http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

راه های صیانت از کودکان در فضای مجازی بررسی شد

راه های صیانت از کودکان در فضای مجازی بررسی شد

با دیگران به اشتراک بگذارید

راه های صیانت از کودکان در فضای مجازی بررسی شد

اولین نشست علمی تخصصی با موضوع تدبیر در صیانت از کودکان آنلاین صبح امروز در تالار کنفرانس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به انجام رسانده شد.

تصویر و عکس   راه های صیانت از کودکان در فضای جایزی چک شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»،  این نشست علمی با حضور سید مرتضی موسویان، ریاست مرکز توسعه تکنولوژی اطلاعات و رسانه های دیجیتال، محمدحسن انتظاری، رئیس مرکز ملی فضای جایزی و یانیس ریچاردسون، مشاور ارشد حوزه تعلیم در اتحادیه اروپا به انجام رسانده شد.

آقای انتظاری که موضوع سخنرانی خود را «نقش حکومت در فضای جایزی» انتخاب کرده بود، شورای عالی فضای جایزی و مرکز ملی را نقطه مؤسسه ای فرادستگاهی مدیریت و هماهنگی سیستم ها و نهادها آگاهی داشت. وی بحث حاکمیتی را را بحثی راهبردی خواند و تصریح کرد در هر کشوری بسته به شرایط این بحث فرق می دارد. وی راهبرد کره جنوبی را اقتصادی، رژیم اشغالگر قدس را امنیتی و آمریکا تلفیقی از این دو شناساند و گفت: ما باید در کشورمان براساس اهدافمان راهبردی را طراحی کنیم.

وی با اشاره به افزایش سرعت اینترنت در کشورمان و وجود جمعیت چهل درصدی جوان کشور نگرانی محتوا و فقدان استانداردهای ضروری را امری اصلی برشمرد و تأکید که این وضعت تحت تأثیر تحولات اجتماعی، پارادایمهای تازه و نوآوری است.

رئیس مرکز ملی فضای جایزی حضور هوشمندانه در فضای جایزی، ترویج هنجارها را فرصت و چالش در اعمال حاکمیت ملی، حفظ هویت ملی، همگامی با علوم و تکنولوژی، ظهور قدرتهای تازه را درگیری های این کشورمان در فضای جایزی برشمرد.

زن ریچاردسون نیز که از طریق ارتباط آنلاین در این نشست سخنرانی کرد گفتمان های خود را به تلاش برای ایجاد فضای امن جایزی برای کودکان اختصاص داد. عنوان سخنرانی وی «آزادسازی فرزند در محیط اینترنت در دنیا امروز و فردا» بود که بخش اصلی ای از آن به نقش تعلیم و آموزگار در کمک کنی به خردسال در شناخت زیان های ناشی از فضای جایزی تخصیص یافت. 

ریچاردسون در کنفرانس خود به دو کتاب اشاره کرد که در یکی از آنها کودکان آنچه را بیان کرده اند که از فضای جایزی خواهان هستند و در دیگری کلکسیون تجربیات آموزگاران در حوزه خردسال و فضای جایزی بازتاب کشف کرده است. وی ترجمه هر دو کتاب را سفارش کرد.او فضای جایزی را بستری عالی برای تعلیم برشمرد که در آن می شود با استفاده از نیاز و تمایل خردسال به بازی فرصت تعلیم را برای او فراهم کرد. در همین راستا او کتاب «نکته علاقه ات را بازی کن» را برای ارتباط گیری کودکان با فضای جایزی را شناساند.

این کارشناس ارشد حوزه خردسال و سایبر با برشمردن خطرات موجود در فضای جایزی جلو گیری و تعلیم خردسال پیش از برخورد با فضای جایزی را خوب تر از اقدامات برای از بین بردن خردسال در خطر افتاده آگاهی داشت.

این برنامه در راستای هفته ملی خردسال در کانون پرورش فکری خردسال و نوجوان به انجام رسانده شد که تا دوشنبه، ۱۹ مهر در محل کانون واقع در خیابان حجاب دنبال می شود.

****************

گردآوری از: سايه ض.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ جناب پير مغان جای دولت است
««« »»»
من ترک خاک بوسی اين در نمی‌کنم

راه های صیانت از کودکان در فضای مجازی بررسی شد

TT / 37

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
چگونه ذهنی مهربان و بخشنده داشته باشیم؟
فیلم لاشه ی یک داعشی خوراک گربه ها شد!(عملیات آزادسازی موصل) ( آپارات ) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم نجات دختر ها دانشجو از هجوم نیروهای گروهک تروریستی داعش
ویدیو فیلم لحظات دلچسب،روش های فوق العاده و بازیکن فوق العاده هفته ۸ بوندسلیگا ( آپارات )
فیلم بازیکنانی که اندام خود را بیمه میلیاردی کرده اند !! ( آپارات ) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم ضیافت و پایکوبی جوانان کشورمان ایران در رختکن پس از صعود به جام
کلیپ فیلم ۲۰ سوپر گل زیبا روی حرکات انفرادی
کربلایی حسین رستمی شب ۷ محرم ۹۵
پدارم شریفی فيلم متولد ۶۵ / عکس
پای دروازه بان صنعت نفت قلم شد
تنگی نفس در بارداری
استخدام منشی در دفتر وکالت
کلیپ فیلم جنگ گواردیولا و مورینیو
حمید گودرزی راز طلاق همسرش را فاش کرد!!
خطر بیماری های کشنده بطری های پلاستیکی
ویدیو فیلم ۵ گل برتر هفته آماتور ها (۹۵/۰۸/۰۴) – ورزش۳
استخدام شرکت دارویی پخش فردوس سال ۹۵
استخدام شرکت های فولاد در سال ۹۵
استخدام شرکت فولاد ناب تبریز در سال ۹۵
استخدام شرکت پخش شکلات فرمند در سال ۹۵
تبلیغات