راه های صیانت از کودکان در فضای مجازی بررسی شد


با دیگران به اشتراک بگذارید

راه های صیانت از کودکان در فضای مجازی بررسی شد

اولین نشست علمی تخصصی با موضوع تدبیر در صیانت از کودکان آنلاین صبح امروز در تالار کنفرانس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به انجام رسانده شد.

تصویر و عکس   راه های صیانت از کودکان در فضای جایزی چک شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»،  این نشست علمی با حضور سید مرتضی موسویان، ریاست مرکز توسعه تکنولوژی اطلاعات و رسانه های دیجیتال، محمدحسن انتظاری، رئیس مرکز ملی فضای جایزی و یانیس ریچاردسون، مشاور ارشد حوزه تعلیم در اتحادیه اروپا به انجام رسانده شد.

آقای انتظاری که موضوع سخنرانی خود را «نقش حکومت در فضای جایزی» انتخاب کرده بود، شورای عالی فضای جایزی و مرکز ملی را نقطه مؤسسه ای فرادستگاهی مدیریت و هماهنگی سیستم ها و نهادها آگاهی داشت. وی بحث حاکمیتی را را بحثی راهبردی خواند و تصریح کرد در هر کشوری بسته به شرایط این بحث فرق می دارد. وی راهبرد کره جنوبی را اقتصادی، رژیم اشغالگر قدس را امنیتی و آمریکا تلفیقی از این دو شناساند و گفت: ما باید در کشورمان براساس اهدافمان راهبردی را طراحی کنیم.

وی با اشاره به افزایش سرعت اینترنت در کشورمان و وجود جمعیت چهل درصدی جوان کشور نگرانی محتوا و فقدان استانداردهای ضروری را امری اصلی برشمرد و تأکید که این وضعت تحت تأثیر تحولات اجتماعی، پارادایمهای تازه و نوآوری است.

رئیس مرکز ملی فضای جایزی حضور هوشمندانه در فضای جایزی، ترویج هنجارها را فرصت و چالش در اعمال حاکمیت ملی، حفظ هویت ملی، همگامی با علوم و تکنولوژی، ظهور قدرتهای تازه را درگیری های این کشورمان در فضای جایزی برشمرد.

زن ریچاردسون نیز که از طریق ارتباط آنلاین در این نشست سخنرانی کرد گفتمان های خود را به تلاش برای ایجاد فضای امن جایزی برای کودکان اختصاص داد. عنوان سخنرانی وی «آزادسازی فرزند در محیط اینترنت در دنیا امروز و فردا» بود که بخش اصلی ای از آن به نقش تعلیم و آموزگار در کمک کنی به خردسال در شناخت زیان های ناشی از فضای جایزی تخصیص یافت. 

ریچاردسون در کنفرانس خود به دو کتاب اشاره کرد که در یکی از آنها کودکان آنچه را بیان کرده اند که از فضای جایزی خواهان هستند و در دیگری کلکسیون تجربیات آموزگاران در حوزه خردسال و فضای جایزی بازتاب کشف کرده است. وی ترجمه هر دو کتاب را سفارش کرد.او فضای جایزی را بستری عالی برای تعلیم برشمرد که در آن می شود با استفاده از نیاز و تمایل خردسال به بازی فرصت تعلیم را برای او فراهم کرد. در همین راستا او کتاب «نکته علاقه ات را بازی کن» را برای ارتباط گیری کودکان با فضای جایزی را شناساند.

این کارشناس ارشد حوزه خردسال و سایبر با برشمردن خطرات موجود در فضای جایزی جلو گیری و تعلیم خردسال پیش از برخورد با فضای جایزی را خوب تر از اقدامات برای از بین بردن خردسال در خطر افتاده آگاهی داشت.

این برنامه در راستای هفته ملی خردسال در کانون پرورش فکری خردسال و نوجوان به انجام رسانده شد که تا دوشنبه، ۱۹ مهر در محل کانون واقع در خیابان حجاب دنبال می شود.

****************

گردآوری از: سايه ض.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ جناب پير مغان جای دولت است
««« »»»
من ترک خاک بوسی اين در نمی‌کنم

راه های صیانت از کودکان در فضای مجازی بررسی شد

TT / 37

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال