http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

روحانی: امام حسین (ع) تنها به اسلام و شیعیان تعلق ندارد بلکه محبوب دل همه آزادگان عالم است

روحانی: امام حسین (ع) تنها به اسلام و شیعیان تعلق ندارد بلکه محبوب دل همه آزادگان عالم است

با دیگران به اشتراک بگذارید

روحانی: امام حسین (ع) تنها به اسلام و شیعیان تعلق ندارد بلکه محبوب دل همه آزادگان عالم است

مهمانی عزاداری ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام و یاران باوفای ایشان، یکشنبه شب با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری، در بانکوک پایتخت تایلند به انجام رسانده شد.

تصویر و عکس   روحانی: امام حسین (ع) تنها به اسلام و شیعیان تعلق ندارد بلکه دوست داشتنی دل همه آزادگان عالم است

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبر دهی ریاست جمهوری، رییس جمهوری در این مهمانی که علاوه بر هیات ایرانی، جمعی از ایرانیان، علما و شیعیان مقیم تایلند حاضر بودند، با اشاره به شب هشتم ماه محرم و اینکه امشب در اصلی کشورهای جهان خیمه ای به نام امام حسین (ع) به انجام رسانده میشود ، اظهارداشت: امام حسین (ع) تنها به اسلام و شیعیان تعلق ندارد بلکه دوست داشتنی دل همه آزادگان عالم است.

روحانی با نقش این پرسش که چرا امام حسین(ع) و عاشورا جاودانه هستند و همه قلوب در برابر امام حسین خاضع هستند ، نقل کرد:  امام حسین (ع) برای آرمان یک گروه خاص جان خود را فدا نکرد . هدف او ارزشهای دنیاای بود و به همه بشریت تعلق دارد.امام حسین(ع) کشته راه آزادی است، او برای آزادی انسان ها جان خود را داد و شهید راه حق ، عدل ،دادگستری و اصلاح جامعه بود.

رییس جمهوری با بیان اینکه امام حسین(ع)  برای برطرف کردن فساد و اصلاح جامعه و برافراشته شدن پرچم هدایت انسان ها قیام کرد، اظهارداشت: اگر ما مسیر هدایت و نجات می خواهیم، امام حسین (ع) چراغ است و راه را به ما نمایان میکند. اگر در توفان ها قرار گرفتیم، امام حسین کشتی نجات همه انسان ها و حق طلبان عالم و همه آنهایی است که در برابر ظلم سر فرود نمی آورند و ذلت را نمیبرگزند.

روحانی تصریح کرد:امام حسین(ع) شخصیتی است که در زندگی خود بین شهادت و ذلت ؛ شهادت و شمشیر دشمن را میبرگزد . شعار هیهات منه الذله او شعاری جاودان و افتخاری برای همه شیعیان و انسان ها است. او وارث همه پیامبران و صالحان بود. اگر هدف و آرمان دنیاای و راه هدایت برای همه انسان ها شد، آن فردی هم که وجودش را برای آن آرمان بلند فدا کرده، جاودانه خواهد شد.

رییس جمهوری اظهارداشت: خدا جاودان است و هر کس رنگ خدایی بگیرد او جاودان خواهد بود و برای انسان صالح و کسی که راه خدا را برگزیند ، مرگ مفهوم ندارد. بزرگان و صالحان تاریخ و آنهایی که زندگی خود را برای نجات انسان ها فدا کردند هیچ زمان فوت نمیشوند و همیشه جاودانه هستند.

روحانی با اشاره  به تعطیلی روز عاشورا در سر تا سر شبه قاره هند و شعار سرشناس گاندی که رهبر من برای آزادی این سرزمین حسین بود، نقل کرد: میلیارد ها انسان در سر تا سر جهان به امام حسین(ع) ارج مینهند چرا که او راه اخلاق، جهاد و صلح را انتخاب کرد.

رییس جمهوری با بیان اینکه امام حسین(ع) و امام حسن (ع) امامان جهاد و صلح بودند، اضافه کرد: امام حسین (ع)جنگ را شروع نکرد ، جنگ را دشمن شروع کرد و ایشان پاسداری کرد. امام حسین، امام اخلاق، تواضع و محبت بود و در آخرین لحظات جنگ نیز پیوسته می درخواست لشکر دشمن را هدایت و از این توفان نجات دهد وبه راه حق هدایت کند.

در این مهمانی معنوی که اعضای هیات همراه رییس جمهوری در مسافرت به تایلند و صدها تن از ایرانیان مقیم و شیعیان تایلندی حاضر بودند، محمدی سفیر جمهوری اسلامی کشورمان در بانکوک، دکتر الیاس رییس اجلاس تحقیق و پژوهش اسلامی در تایلند و سید مبارک حسین رییس فارغ التحصیلان کشورمان و تایلند و رییس اجلاس محبان ولی فقیه در تایلند نیز سخنان کوتاهی ایراد کردند.

————————————-

تهیه شده توسط: ژيان ا.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر چه دوريم از بساط قرب همت دور نيست
««« »»»
بنده شاه شماييم و ثناخوان شما

روحانی: امام حسین (ع) تنها به اسلام و شیعیان تعلق ندارد بلکه محبوب دل همه آزادگان عالم است

TT / 27

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
ویدیو فیلم رقص باهال پسر نوبالغ ( آپارات )
کلیپ فیلم Bat Woman خانم خفاشی در اخبارهواشناسی هالوویین دلچسب زیبا
کیلیپ فیلم برودت خوردن را ترجیح داد +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم بمب خندیدن ! نی نی کوچولوروآمپول میزنن ولی ازخنده غشمیکنه +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم جالب ترین سهولت کار با اوستا بنا +( آپارات ) پخش
ویدیو فیلم نو سازی بنا بلوارکشاورز (فیلم بعدبازسازی) ( آپارات )
کلیپ فیلم هلدینگ بازرگان یدک
کلیپ فیلم نو سازی عمارت بلوارکشاورز (فیلم پیش نو سازی)
ویدیو فیلم شناسایی شرکت نقش نگاران دنیا پیمایش ( آپارات )
کیلیپ فیلم رویای مادری(قسمت دوم) +( آپارات ) پخش
کربلایی محمد حسین پویانفر شب عاشورا ۹۵
آخرین فرصت تزریق واکسن آنفولانزا
کیلیپ فیلم استارمس..بازی جادویی آرمین ۵ساله از بابل +( آپارات ) پخش
استخدام برنامه نویس درشرکت Velvet’s (شرکت دانش مدیریت چابک)
کیلیپ فیلم یادگیری ساخت آگهی کوتاه قشنگ با افتر افکت tech9 +( آپارات ) پخش
فیلم یادگیری پیانو به گام ساده نشست دهم شامل یک قسمت ( آپارات ) -دانلود و پخش
کیلیپ فیلم یادگیری دانلود از یوتیوب +( آپارات ) پخش
کلیپ فیلم به چه دلیل برگزیدن های بیشتر سبب بر آن شوی بهتر نمیشود؟
فیلم تجزیۀ کسر به کسرهای جزئی ( آپارات ) -دانلود و پخش
کتاب جدیدی از ابوالحسن نجفی منتشر شد (۲ عکس)
تبلیغات