جمهوری چک خواستار گسترش روابط با ایران است


با دیگران به اشتراک بگذارید

جمهوری چک خواستار گسترش روابط با ایران است

خبرگزاری فارس: جمهوری چک خواستار گسترش روابط با کشورمان است

معاون وزیر صنعت و بازرگانی جمهوری چک خواستار توسعه روابط و همکاری در همه زمینه‌ها با کشورمان شد.

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، ادوارد موریچکی در نشست مشترک با معاون وزیر امور خارجه کشورمان و مسؤولان اقتصادی استان خراسان رضوی در هتل پردیسان مشهد بیان کرد: امروز در آستانه پیدایش و توسعه روابط بین جمهوری چک و کشورمان قرار داریم.

وی با اشاره به تغییرات گسترده دنیا در حوزه برنامه های اقتصادی اظهار داشت: جمهوری چک از گذشته تاکنون برنامه های باستانی را در زمینه توسعه روابط اقتصادی با کشورمان دنبال کرده است که از آن جمله می توان به مشارکت های اقتصادی در مورد شکر، سنگ آهن و صنایع معدنی اشاره کرد.

معاون وزیر صنعت و بازرگانی جمهوری چک با بیان اینکه جمهوری چک با وجود طلاق از اسلواکی در سال ۱۹۹۳ توانست به تنهایی فعالیت های خود را ادامه دهد اظهار داشت: این کشور با توجه به آمار توانسته منابع و دستگاه های خود را به شکلی اقتصادی و تجاری مبدل کند.

موریچکی تصریح کرد: طی سالیان گذشته جمهوری چک توانسته به عنوان یک عضو اقتصادی در قلب اروپا فعالیت داشته باشد.

وی ابراز کرد: شرکت های ایرانی بزرگی در این مدت در چک تأسیس شد که از صنعت و خودرو آلات ما برای این منظور بهره میگرفتند.

معاون وزیر صنعت و بازرگانی جمهوری چک این مسافرت را جهت توسعه روابط همه جانبه میان دو کشور تأثیرگذار توصیف کرد و نقل کرد: جمهوری چک برای روابط خود با کشورمان احترام و اهمیت زیادی قائل است و ما خواستار آن هستیم که در همه زمینه ها روابط تنگاتنگ میان دو کشور برقرار شود.

موریچکی با اشاره به اینکه روابط دو کشور کشورمان و جمهوری چک از سال ۱۹۰۳ میلادی برقرار شده است، نقل کرد: مناسبات اقتصادی و سیاسی دو کشور همواره در مسیر تعامل واقع بوده و اگر چه در طول تمامی این سال ها، فراز و نشیب هایی را نیز آزموده اما هیچ گاه متوقف نشده است و دو طرف بنا دارند آن را توسعه دهند.

وی با تأکید بر گسترش همکاری های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی در تمامی حوزه ها میان دو کشور اظهار داشت: قصد ما این است که روابط دوستانه دو کشور را تحکیم کرده و ارتقا دهیم و همه ارگان های دو کشور نیز باید در این راستا حرکت کنند.

معاون وزیر صنعت و بازرگانی جمهوری چک با اشاره به روابط دیرینه تجاری میان دو طرف، نقل کرد: ما به دنبال آن هستیم که روابط اقتصادی خود با کشورمان را به صورت پایدار حفظ کنیم و با توجه به ظرفیت ها و امکانات بالقوه دو کشور، قادر هستیم شاهد رشد همکاری ها طی سال های آتی باشیم.

موریچکی تصریح کرد: این کشور توانسته در شکل اقتصادی خاص فعالیت خود را ادامه دهد، بسیاری از تجار ایرانی قادر بوده اند بازار خود را در چک برای به فروش رسان فعالیت های خود فراهم کنند.

وی با تأکید بر اینکه ما امید زیادی به ارتباطات مشترک اقتصادی دو کشور داریم، نقل کرد: امکانات زیادی برای همکاری میان دو کشور وجود دارد و بر این باوریم که تمام مسائل در جهت توسعه همکاری ها قادر هست در اتاق مشترک مطرح شده و پیگیری شود.

معاون وزیر صنعت جمهوری چک بابیان اینکه چندین شرکت بزرگ ایرانی در چک تأسیس شده است، تصریح کرد: بسیاری از بازرگانان و فعالان اقتصادی ایرانی قادر بوده اند بازار به فروش رسان عالی ای در جمهوری چک بوجود آورند.

موریچکی با بیان اینکه اتاق بازرگانی چک  15هزار عضو دارد از آمادگی این کشور برای ورود به همکاری های پایدار اقتصادی گزارش کرد.

وی اظهار امیدواری کرد که فعالان اقتصادی دو کشور در فضایی دوستانه، بتوانند ناکامی در همکاری های گذشته را جبران کنند.

– ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد –

نگارش : پژمان ص.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گرت هواست که چون جم به سر غيب رسی
««« »»»
بيا و همدم جام جهان نما می‌باش

جمهوری چک خواستار گسترش روابط با ایران است

TT / 21

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال