http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

بروکراسی اداری برای سرمایه گذاری کاهش یابد

بروکراسی اداری برای سرمایه گذاری کاهش یابد

با دیگران به اشتراک بگذارید

بروکراسی اداری برای سرمایه گذاری کاهش یابد

خبرگزاری فارس: بروکراسی اداری برای سرمایه‌گذاری کاهش کشف کند

نماینده مردمان شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی نقل کرد: مسؤولان برای رونق سرمایه‌گذاری بروکراسی اداری را کم کنند

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، علی محمد شاعری یکشنبه شب در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شرق مازندران در فرمانداری نکا با بیان اینکه اصلیترین هدف واحدهای تولیدی باید ایجاد اشتغال پایدار باشد، اظهار کرد: حل مشکل اشتغال در گرو همکاری همه جانبه است و یک فرد یا یک دستگاه به تنهایی قادر نیست این مشکل را از بین برد.

وی افزود: هماهنگی بین بانک ها، واحدهای تولیدی و سیستم های اجرایی از مسائل اهمیتی می داری است که باید رعایت شود و بدون هماهنگی بین اعضا نمی توان به اشتغال پایدار و توسعه امیدوار بود.

 نماینده مردمان شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی افزود: واحدهای تولیدی توانمند و فعال، نیازمند ارائه تسهیلات و سرمایه عالی برای رونق تولید و اقتصاد هستند که باید تعامل بین بانک و تولیدکننده ایجاد و مسؤولان هم با همکاری، مدد کار سرمایه گذاران باشند و بروکراسی اداری را کم کنند.

وی نقل کرد: بیکاری، زیانهای گوناگون اجتماعی را به دنبال دارد و لذا باید همه برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال پای کار باشند و تبعات گوناگون بیکاری را به درستی چک کنند و برای رفع معضلات بدون انتخاب کردن آمار و ارقام وارد کار شوند.

فرماندار نکا نقل کرد: نباید بانک ها نسبت به مصوبات ستاد تسهیل بی تفاوت باشند بلکه انتظار است با تمام توان برای رفع معضلات ناشی از بیکاری و عدم اشتغال در شهرستان تلاش کنند و گامی برای توسعه همه جانبه بردارند.

جعفر احمدی در ادامه افزود: ستاد تسهیل و سیاست های اقتصاد مقاومتی به دنبال احیای واحدهای نیمه فعال است که برای این منظور هم با مدد و همکاری بانک ها وارد شده ایم و انتظار است که تعامل و همکاری ضروری با تولیدکنندگان و واحدهای تولیدی فراهم شود تا شاهد شکوفایی بیشتر در اشتغال باشیم.

وی با بیان اینکه کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال از نگرانی های مهم دولت و مسؤولان است، یادآور شد: اشتغال زایی دغدغه اهمیتی می داری است که باید در دستور کار همه دستگاه ها قرار گیرد تا علاوه بر رفع معضلات بیکاری در جامعه، زمینه فعالیت، حضور جوانان، توسعه و پیشرفت همه جانبه، فراهم شود.

فرماندار نکا با بیان اینکه موانع بیمه، مالیات و چک برگشتی و… از نگرانی های مهم سرمایه گذاران است که باید توسط بانک ها و براساس دستورالعمل ستاد تسهیل از بین برده شود، نقل کرد: برخی بانک ها خواهان استعلام متقاضیان از اداره مالیات، تأمین اجتماعی و حتی اوقاف هستند که باید چک شود.

احمدی ادامه داد: کاهش سود و افزایش مدت بازپرداخت مطالبات و تسهیلات، سرمایه در گردش، سرمایه ثابت و بدهی معوق، از  خواسته های سرمایه گذاران است.

وی با تأکید بر ضرورت تحقق اشتغال پایدار، ادامه داد: توجه به بسته های رونق تولید و لزوم اهتمام مخصوص بانک ها در راستای دستورالعمل ابلاغی معاون اول ریاست جمهور و بانک مرکزی برای شتاب بخشیدن به رشد و توسعه اقتصادی و بهره گیری از ظرفیت واحدهای نیمه تمام، راکد و فعال تولیدی از مسائل مهم و قابل پیگیری است که باید رعایت شود.

فرماندار نکا همچنین با اشاره به طرح‎های ثبت نام شده در سامانه بهینه یاب، خاطر نشان کرد: از ۱۵۹ طرح ثبت نام شده در شهرستان نکا، تاکنون ۸۱ طرح با اعتبار بالغ بر ۴۹۰ میلیارد ریال به بانک های عامل از سوی ستاد تسهیل شناسانده شدند.

این مسؤول در ادامه افزود: از این واحدهای شناسانده شده برای دریافت تسهیلات، تاکنون ۲۸ طرح به مبلغ حدود ۵۹ میلیارد ریال، تسهیلات نکته نیاز را اخذ کرده اند که تاکنون براساس اعلام آماری، ۳۵ درصد از نقشهای تولیدی شناسانده شده و ۱۲ درصد مبلغ تسهیلات را اخذ کرده اند.

احمدی افزود: برای این منظور و ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی، بانک کشاورزی با ۲۳ طرح، بانک صنعت و معدن با سه طرح، بانک سپه با یک طرح و بانک ملی با یک طرح کامیاب به توجه کرد تسهیلات نکته نیاز به افراد و واحدهای تولیدی نکته نظر شده اند.

وی با تأکید بر همکاری بانک ها با واحدهای تولیدی در ارائه تسهیلات، نقل کرد: برخی از بانک ها به خاطر نداشتن توجیه اقتصادی، از پذیرش طرح ها به مخصوص در بخش کشاورزی خودداری می کنند و پاسخ منفی به متقاضیان می دهند در حالی که این طرح ها با بررسی ارائه شده و در بر می داری توجیه اقتصادی است که باید این تعامل بیش از پیش به وجود آید.

***براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد***

نگارنده: پويان ذ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

همچو جم جرعه ما کش که ز سر دو جهان
««« »»»
پرتو جام جهان بين دهدت آگاهی

بروکراسی اداری برای سرمایه گذاری کاهش یابد

TT / 33

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
بازگشت بازیگران جم به کشور
سرقت اطلاعات 43 میلیون کاربر سایت آمریکایی
تا ساعت 7:30 صبح قرار بود نجفی معرفی شود
رفتار خشن پیشمرگه ها با یک داعشی+تصویر
استخدام دانشگاه های علوم پزشکی (کارت آزمون)
چهره سردار آزمون روی دیوار ورزشگاهی در روسیه
مهران مدیری وماشین لوکسش! (عکس)
بیرانوند سوژه شبکه های اجتماعی شد+عکس
ضعف گمرک برای کنترل کالا از طریق ایکس‌ری
عکس پانته آ بهرام در کنار پدر و مادر و خواهرش
دستگاه تصفیه آب تایوانی
استخدام کارشناس فروش،کارشناس حسابداری،کارشناس تحقیقات بازار
پیکسل ایکس ال امتیاز تعمیرپذیری 6 را از iFixit دریافت کرد
عکس های عاشقانه دلتنگی برای تصویر پروفایل
ماشین میلیاردی و خاص بازیگر زن مشهور در خیابان های تهران+تصاویر
مجيدی فيلم جديدش را در هند كليد می‎زند
نینتندو سوییچ از آنریل انجین 4 پشتیبانی می‌کند
اردوغان : از عراق تا بوسنی زمانی برای ما بود/ هشدار نخست وزیر به ایران
توضیح اژه ای در مورد پرونده‌های «برادران روزچنگ»، «سعید طوسی»، «صندوق ذخیره فرهنگیان»، «معماری‌نیوز» و «نرگس محمدی»
استخدام مهندس برق(کارشناس فروش،فنی)دریک شرکت بین المللی