سوء استفاده از روستائیان نهبندان در کالبد صندوق کارآفرینی امید/ فرار مسؤولان صندوق از پاسخگویی


با دیگران به اشتراک بگذارید

سوء استفاده از روستائیان نهبندان در کالبد صندوق کارآفرینی امید/ فرار مسؤولان صندوق از پاسخگویی

خبرگزاری فارس: سوء‌استفاده از روستائیان نهبندان در کالبد صندوق کارآفرینی امید/ فرار مسؤولان صندوق از پاسخگویی

اهالی یکی از روستاهای نهبندان نکته بی‎مهری مسؤولان قرار گرفته‎اند و کسی پاسخگوی این قشر ضعیف نیست.

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، امروز گروهی از افراد جامعه با معضلات اقتصادی فراوانی دست و پنجه نرم می کنند و به سختی مخارج خود را تامین می کنند.

البته این امر در استان های گوناگون فرق می دارد به طوری که در استانی مانند خراسان جنوبی که از استان های محروم کشور است، این امر محسوس تر دیده می توان.

این استان از منابع درآمدی پایینی برخوردار بوده و خشکسالی نیز مزید بر علت شده و زندگی کشاورزان این خطه را بیشتر دچار خطر کرده است به گونه ای که این بلای طبیعی هر سال سطح زیرکشت آنها را چه در محصولات باغی و چه زراعی کم میکند.

با کاهش نزولات گاز زنی در این استان دامداری نیز مانند گذشته رونقی ندارد و این گروه نیز باید علوفه نکته نیاز دام های خود را خریداری کنند و این امر سبب شده دامداری نیز از سود خوبی در این استان برخوردار نباشد.

در این شرایط برخی از کشاورزان و دامداران رو به سوی بیمه محصولات خود آورده و گروهی نیز در شرکت های سهامی سرمایه قرار دهی کرده‎اند که متاسفانه با بدعهدی برخی از آنها مواجه شده‎اند.

نهبندان نیز در یکی از روستاهای مرزی استان است و این ناحیه سرزمینی کویری، سرزمینی به نسبت خشک و کم آب و علف تلقی میشود که آب اغلب قنات های آن کمی شور بوده و مانع رشد غلات و سایر نباتات می توان.

با این وجود این شهرستان برای دامداری عالی است و روستاییان در این شهرستان بیشتر به حرفه دامداری اشتغال دارند ولی این گروه نیز گاه نکته بی‎مهری مسؤولان قرار می‎گیرند که در ادامه یک نکته از آن را بیان می‎کنیم.

یکی از اهالی یکی از روستاهای نهبندان در نقل کرد‎و‎گو با خبرنگار فارس در بیرجند، اظهار داشت: سال گذشته مدیرعامل شرکت دامداران نهبندان به روستای ما فرا رسید و نقل کرد کارت یارانه خود را بیاورید تا سود سهام شما را به حسابتان بریزم.

وی با بیان اینکه متاسفانه گروهی از مردمان روستا که اغلبشان پیرمردها بوده و عمدتا بی سواد و یا کم سوادند در این شرکت سهام داشتند، تصریح کرد: با دریافت کارت یارانه آنها حسابشان را از بانک به صندوق کارآفرینی امید جابجا کرده و از روی حساب مردمان وام گرفته و به عنوان ضمانت از آن بهره گرفتند.

این فرد معترض ادامه داد: از صداقت مردمان سوءاستفاده کردند و هیچ ارگانی حاضر به پاسخگویی نیست.

وی با اشاره به گروهی که در شرکت سهام نداشتند، نقل کرد: این افراد حساب‎هایشان انتقال داده شده و مسؤولان قول می‎دهند حساب یارانه را برگردانند ولی عمل نمی‎کنند.

به راستی چه کسی پاسخگوی حساب های نابود شده این روستائیان بی پناه می‎تواند باشد؟

در راستای پاسخگویی به این مشکل خبرنگار ما نامه‎ای به شماره ۱۰۹-۲۲۴۸-۱۳۹۵ به تاریخ ۱۰ ماه مهر سال جاری برای مسؤول حقوقی صندوق کارآفرینی امید استان ارسال کرد و پس از پیگیری‎های مکرر اعلام کردند؛ ما جوابیه آن را هم به تهران و هم به استانداری دادیم و نمی‎توانیم آن را برای خبرگزاری ارسال کنیم و اگر تمایل دارید می‎توانید از استانداری پیگیری کنید.

:::::::::::::::::::::::::::::

گزارش: زهرا محمدی

:::::::::::::::::::::::::::::

***ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربر عزيز، کمک کنيد***

نگارش توسط: سرافراز ث.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

من نه آنم که ز جور تو بنالم حاشا
««« »»»
بنده معتقد و چاکر دولتخواهم

سوء استفاده از روستائیان نهبندان در کالبد صندوق کارآفرینی امید/ فرار مسؤولان صندوق از پاسخگویی

TT / 19

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال