تشکیل وزارت ورزش هم مشکلات ورزش را حل نکرد


با دیگران به اشتراک بگذارید

تشکیل وزارت ورزش هم مشکلات ورزش را حل نکرد

دبیر گردهمایی تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ورزش جایگاه قرار می داری خودش را در کشور نیافته است، نقل کرد: تشکیل وزارت ورزش هم معضلات ورزش را حل نکرد.

تصویر و عکس   تشکیل وزارت ورزش هم معضلات ورزش را حل نکرد

به گزارش حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، محسن رضایی دبیر گردهمایی تشخیص مصلحت نظام در نشست شورای راهبردی ورزش دبیرخانه این گردهمایی، نقل کرد: حدود ۱۵ سال است که گردهمایی کمیته ورزش و حدود ۱۰ است که شورای راهبردی ورزش تشکیل شده است و بحثهای بسیار زیادی توسط دوستان دنبال شده است.

وی با بیان اینکه امروز در حال کسب نتایجی هستیم، اظهارکرد: مسائل در سطح کلان ناشناخته نیستند و برای نخبگان ورزش و مسئولین کشور، شناخته شده است و بحثها به میزان کافی صورت گرفته و تحقیقات خوبی در سطح کلان صورت گرفته است.

دبیر گردهمایی تشخیص مصلحت نظام، اضافه کرد: در سطح تهیه کند و متوسط تقریباً یک راه طولانی در پیش داریم و برای اولین بار در سیاستهای کلان برنامه ششم، بندی درباره ورزش آورده شده است. در حال حاضر قانون برنامه ششم در حال تهیه شدن است و می توان در چندین حکم خوب که شما ارائه میدهید و رایزنی که با دیگر دوستان مجلس و دولت هم خواهیم داشت، این احکام در برنامه ششم جای داده شود و کم کم به سمتی برویم  که معضلات ورزش کشور حل شود.

رضایی تصریح کرد: چندین مورد هست که می خواهم تأکید کنم؛ نخست اینکه به نظر من در ورزش دو یا سه مشکل و زیان ریشه ای داریم که می بایست به صورت دسته جمعی حل شود. یکی جایگاه ورزش در کشور است؛ ورزش جایگاه قرار می داری خودش را در کشور نیافته است. در کنار مسائل دیگری که ما به آن دقت میداریم و بودجه اختصاص می دهیم، ورزش هنوز جایگاه خودش را نیافته است.

وی ادامه داد: یک وقتی دوستان خیلی اصرار می کردند که اگر وزارت ورزش تهیه شود، همه معضلات حل می توان، وزارت ورزش هم تشکیل شد، چقدر از معضلات حل شد؟ بنابراین، نظام جامع ورزش، از ساختار ورزش گرفته تا قوانین و مقررات و حتی قواعدی که برای مثال چطور یک نفر را برای المپیک میبرگزیم، که به نظر بنده حتی قواعد از قوانین و مقررات هم اصلیتر است. مدیریت ورزش هم باید ثبات داشته باشد.

دبیر گردهمایی تشخیص مصلحت نظام نقل کرد: وقتی از بنده میپرسند ورزش چه فایده ای دارد؟ پاسخ بنده این است که ورزش از بسترهایی است که قادر هست اعتماد به نفس ملی را به کشور ما برگرداند.

رضایی تأکید کرد: ما بیش از ۳۰۰ سال است که اعتماد به نفسمان را از دست داده ایم. جدا از بحث سلامت و غیره، جوان ایرانی آن اعتماد به نفس را ندارد. این جوان ایرانی اگر اعتماد به نفس یابد، می توان مهدی باکری و حسین خرازی. ما باید اعتماد به نفس را برگردانیم.

وی نقل کرد: این اعتماد به نفس اگر در ورزش تهیه شود، هم برای ورزش خوب است هم برای اقتصاد، علم، فرهنگ و هم برای پیشرفت کشور و ما هر قدر سرمایه قرار دهی در ورزش کنیم تا بتوانیم اعتماد به نفس را در جوانها بارور کنیم، کل کشور بهره مند خواهد شد. اگر بخواهیم چنین کاری کنیم، قبول کنید در خود ما ورزشیها هم باید یک تحولی صورت گیرد.

**************************

گردآوری از: خرمدل د.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ از دولت عشق تو سليمانی شد
««« »»»
يعنی از وصل تواش نيست بجز باد به دست

تشکیل وزارت ورزش هم مشکلات ورزش را حل نکرد

TT / 26

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال