فرهنگسراهای تهران حال و هوای محرمی می گیرد


با دیگران به اشتراک بگذارید

فرهنگسراهای تهران حال و هوای محرمی می گیرد

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در محرم و صفر و همزمان با روزهای سوگواری شهادت امام حسین (ع) ویژه‌برنامه‌های متنوعی در مراکز فرهنگی هنری مناطق ۲۲گانه شهر تهران برگزار می‌کند.

عکس   فرهنگسراهای تهران حال و هوای محرمی می گیرد

به گزارش باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» همزمان با محرم و صفر، مراکز فرهنگی هنری در مناطق ۲۲گانه تهران برنامه های مخصوص سوگواری به انجام میرسانند. این گزارش شناسایی بخشی از برنامه هایی است که در روزهای فرا رسنده میزبان شهروندان تهرانی خواهد بود.
نمایشگاه «مکتب حسین»
فرهنگسرای اشراق در شرق تهران نمایشگاه نقاشی خط «مکتب حسین» را با ۳۰ تابلو نقاشی خط در ابعاد گوناگون از آثار استاد علی حسن پور با محوریت محرم و عاشورا، آیین ها و نمادهای عاشورایی و… با تکنیک های اکرلیک، شاپان، اکولین به اکران قرار داده شده است. این نمایشگاه از ۱۲ تا ۱۹ مهر در نگارخانه آفرینش میزبان علاقه مندان است.
نمایشگاه اینفوگرافیک «روایت محرم»
فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی در منطقه ۳، کلکسیون نمایشگاهی اینفوگرافیک «روایت محرم» را با هدف روایت وقایع و بیان برخی زوایای پیدا و پنهان قیام  امام حسین (ع) بیان می کند. این کلکسیون شامل ۱۰ اثر اینفوگرافیک است که موضوع هر اثر مربوط به یکی از روزهای دهه اول محرم است و بر این اساس هرروز یک شماره از این کلکسیون در کانال تلگرامی فرهنگسرا f_resaneh و دیگر فضاهای جایزی انتشار داده میشود. 
«به رنگ عاشورا» در موزه هنرهای دینی امام علی (ع)
نمایشگاه «به رنگ عاشورا» آثار هنرمندان تصویرگر، استادان نقاشی و کتیبه های عاشورایی اشعار محتشم در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) به اکران درآمده است. این نمایشگاه تا پایان محرم در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) واقع در خیابان ولی عصر، بلوار اسفندیار مقابل دیدگان علاقه مندان واقع خواهد بود.
نمایشگاه عاشورا در مترو تهران
۲۰ اثر تصویر سازی هاجر سلیمی نمین، در کتاب «تشنه لبان» در مترو گالری ایستگاه شهید بهشتی(ره) هر روز  از ساعت ۶ تا ۲۲ اکران قرار داده میشود.
نمایشگاه «بادی آرت»
نمایشگاه «بادی آرت» با روایت عکس و تصویری وقایع عاشورا از ۱۶ تا ۲۰ مهر در فرهنگسرای ارسباران واقع در منطقه ۳ میزبان علاقه مندان است. وقایع روز عاشورا از متن کتاب «ترجمه نفس المهموم» نگاشته «شیخ عباس قمی» تلخیص و با تصویرگری های انتزاعی روی دست به اکران در فرا رسیده است.  
نمایشگاه خوشنویسی «کتیبه»
نگارخانه آبی فرهنگسرای امید از ۱۷ مهرماه به مدت ۱۰ روز میزبان نمایشگاهی از آثار خوشنویسی علی فرهادی که مشتمل بر احادیث، جملات و اشعاری با مفاهیم و مضامین مذهبی و عاشورایی است.
نمایشگاه «راز سکوت»
نمایشگاه نقاشی «راز سکوت» با ۱۲ اثر از مینا باقری تا ۲۶ ماه مهر در فرهنگسرای ارسباران به اکران قرار داده شده است.
نمایشگاه عکس «محرم» در موزه عکسخانه شهر
نمایشگاه عکس گروهی «محرم» با ۲۹ اثر از ۲۳ عکاس که از زوایای گوناگون به مقوله محرم و عاشورا توجه کرده اند در موزه عکاسخانه شهر به اکران قرار داده شده است.
نمایشگاه «به رنگ عاشورا» در موزه هنرهای دینی امام علی (ع)
اکران آثار «تصویرگری هنرمندان» و «تابلوهای استادان نقاشی» و «همچنین کتیبه های عاشورایی اشعار محتشم» در سه نمایشگاه جداگانه در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) به اکران در فرا رسیده است.
این نمایشگاه تا پایان محرم در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) واقع در خیابان ولی عصر، بلوار اسفندیار مقابل دیدگان علاقه مندان واقع خواهد بود.
کارگاه تصویرسازی عاشورا
نمایشگاهی از آثار کارگاه تصویرسازی عاشورا با حضور هنرمندان و علاقه مندان از ۱۶ مهر تا ۴ آبان در نگارخانه لاله برپاست. این نمایشگاه شامل بیست اثر از بیست هنرمند تصویرگر فعال و شناخته شده است که تمامی آثار در کارگاه یک روزه تصویرسازی عاشورا که در نگارخانه لاله به انجام رسانده شد، شکل کشف کرده اند.
مهمانی تعزییه خوانی
فرهنگسرای خاوران در منطقه ۱۵ به مدت ۱۰ شب و تا ۲۱ ماه مهر آیین تعزیه خوانی را به همان سبک باستانی و کهنه از ساعت ۱۵ به انجام میرساند.
مجالس تعزیه خوانی در منطقه ۵
چهار مجلسه تعزیه خوانی از ۱۴ تا ۱۷ مهر از ساعت ۱۶ تا ۱۷:۳۰ در فرهنگسرای معرفت و فردوس به انجام رسانده میشود.
بیعت عاشوراییان
تعزیه خوانی «بیعت عاشوراییان» با حضور تعزیه خوانان گروه سیدالشهدای شهرستان تفرش به سرپرستی سید داود انجیله ای و با حضور استاد علاءالدین قاسمی به مدت ۶ روز از پنجم تا دهم ماه محرم در بوستان لواسانی، فضای باز مقابل فرهنگسرای خاتم، به انجام رسانده میشود.
«مرثیه آفتاب»
گروه تعزیه خوانان نوجوان «مرثیه آفتاب» اولین و تنها گروه نوجوانان است که به همت فرهنگسرای اخلاق تشکیل شده و طبق برنامه ریزی انجام شده توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران طی ماه های محرم و صفر سال جاری در هر منطقه شهر تهران، یک مجلس تعزیه در مراکز فرهنگی یا تعلیمی توسط این گروه اجرامی شود.

مسابقه کتاب خوانی پیام های عاشورا
سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به عالیت ماه محرم و باهدف ترویج پیام ها و ارزش های قیام حضرت اباعبدالله علیه السلام مسابقه کتابخوانی پیام ها عاشور را به صورت جایزی به انجام میرساند.
شهروندان قادر هستند فایل کتاب و سؤالات مسابقه را از سایت کتابخانه های عمومی شهر تهران www.tlib.ir گیرند. مهلت شرکت در این مسابقه از ۱۲ مهر تا ۳۰ آبان است.
مسابقه عکاسی عاشورایی
فرهنگسرای کار برنامه ای در قالب مسابقه در ایام ماه سوگواری و شهادت حضرت اباعبدالله الحسین با عنوان «عاشورا در قاب تصویر» به انجام میرساند.
علاقه مندان قادر هستند آثار خود را با موضوع ها و محورهای مهمانی عزاداری، سبک و شیوه های عزاداری در تکایا و هیئت های سینه خانمی و زنجیرزنی، مهمانی تعزیه، مهمانی شبیه خوانی ملل و اقوام، نوحه خوانی، تصویرسازی از کتیبه ها و برگزاری نماز ظهر عاشورا از ۱۲ مهر تا ۵ آبان ماه به دبیرخانه این مسابقه ارسال کنند. علاقه مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر قادر هستند با شماره تلفن ۶۶۶۸۸۵۵۳ تماس بگیرند.
مسابقه «جدول ماه»
مسابقه «جدول ماه» با هدف توسعه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی و ارتقای سلامت اجتماعی شهروندان از ۱۵ تا ۲۵ ماه مهر و از ساعت ۸ تا ۲۰ در کتابخانه دکتر شهیدی یا دیگر کتابخانه های مراکز فرهنگی هنری منطقه ۸ به انجام رسانده میشود.
اجرای پرفورمنس «عطش خورشید»
«عطش خورشید» با روایت واقعه عاشورا با ۴۰ هنرپیشه در فرهنگسرای ارسباران روی صحنه می رود. این اکران در نخستین فستیوال آیات قرآنی کامیاب به کسب مقام خوب ترین کارگردانی، طراحی تیپ، موزیک و طراحی نور شده است. این اکران از ۱۲ مهرماه در تالار عمده فرهنگسرای ارسباران روی صحنه است.
اجرای ۱۰۶ برنامه عاشورایی در میدان امام حسین
همچنین مخصوص برنامه های سازمان فرهنگی هنری به عالیت عزاداری ماه محرم و صفر با عنوان «جلوه سوگ» از پنجشنبه ۱۵ ماه مهر همزمان با روز چهارم محرم در میدان امام حسین (ع) آغاز شد. جلوه سوگ در ۶۰ روز محرم و صفر با اجرای ۱۰۶ برنامه عاشورایی و برپایی غرفه های متنوع به انجام رسانده میشود.

****براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد****

نگارش از: فرشاد ق.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر چنين جلوه کند مغبچه باده فروش
««« »»»
خاکروب در ميخانه کنم مژگان را

فرهنگسراهای تهران حال و هوای محرمی می گیرد

TT / 36

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال