http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

یک هتل برای اسکان زائران در کربلا افتتاح می شود/ به دنبال تعریف مکانیزم اجرایی ارائه تسهیلات به زائرات عتبات هستیم

یک هتل برای اسکان زائران در کربلا افتتاح می شود/ به دنبال تعریف مکانیزم اجرایی ارائه تسهیلات به زائرات عتبات هستیم

با دیگران به اشتراک بگذارید

یک هتل برای اسکان زائران در کربلا افتتاح می شود/ به دنبال تعریف مکانیزم اجرایی ارائه تسهیلات به زائرات عتبات هستیم

رئیس سازمان حج و زیارت درباره ارائه تسهیلات به زائران عتبات عالیات نقل کرد: در فرا رسنده و در قالب کمیته کارشناسی سازمان حج و زیارت و بانک انصار مکانیزم اجرایی برای ارائه تسهیلات به زائران عتبات عالیات توسط بانک تعریف خواهد شد.

تصویر و عکس یک هتل برای اسکان زائران در کربلا راه اندازی می شود/ به دنبال تعریف مکانیزم اجرایی ارائه تسهیلات به زائرات عتبات هستیم

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نگاشت: تفاهم نامه همکاری بین سازمان حج و زیارت و بانک انصار در راستای توسعه زیرساخت های خدماتی زائران عتبات عالیات به امضا رسید.

سعید اوحدی در مهمانی امضای تفاهم نامه همکاری سازمان حج و زیارت و بانک انصار نقل کرد: تفاهم همکاری بین ۲ کلکسیون در راستای فعالیت مشترک برای ساماندهی خدمات دهی به زائران عتبات و توسعه زیر ساخت های خدماتی در عراق به امضا می رسد.

وی اضافه کرد: ۲ کلکسیون طی این تفاهم نامه برنامه جامعی برای خدمات دهی به زائران ایرانی که به عتبات اعزام می شوند و همچنین با توجه به امکانات اقامتی بانک انصار در شهرهای مقدس مشهد و قم به زائران عراقی که به ایران مسافرت می کنند، خواهند داشت.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان این مطلب که هدف قرار دهی سازمان حج و زیارت در سال ۹۵ بر مبنای برنامه ریزی برای اعزام بیش از یک میلیون زائر در سال بوده است، عنوان کرد: با توجه به اعزام بیش از ۴۸۰ هزار نفر به عتبات در نیمه اول سال به این نتیجه می رسیم که ۹۰ درصد برنامه ما محقق شده با توجه به اینکه اصلی اعزام های ما با توجه به گرمای هوا، ماه رمضان و فعالیت کشاورزان در نیمه اول سال، در ۶ ماهه دوم سال به ثمر میرسد.

اوحدی در سخنانش به تحول جدی در اعزام های عتبات ایام عرفه اشاره کرد و نقل کرد: در این ایام شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی اعزام ها نسبت به وقت مشابه در سال گذشته بودیم که حدس زده میشود در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) نیز افزایش ۱۰۰ در صدی زائران را شاهد باشیم.

رئیس سازمان حج و زیارت ایران بر لزوم برنامه ریزی در راستای توسعه اقتصادی موضوع زیارت تأکید کرد و نقل کرد: در ۴ -۳ سال اخیر با توجه به چالش و جنگ مردمان عراق با کلکسیون صهیونیستی تکفیری داعش، توسعه زیر ساخت های رفاهی و خدماتی زائران در برنامه مردمان و دولت عراق نبوده که ضروری است در این خصوص برنامه ریزی های ضروری صورت پذیرد.

وی در سخنانش بانک انصار را یکی از شرکای مهم استراتژیک سازمان حج توصیف کرد که ۲۰ درصد از سهام شرکت عمران و توسعه مهروماه را در راستای توسعه زیر ساخت های رفاهی و خدماتی زائران اعتاب مقدسه به خود اختصاص داده است.

اوحدی با بیان اینکه توسعه اعزام های زائران عتبات یکی از راهبردهای نکته توجه نظام است، نقل کرد: بانک انصار با امضای این تفاهم نامه در کنار فعالیت اقتصادی خود در مسیر خدمات منتقل کنی به زائران حسینی(ع) نیز گام برداشته است.

رئیس سازمان حج و زیارت در توضیح پروژه های در حال اجرا در عراق برای خدمات دهی به زائران نقل کرد: هتل «کربلا دولی» در کربلای معلی که کارهای اجرایی آن به پایان رسیده، هفته اول آبان ماه راه اندازی خواهد شد  و ایام اربعین برای اسکان زائران نکته بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: همچنین زائرسرای طریق القدس در مرز چزابه با ظرفیت ۳ هزار زائر، در ایام اربعین راه اندازی خواهد شد و پروژه هتل حضرت امیر(ع) در نجف اشرف با ظرفیت ۷۷۰ تخت که بزرگترین هتل زیارتی عراق و نگین شهرهای زیارتی آن کشور خواهد بود، پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی داشته که امیدواریم اوایل سال ۹۶ شاهد راه اندازی آن باشیم همچنین پروژه آشپزخانه صنعتی نجف نیز که بانک انصار در آن همکاری کرده، پیشرفت ۶۰ درصدی داشته است.

رئیس سازمان حج و زیارت هدف از امضای تفاهم نامه با بانک انصار را توسعه امکانات رفاهی و خدماتی در عراق توصیف کرد و هدف دوم آن را بهره گیری از ظرفیت های بانک انصار در کشور در مسیر خدمات دهی به زائران عراقی که به ایران مسافرت می کنند آگاهی داشت که این اقدامات با مشارکت شرکت شمسا و شرکت های عراقی صورت خواهد پذیرفت تا با برنامه ریزی مناسب، خدماتی درخور و شایسته به زائران عراقی که به ایران مسافرت می کنند، ارائه شود.

رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه ارائه تسهیلات به زائران عتبات عالیات را خدماتی در ذیل تفاهم نامه ۲  کلکسیون بیان کرد و نقل کرد: در فرا رسنده و در قالب کمیته کارشناسی سازمان حج و زیارت و بانک انصار مکانیزم اجرایی برای ارائه تسهیلات به زائران عتبات عالیات توسط بانک تعریف خواهد شد.

در ادامه این مهمانی آیت الله ابراهیمی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره بانک انصار امضای تفاهم نامه با سازمان حج و قدم نهادن در مسیر خدمات دهی به زائران عتبات عالیات را گامی مثبت برای بانک انصار توصیف کرد و نقل کرد: هر ۲ سیستم در راستای ارائه خدمات به زائران خدمات متقابلی ارائه خواهند کرد.

مدیر عامل بانک انصار در این مهمانی از هماهنگی های بانک انصار و بانک های عراقی برای خدمات دهی به زائران عتبات گزارش کرد و نقل کرد: برخی از این اقدامات انجام شده و برخی دیگر در حال انجام است.

ابراهیمی نقل کرد: ظرفیت های اقامتی بانک انصار در شهرهای مقدس مشهد و قم با برنامه ریزی های سازمان حج و زیارت به زائران عراقی که به ایران مسافرت می کنند، خدمات ارائه خواهد کرد.

مدیر عامل بانک انصار اضافه کرد: در طی یک و نیم سال گذشته اقدامات مشترک خوبی بین سازمان حج و زیارت و بانک انصار در راستای خدمات منتقل کنی به زائران اباعبدالله(ع) صورت گرفته که طی این تفاهم نامه امیدواریم این همکاری ها افزایش کشف کند.

وی با بیان اینکه ۳۰ درصد کشور با امکانات بانکداری بانک انصار مجهز شده است، ابراز امیدواری کرد تا در فرا رسنده امکانات این بانک برای ارائه خدمات در مسیر زائران عتبات در ایام اربعین و دیگر عالیت ها افزایش کشف کند.

****************************

گردآوری از: خردمند غ.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بر رهگذرت بسته‌ام از ديده دو صد جوی
««« »»»
تا بو که تو چون سرو خرامان به درآيی

یک هتل برای اسکان زائران در کربلا افتتاح می شود/ به دنبال تعریف مکانیزم اجرایی ارائه تسهیلات به زائرات عتبات هستیم

TT / 26

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام نیروی آشنا به مانیتورینگ در فناوران تجارت الکترونیک الماس
برگزاری دومین یادواره شهدای مدافع حرم کرمان در رفسنجان
کلیپ فیلم روزگار رکود اقتصادی و تعدیل نیروی انسانی در کسب و کار
انسان های انقلابی با علم مبارزه جامعه را نجات می دهند
پیروزی الشحانیه با بازی ۹۰ دقیقه ای پولادی
کلیپ فیلم Aruia Operating System سیستم عامل جدید وارد!
۱۲۱ میلیون ریال جریمه یک قاچاقچی سوخت در سیرکان
فیلم دانلود آموزش ساخت و اعمال بافت با Substance Painter و ر
شکست شاگردان شمس و پیروزی تأسیسات
رفع بیکاری به پروژه ملی تبدیل شود/ نیاز به وزیر و وکیل انقلابی داریم
کلیپ فیلم پیکربندی Port Security روی سوئیچ سیسکو قسمت دوم
قسمت اول Batman: The Telltale Series به صورت رایگان برای اندروید عرضه شد
عاداتی که سلامت کبد را تهدید میکنند
خواص اعجاب انگیز تره فرنگی
بارداری و مشکل تنگی نفس
فیسبوک فیلترهای صورت هالووین را برای ویدیو زنده معرفی کرد
ویتامین D را در فصل پاییز فراموش نکنید
تنوع آداب غذا خوردن بر سلامتی چه تأثیری دارد؟
در برخورد با افراد مشکل ساز چه واکنشی از خود نشان دهیم
عکس های جدید بابک جهان بخش در صفحه اینستاگرامش
تبلیغات