خرافات عجیب اما خواندنی از کره شمالی (۵ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

خرافات عجیب اما شنیدنی از کره شمالی

یک توریست چینی در سفری ۵ روزه به کره شمالی از تجاربی که کسب کرده می‌گوید.دیکتاتوری ظالمانه کره شمالی نزدیک به ۶۰ سال است
 یک توریست چینی در سفری ۵ روزه به کره شمالی از تجاربی که کسب کرده می‌گوید.دیکتاتوری ظالمانه کره شمالی نزدیک به ۶۰ سال است که زمام امور را در این کشور به دست گرفته و آنجا را به منزوی‌تر کشور جهان تبدیل ساخته است.
 
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس خرافات عجیب اما خواندنی از کره شمالی
کیم ایل سونگ، پدربزرگ رهبر کنونی کره شمالی، به یک مزرعه برنج سر زد و از آن پس، محصول مزرعه رشد ۳۰۰ درصدی داشت!

 
به گزارش دیلی میل، به استثنای روایت‌های به گوش رسیده از سوی افراد فراری از کره شمالی دیگر اطلاعات خاصی از این کشور در دست نیست. البته گاه‌گداری خبرهایی از اردوگاه‌های مرگ کره شمالی، قحطی و اشتیاق مردمان به کیم جونگ اون به گوش می‌رسد.
 
یکی از گردشگرانی که اخیرا به کره شمالی سفر کرده از اتفاقات عجیب در این کشور می‌گوید؛ مثلا اینکه هر شهروند هنگام مشاهده مجسمه رهبران کره شمالی باید بالاجبار به آن تعظیم کند. این گردشگر حتی یک خبر داغ‌تر را نیز بازتاب داده است: اینکه “کیم ایل سونگ” فقط با سر زدن به یک مزرعه برنج باعث شده تا رشد محصول سرعت گیرد.
 
مقامات کره شمالی برنامه‌هایی را پیاده می‌کنند تا از طریق آن بتوانند نگاه خارجی‌ها را به کشورشان اصلاح کنند. به عنوان مثال، به گردشگران کره شمالی آنقدر غذا داده می‌شود که آن‌ها نمی‌توانند غذایشان را به پایان رسانند! سر سفره آوردن انواع نوشیدنی الکلی و برگزاری مسابقات فوتبال با جوانان عظیم الجثه از دیگران برنامه‌های آنان است.
 
آن گردشگر چینی که نخواست نامش لو داده شود، چند مورد که آژانس سفری پیش از سفر به کره شمالی به او گوشزد کرده بود را در پایگاه اینترنتی Reddit انتشار داد. آن آژانس سفری به او تذکر داده بود که در آنجا باید به قوانین سخت‌گیرانه اطراف احترام به رهبر کره شمالی را رعایت کند.
 
وی می‌گوید: «واقعا نمی‌دانید که آن ایده چقدر مسخره است. شما باید به هر مجسمه‌ای از رهبر کره شمالی دیدید ارج بنهید. رئیس‌جمهوری ابدی، رهبر عزیز و مارشال بزرگ القابی است که برای رهبر کره شمالی مورد استفاده قرار داده می‌شود… اگر از تعظیم به مجسمه کیم ایل سونگ و کیم جونگ ایل ممانعت خودداری کنید، مجددا از شما خواسته می‌شود تا تعظیم کنید؛ اگر باز هم ممانعت به عمل آورید، مجبور خواهید شد که تا آخر سفر در اتاقتان در هتل بمانید.. سپس از شما به اجبار خواسته می‌شود تا یک نامه عذرخواهی به مقامات بنگارید و دلیل کارتان را توضیح دهید.»
 

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس خرافات عجیب اما خواندنی از کره شمالی

گردشگران در کره شمالی باید به مجسمه رهبر این کشور تعظیم کنند. در غیر این صورت، تا آخر سفر باید در هتل محل اقامت بمانند

 
آن گردشگر چینی افزود: «اگر نامه را ننگارید و یا بیشتر اعصاب مقامات کره شمالی را به هم بریزید، احتمال دستگیری وجود دارد؛ کار اجباری و یا حتی تیرباران.»
 
مورد دیگر این است که به هیچ وجه نباید صحت اخبار انتشار داده شده از رسانه‌های کره شمالی را زیر سوال ببرید. آن گردشگر می‌گوید بیش از چیزی که فکر می‌کرده اخبار کذب و دروغ در آنجا شنیده است. به عنوان مثال در اخبار رسانه‌های کره شمالی فرا رسیده بود که «کیم ایل سونگ به یک مزرعه برنج سر زد و از آن پس، محصول مزرعه رشد ۳۰۰ درصدی داشت!»
 
خبر دیگر این بود که «آمریکایی‌ها محض خنده و سرگرمی بچه‌هایشان را داخل چاه می‌اندازند. آن امپریالیست‌ها آنقدر ترسو هستند که هنگام مواجهه با ارتش توانا کره شمالی تسلیم خواهند شد.»
 

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس خرافات عجیب اما خواندنی از کره شمالی

صحت اخبار رسانه‌های کره شمالی را نباید زیر سوال برد!

 
آن گردشگر چینی که خود را “باسْتِد” شناسانده می‌گوید که چهار روز در پیونگ یانگ و یک روز را نیز در “کائِسونگ” سپری کرده است. به نقل کرده وی، گرچه ساختمان‌های پیونگ یانگ کاملا مدرن به نظر می‌رسد، اما هتل محل اقامتش در کائسونگ اصلا برق نداشت و دسترسی آن به آب آشامیدنی نیز بسیار محدود بود.
 
باستد می‌گوید: «هتل بین‌المللی یانگاکدو در پیونگ یانگ طبیعتا خوب ترین هتل عدم اما می‌شد در آن زمان گذراند. آن هتل یک کازینو، چند استخر و یک کلکسیون بولینگ داشت. اما هتل کائسونگ فاجعه بود. وان حمام که شکسته بود و فقط آب داغ (۷۰ درجه) از لوله خارج می‌شد. پنج دفعه برق در طول شب هتل رفت. حتی چند حشره هم در سوپم یافتم.»
 

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس خرافات عجیب اما خواندنی از کره شمالی

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات