برای ازدیاد تمرکز به علم آموزان صبحانه بدهید!


با دیگران به اشتراک بگذارید

برای افزایش تمرکز به دانش آموزان صبحانه بدهید!

تصویر و عکس برای افزایش تمرکز به دانش آموزان ناشتایی بدهید!

خوردن ناشتایی کامل از موارد اهمیتی می داری است که باعث افزایش تمرکز و انرژی در کودکان میشود

 

خوردن ناشتایی باعث افزایش تمرکز و انرژی در کودکان و بزرگسالان می شود که علی رغم مفید بودن لبنیات پیشنهاد داده میشود قبل از خواب بهره گرفته شود چرا که لبنیات به خاطر فایده آرامش بخشی فرد را در طول روز دچار کسالت می کند.

همزمان با بازگشائی مدارس گروه های سنی گوناگون کودکان و نوجوانان وارد عرصه تازه ای از درس و تلاش و کوشش می شوند و خود را برای کسب علم و آگاهی تهیه میکنند. در این بین وجود عادت های رفتاری و غذایی عالی قادر هست روند آموزش و علم یاد گیری دانش آموزان را تا حدود زیادی بهبود بخشیده و آنان را با روحیه ای شادتر وارد این عرصه کند.

البته گروه هایی مانند کلاس اولی ها هستند که به عنوان تازه وارد شناخته می شوند و بالطبع از حساسیت زیادی برخوردارند که تلاش دوچندان والدین و مربیان مدرسه را به خود جلب می کند.

کلاس اولی ها و به طور عمومی کسانی که وارد سال تحصیلی جدید می شوند با توجه به اینکه در سه ماه تابستان به استراحت مشغول بودند دچار تغییراتی در خواب و خوراک می شوند که با شروع فصل تحصیلی باید به آن توجه داشته باشند.

والدین باید توجه داشته باشند کودکانشان به موقع به رختخواب روند و اگر در تعطیلات تابستان عادت به شب نشینی داشتند با شروع پائیز طوری برنامه ریزی کنند که حداکثر تا ۱۰ شب فرزندانشان استراحت کن بروند تا صبح روز بعد با حالی خوش و بدون کسالت بیدار شده و در کلاس درس حاضر شوند.

خوردن ناشتایی کامل و مقوی از موارد اهمیتی می داری است که باعث افزایش تمرکز و انرژی بیشتر هم در کودکان و هم بزرگسالان می شود وعلی رغم مفید بودن لبنیات برای کودکان و نوجوانان پیشنهاد داده میشود قبل از خواب بهره گرفته شود چرا که لبنیات به خاطر فایده آرامش بخشی فرد را در طول روز دچار کسالت می کند.

خوب تر است ناشتایی حاوی غلات، پروتئین، قند مانند کره، مربا، عسل، خامه و نان تازه باشد چرا که علاوه بر مفید بودن از طرفی شادی آور بوده و کودکان را سر ذوق می آورد.

میان وعده و خوراکی های دانش آموزان نیز در بر می داری اهمیت است؛خوردن تنقلات سالم مثل مغزها و نبود مصرف خوراکی های غیرمجاز مثل پفک، ترشک ها و غیره موجب آرامش و آموزش دانش آموزان می باشد، پس خوب تر است فرزندها میان وعده را از منزل ببرند تا این که از بوفه مدارس خوراکی های ناسالم آماده کنند.


_______________________________

تهیه و تدوین: آفتاب ف.

تغذیه کودکان در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چون صبا گفته حافظ بشنيد از بلبل
««« »»»
عنبرافشان به تماشای رياحين آمد

برای ازدیاد تمرکز به علم آموزان صبحانه بدهید!

TT / 19

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال