۴۸ هزار دانش آموز استان سمنان مکمل تغذیه ای دریافت می کنند


با دیگران به اشتراک بگذارید

۴۸ هزار دانش آموز استان سمنان مکمل تغذیه ای دریافت می کنند

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان از توزیع بیش از ۶۰۰ هزار دارو مکمل در بین دانش‌آموزان این استان در ‌طرح مکمل‌یاری تغذیه‌ای ‌خبر داد.

تصویر و عکس   ۴۸ هزار دانش آموز استان سمنان مکمل تغذیه ای میگیرند

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری تسنیم از سمنان به نقل از روابط عمومی اداره کل تعلیم وپرورش استان سمنان، محمدرضا دنیا اظهار داشت: این تعداد دارو مکمل در اجرای نقش مکمل کمک تغذیه ای در استان سمنان در بین دانش آموزان این استان توزیع می توان.

وی با اشاره به نحوه اجرای این نقش عنوان کرد: بر اساس اجرای این نقش اصلی، ۴۸ هزار دانش آموز استان سمنان مکمل تغذیه ای میگیرند.

مدیرکل تعلیم وپرورش استان سمنان بیان کرد: ۲۴ هزار دانش آموز دختر و پسر دوره های متوسطه اول و دوم استان زیرپوشش نقش آهن کمک و ویتامین D قرار گرفتند.

دنیا از اجرای برنامه آهن کمک و مکمل کمک با ویتامین D در مدارس استان گزارش کرد و اظهار کرد: با اجرای این نقش ۲۴ هزار دانش آموز دختر و پسر مقاطع متوسطه اول و دوم استان دارو ویتامین D میگیرند.

وی، از توزیع ۲۱۶ هزار دارو ویتامین D در مدت ۹ ماه بین این تعداد دانش آموز گزارش کرد و تصریح کرد: بر اساس این نقش دانش آموزان ماهانه یک عدد دارو (پرل) ویتامین D در مدارس میگیرند.

مدیرکل تعلیم وپرورش استان سمنان تصریح کرد: نقش مکمل کمک با ویتامین D و دارو آهن باهدف ارتقاء آگاهی و سلامت دانش آموزان دختر و پسر اجرا می توان و این ویتامین موجب افزایش جذب کلسیم از روده و انتقال آن به استخوان ها برای حفظ میزان کلسیم و فسفر می توان و کمبود آن نیز موجب پوکی استخوان در بزرگ سالی و راشیتیسم در خردسالی می توان.

دنیا با بیان اینکه تعداد ۳۸۴ هزار دارو آهن نیز در مدت ۱۶ هفته متوالی بین دانش آموزان برای دخترها دوره های متوسطه اول و دوم توزیع می توان، ادامه داد: جلو گیری از مریضی ناشی از فقر تغذیه ای، کم خونی، فقر آهن و جلو گیری از پوکی استخوان از اهداف این نقش به حساب مییاید.

مدیرکل تعلیم وپرورش استان سمنان خاطرنشان کرد: نقش کمک کمک تغذیه ای (آهن کمک و ویتامین D) با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سمنان و شاهرود در تمام مدارس برای پسرها و برای دخترها مقطع متوسطه اول و دوم اجرا می توان.

***براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد***

نگارنده: ايرانبانو ه.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

وصف رخ چو ماهش در پرده راست نايد
««« »»»
مطرب بزن نوايی ساقی بده شرابی

۴۸ هزار دانش آموز استان سمنان مکمل تغذیه ای دریافت می کنند

TT / 16

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال