سروش محلاتی: امام حسین حاضر شده بود با یزید هم مذاکره کند! (۲ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

سروش محلاتی: امام حسین حاضر شده بود با یزید هم مذاکره کند!

محمد سروش محلاتی در سومین شب از مخصوص برنامه محرم اجلاس اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی با استناد به برخی کتب و روایات اهل تسنن، ادعا کرد امام حسین(ع) پس از مذاکره با عمرسعد حاضر شد با یزید هم دیدار و مذاکره کند.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس سروش محلاتی: امام حسین حاضر شده بود با یزید هم مذاکره کند!

به گزارش «نسیم آنلاین»، محمد سروش محلاتی در سومین شب از مخصوص برنامه محرم اجلاس اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی به تکرار اظهارات سال گذشته رئیس جمهور در خصوص گرفتن درس مذاکره از قیام حسینی توجه کرد.

محلاتی در سخنان خود با اشاره به نقل دیدار بین امام حسین(ع) و عمر سعد با استناد به کتب اهل سنت اظهار داشت: پس از ملاقات ها نتیجه این شد که عمر به عبیدالله نامه نوشت. از سوژه آن می شود پیش بینی کرد که محور مصاحبه ها چه بوده است. در این نامه او نگاشته که خدا را شکر آتش جنگ خاموش و اختلاف نظر ها حل شد و خدا با لطفش کار امت را سامان داد. حسین(ع) پذیرفته که یکی از این چندین کار را به انجام رساند؛ ۱- به همان جا که فرا رسیده بازگردد-۲-حسین (ع) را به یکی از نقاط مرزی بفرستیم-۳-به شام برود و به طور مستقیم با یزید ملاقات کند.

این خطیب دینی در حالی با استناد به برخی روایات اهل سنت مدعی مذاکره امام حسین(ع) و عمر سعد برای گریز از جنگ است که برخی محققین متخصص تاریخ اسلام، با رد چنین تفسیرهایی بر انحرافی بودن گزاره سازش سیدالشهدا(ع) با یزید تاکید دارند.

آیت الله سیدعلی میلانی، در کتاب "من هم قتلة الحسین(ع)"، انصراف امام از مبارزه با یزید را دروغ بزرگ بر ایشان آگاهی داشته و نقل میکنید: «پس از آن که در میانه راه خبر شهادت مسلم بن عقیل به امام رسید، او به خاندان عقیل رو کرد و گفت: نظرتان چیست که مسلم به شهادت رسیده است؟ آنها پاسخ دادند: هرگز باز نمی گردیم تا این که خونمان ریخته شود. امام هم در پاسخ فرمودند: پس از این در زندگی جهان خیری نیست. و این حدیث را علمای فریقین گفته اند.»

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس سروش محلاتی: امام حسین حاضر شده بود با یزید هم مذاکره کند!

وی در مکان دیگری از این کتاب نیز، داستان گفته شده مبنی بر اعلام آمادگی امام حسین(ع) برای مذاکره با یزید را دروغی بزرگ آگاهی داشته و آن را رد می کند.

گفتنی است سال گذشته حسن روحانی، رئیس دولت یازدهم در سخنانی گفت که از قیام کربلا می شود درس مذاکره گفت. این گفته با واکنش های متعددی مواجه شد و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با پخش بیانیه ای، نسبت به سخنان روحانی واکنش شدیدی نمایان کرد.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال