۲۲هسته و واحد فناور در مرکز رشد واحدهای تکنولوژی هرمزگان قبول شدند


با دیگران به اشتراک بگذارید

۲۲هسته و واحد فناور در مرکز رشد واحدهای فناوری هرمزگان پذیرش شدند

تصویر و عکس 22هسته و واحد فناور در مرکز رشد واحدهای فناوری هرمزگان پذیرش شدند
مدیرمرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناور هرمزگان نقل کرد : ۲۲هسته و واحد فناور طی مدت شش ماه گذشته با به اتمام رساندن مراحل گوناگون در مرکز رشد واحدهای فناوری هرمزگان پذیرش شدند.

پویان ادیبی عصر یکشنبه در این خصوص به ایرنا اظهار داشت: براساس برنامه در شش ما اول باید ۱۵ هسته و واحد فناور جذب مرکز رشد واحدهای فناور می شدند که اکنون با پذیرش ۲۲ هسته و واحد فناوری ۱۵ درصد از برنامه حدس زده شده سال نیز جلوتر هستیم.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در خصوص معضل کمبود فضای فیزیکی برای استقرار این هسته ها و واحدهای فناور ، نیز بیان کرد : پارک علم و فناوری هرمزگان به خاطر نوپا بودن با این معضل رو به رو است که امید می رود با همراهی سایر مسئولان استان از بین برده شود.
مدیر مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری در خصوص رشته های فعالیت واحدها و اتمهای پذیرش شده نیز ابراز داشت: بیشترین پذیرش مربوط به حوزه فناوری اطلاعات است که براساس فرایندهای تعیین شده شش شرکت در این حوزه وارد مرحله رشد مقدماتی شده اند.
وی ابراز داشت: ایجاد بستر ساخت آموزشگاه جایزی در فضای ابری در کمتر از یک دقیقه ، نرم افزار خبر ، سامانه تهیه کرد گروهی، نرم افزار پیشنهاد اینترنتی غذا ، سامانه هوشمند وقت بندی مدیریت سرویس­ های کارگاه های تعمیرات ، به فروش رسان برخط ماهی و آبزیان دریایی از جمله ایده محورهای بخش فناوری اطلاعات است.
ادیبی با اشاره به پذیرش شش واحد فناور در حوزه شیمی ، خاطرر نشان کرد : سینی های تازه برج تقطیر از نوع سانتریفیوژ کلاهک مخروطی و دریچه ای ثابت ، طراحی و ساخت تجهیزات تولید با سرعت نیتروژن از هوا و سیستم رطوبت سنج فوتونی گازها از ایده محوری های پذیرش شده بخش شیمی به حساب مییایند.
وی اشاره کرد: یازده ایده محوری در زمینه های عمران، تاسیسات، تکنولوژیهای دریایی، صنایع دستی، داروسازی، پلیمر، و مکانیک پذیرش شدند.
ادیبی بیان داشت: این ها در محورهای ساخت مواد افزودنی خاک و بتن، طراحی و ساخت سیستم فیلتر آب استحصال شده از پشت بام آپارتمان ، تولید انواع جلبک های دریایی به عنوان مکمل کنسانتره دام ، طیور و آبزیان ، تلفیق تیپ باستانی و مدرن' ، توربین بادی مگنوس با استوانه دوار ، طراحی سیستم جامع آبیاری هوشمند ، سیستم رطوبت سنج فوتونی گازها ، کلکسیون کتاب های تعلیم ( الفبای کسب و کار) برای سنین هفت تا ۱۲ سال ، بلوک پلیمری شیشه ای با نام اختصاری (G.P.B) ، تولید انواع پروتز‏های پیشرفته کربنی (پنجه مصنوعی کربنی) ، ساخت عروسک بر اساس روانشناسی خردسال ، کاربست دانش نانو در تصحیح فرایند ها و مدیریت تولید با رویکرد توسعه پایدار ، تولید آلیاژ چسبی رزین فنولیک نووالاک/ لاستیک نیتریل بوتادی ان با فواید مکانیکی بالا ، تولید توربین بادی مکنوس با استوانه دوار و داروی گیاهی مریضی پوستی جرب یا گال هستند.
مدیرمرکز رشد واحدهای فناور پارک علم وفناوری هرمزگان افزود: امید می رود با حمایت های پارک علم و فناوری هرمزگان قادر باش بعد از تولید محصول شاهد سود آوری واحدهای مذکور بود.

___________________________________

تهیه و تدوین : سميرا د.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز خاک کوی تو هر گه که دم زند حافظ
««« »»»
نسيم گلشن جان در مشام ما افتد

۲۲هسته و واحد فناور در مرکز رشد واحدهای تکنولوژی هرمزگان قبول شدند

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال