نیز از تلفن همراه بهره گیرند:
– ۸۰ درصد بیشتر از دیگران از معضلات رفتاری رنج می‌برند.
– ۲۵ درصد بیشتر در معرض معضلات عاطفی هستند.
– ۳۴ درصد بیشتر دچار معضلات زناشویی می‌شوند.
– ۳۵ درصد بیشتر به بی‌فعالی دچار می‌شوند.

کدام اشعه‌ها زیانبار‌ترند؟
از میان اشعه‌های زیانبار، اشعه ایکس خطرناک‌تر است. بانوان باردار نباید در معرض این اشعه خطرناک قرار بگیرند. اشعه ایکس بدون بو و شکل و رنگ است اما تأثیر بسیار زیادی روی جنین دارد.
سایر اشعه‌های قوی و مضر شامل آلفا، بتا و گاما است. این اشعه‌ها می‌توانند روی همه سلول‌های بدن جنین اثر قرار بدهند و رشد سالم او را مختل سازند.
خطرات و زیان‌های ناشی از بهره گیری از تلفن همراه تا به حال ارزیابی کامل نشده است در واقع دانشمندان در این زمینه تحقیقات چندانی به انجام نرسانده‌اند و استانداردی تعیین شده در این زمینه مربوط به حدود ۱۸ سال پیش است.
در آن سالها حتی این خطرات به طور دقیق و قرار می داری نیز مطالعه نشده بودند. این روزها مردمان حتی نمی‌دانند که باید چه بهای سنگینی را به دلیل این نبود آگاهی خود توجه بکنند.
این روزها از هر ۵ کودک یکی به بیماری‌های روحی – روانی دچار است. این اختلالات گاه بسیار پیچیده هستند و نمی‌توان حتی به آسانی آنها را توصیف کرد والدین حق داشتن و آگاه بودن را دارند.
برخی از پزشکان معتقدند که نسل‌های بعدی با اتفاقات عجیب و تکان دهنده جدی مواجه خواهند شد و خطرات بهره گیری از موبایل‌ها و تلفن‌های همراه مسئول بخش عظیمی از این معضلات خواهند بود.
این خطرات کمتر از آسیب‌های ناشی از مصرف الکل و سیگار در زمان حاملگی نیست.
این روزها بیشتر مردمان از بزرگ و کوچک، از تلفن همراه استفاده می‌کنند و نمی‌دانند که سلامت خود را چطور به خطر می‌اندازند.
اشعه‌های الکترومغناطیسی تأثیرات بسیار خطرناکی روی جنین در حال رشد دارند.
این امواج روی آنزیم‌ها، غدد، عضلات، هورمون‌ها، قلب و استخوان‌های جنین اثر می‌گذارند.
در واقع فشارهای سلولی، باعث تخریب ساختار DNA می‌شود که با موج عظیمی از خطرات و پیامد ناخوشایند برای مادر و جنین همراه هستند.

کدام دوره از حاملگی حساس‌‌تر است؟
پزشکان معتقدند حساس‌‌ترین دوره از زندگی جنین از زمان پیدایش تا حدود ۱۵ هفتگی است. قرار گرفتن در معرض اشعه‌های زیانبار در این مدت می‌تواند نقایص و عقب ماندگی‌های ذهنی بوجود آورد.

تماس با این اشعه‌ها باعث کاهش رشد مغزی و آسیب دیدگی‌های شدید آن می‌شود.

پیامد و خطرات ناشی از امواج الکترومغناطیسی موبایل روی جنین:
– آسیب‌های مغزی:
استفاده مداوم از تلفن همراه در این زمان روی جنین اثرات زیادی دارد.
در این مدت سلول‌های عصبی جنین در حال شکل‌گیری هستند زمانی که شکل‌گیری ناقص انجام می‌شود،‌ برخی اختلالات عصبی بروز می‌کنند.
DNA مسئول رشد و نمو جنین است و اشعه‌های روی DNA اثر مخرب دارند.
در حین این اشعه‌ها باعث سقط جنین نیز می‌شوند. جنینی که در معرض این آسیب‌هاست، بیشتر از سایرین در معرض خطر سرطان است.

– آسیب‌های عاطفی: کودکانی که در خردسالی و جنینی در معرض این اشعه‌ها هستند بیشتر از سایر کودکان دچار معضلات عاطفی می‌شوند معضلات عاطفی و روانی باعث ایجاد شدن استرس و تنش‌های زیادی در آنها می‌شود که سطح کیفیت زندگی‌شان را پایین می‌آورد.
– معضلات مربوط برقراری ارتباط با دیگران: این دسته از کودکان که در زمان جنینی بسیار در معرض اشعه‌ها بوده‌اند در بزرگسالی در مقایسه با سایر کودکان بیشتر دچار معضلات ارتباطی می‌شوند.
بهره گیری از تلفن همراه روی مغز آنها اثر نامطلوبی به جا قرار داده و کودک در بزرگسالی برای برقراری ارتباط دچار مشکل می‌شود

چه باید کرد؟
– مادر که در این زمان حتما باید از اشعه‌های زیانبار گوناگون دور بماند.
اگر نیاز به بهره گیری از اشعه ایکس است، حتما باید طبق نظر پزشک باشد و دور شکم و رحم او پوشانده شود.

– بهره گیری از تلفن همراه باید به حداقل برسد. این روزها حذف تلفن همراه و بی‌سیم از زندگی کار سخت و پیچیده‌ای شده است.
لوازم الکتریکی بی‌سیم مکان خود را در تمام خانواده‌ها باز کرده‌اند و مصرف و کاربردشان هر روز بیشتر می‌شود علیرغم اینکه طلاق گرفتن از جریان عظیمی که در این رابطه به راه افتاده کار آسانی نیست ولی حدالمقدور در زمان حاملگی خود را کمتر در معرض آنها گذارید.

– اینترنت، کامپیوتر، موبایل، تلفن بی‌سیم، مایکروویو همگی روی جنین و سلامت آن اثر می‌گذارند و شما در جایگاه والدین بچه شان مسئولیت حفظ سلامت او را بر عهده دارید.
پس تماس‌های خود را محدود کنید. وای‌فای خود را اغلب خاموش کنید. از اسپیکر (بلندگوی تلفن) بیشتر بهره گیرید و گوشی را به گوش‌تان نچسبانید.

—نظر يادتان نرود—

گردآورنده : درسا ز.

تازه های سلامت و پزشکی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مقيم حلقه ذکر است دل بدان اميد
««« »»»
که حلقه‌ای ز سر زلف يار بگشايد

گوشی چه آسیبی به بارداران می زد؟

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال