لزوم تدوین سازوکار دقیق نظارت بر نظام بانکی جهت جلوگیری از جرائم بانکی


با دیگران به اشتراک بگذارید

لزوم تدوین سازوکار دقیق نظارت بر نظام بانکی جهت جلوگیری از جرائم بانکی

دانشجویان شش دانشگاه تهران در بیانیه‌ای بر لزوم تدوین سازوکار دقیق نظارت بر نظام بانکی جهت پیش گیری از جرائم بانکی تأکید کردند.

تصویر و عکس   لزوم تدوین سازوکار دقیق نظارت بر نظام بانکی جهت پیش گیری از جرائم بانکی

به گزارش گروه دانشگاه باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، بسیج دانشجویی شش دانشگاه تهران در بیانیه ای خواستار  پیگیری مسئله صندوق ذخیره فرهنگیان و معضلات ایجاد شده در این حوزه شدند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

"مسئولان دولت به مخصوص مسئولان اقتصادی باید نسبت به تعلیم و پرورش و مسائل معیشتی معلمان نگاه مخصوص و فراتر از سیستم های دیگر داشته باشند. محقق شدن رسالت قرار می داری معلمان نیازمند الزاماتی است، یکی از این الزامات توجه به مسئله معیشت معلمان است. مسئولان دولتی به مخصوص مسئولان اقتصادی باید با وجود محدودیتها، نگاه مخصوص ای به تعلیم و پرورش و معلمان داشته باشند و آن را در مسائل اولویت دار خود گذارند."

مقام معظم رهبری – ۱۶ ماه اردیبهشت ۱۳۹۴

"بعضی از بدخواهان هم هستند که از مشکلاتِ معیشتیِ جامعه معلّمین، سوءاستفاده می کنند؛ بنده شنیده ام بعضی حتّی در داخل خود تعلیم و پرورش این سوء استفاده ها را می کنند؛ وضعِ معیشتیِ در بر می داری کمبودِ جامعه معلّمی، ایجاب میکند کسانی سوءاستفاده کنند."

مقام معظم رهبری – ۱۳ ماه اردیبهشت ۱۳۹۵

با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و نیز اهمیت موضوع، مدتی است که خبرهایی اطراف مسائل مالی مرتبط با بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان در خبرگزاریها شنیده میشود که زمینه ساز ایجاد نگرانی افکار عمومی به مخصوص در میان خانواده بزرگ فرهنگیان کشور شده و فشار روحی را نیز به معضلات عدیده معیشتی فرهنگیان اضافه کرده است.

لذا بسیج دانشجویی دانشگاه های تخصصی تهران، علاوه بر خواستار پیگیری هر چه با سرعتتر موضوع از طریق مراجع مربوطه و احقاق حقوق به حق فرهنگیان و نیز تلاش مسئولین مربوطه در جهت رفع معضلات معیشتی فرهنگیان،  چندین مورد از نگرانی ها و مطالبات فرهنگیان در این امر را خدمتتان متذکر می شویم:

۱- لزوم تدوین سازوکار دقیق نظارت بر نظام بانکی جهت پیش گیری از جرائم بانکی که به مانند بستری برای وقوع مفاسد اقتصادی، بارها مردمان را متضرر کرده و این بار  تبعات سوء آن متوجه صندوق ذخیره فرهنگیان گردیده است.

۲- ایجاد فضای قانونی و شرایط عالی جهت حضور نمایندگان جامعه فرهنگیان کشور در صندوق ذخیره فرهنگیان و شفاف سازی در رابطه با فعالیتهای اقتصادی صندوق برای سهامداران عمده آن که معلمان می باشند.

۳- لزوم شفاف سازی حیطه وظایف، اختیارات و نحوه انجام امور و فعالیتهای اقتصادی واحدهای وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکتهای زیرمجموعه آن صندوق که در سلامت اداری – مالی آن تاثیر خواهد داشت.

۴- تقویت مدیریت تهیه کند و کلان و انتخاب و انتصاب مدیران شایسته و توانمند جهت اداره صندوق ذخیره فرهنگیان و اصلاح ضعف مدیریتی حاکم بر صندوق که موجبات متضرر شدن صندوق ذخیره فرهنگیان را فراهم آورده است.

بسیج دانشجویی دانشگاه های تخصصی تهران بزرگ امیدوار است که با پیگیری نمایندگان مردمان در خانه ملت و مسئولین مربوطه در سیستم های نظارتی اقداماتی مثبت در جهت شفاف سازی و استیفای حقوق فرهنگیان صورت گیرد.

والسلام علی من اتبع الهدی

بسیج دانشجویی دانشگاه های

فرهنگیان

نقشه برداری وزارت پاسداری

صداوسیما

علم و فرهنگ

امام حسین(ع)

علوم قضایی

– همچنين مي توانيد براي مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد –

نگارش : زيبا ت.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در آرزوی خاک در يار سوختيم
««« »»»
ياد آور ای صبا که نکردی حمايتی

لزوم تدوین سازوکار دقیق نظارت بر نظام بانکی جهت جلوگیری از جرائم بانکی

TT / 24

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال