نکته هایی مربوط به استفراغ


با دیگران به اشتراک بگذارید

نکاتی راجع به استفراغ

استفراغ یا قی کردن به خروج با فشار محتویات درون معده به بیرون از دهان می گویند. استفراغ امکان می دارد به خاطر نوع ماده بلعیده شده (مثلا غذای فاسد) و یا واکنش مغز به علت وجود تومور، بارداری، استرس های عصبی و غیره باشد. اغلب ما این معضل را آزموده ایم ، اما نکاتی درباره ی این فرآیند وجود دارد که اکثر ما از آن ها بی خبریم.

زینب حکیمی –
تصویر و عکس نکاتی راجع به استفراغ

همیشه ویروس معده مقصر نیست

استفراغ در کودکان قادر هست نشانه میگرن و یا باکتری استرپتوکوک گلو (گلودرد چرکی) باشد. در نوزادان نیز بالا آوردن آب دهان قادر هست علامت بازگشت اسید معده به مری به حساب آید. در بزرگسالان، استفراغ ناگهانی قادر هست نمایان کننده انسداد روده ای باشد.

اگر استفراغ پس از ۴۸ ساعت فروکش نکرد و یا به طور ناگهانی بروز یافت، در حالی که هیچ نشانه ای شبیه علامت استفراغ ناشی از ویروس موجود نبود، به پزشک مراجعه کنید.

رنگ بسیار اهمیتی می دارد

به طور کلی آنچه که در وقت استفراغ از دهانتان بیرون فرا میرسد، آخرین چیزی است که خورده اید. اما اگر رنگ استفراغ مشکی و یا به رنگ قرمز روشن باشد، به معنای این است که شما خون بالا آورده اید و حتما باید این موضوع را با پزشک در میان قرار بدهید.

استفراغ همیشه چیز بدی نیست

در بانوان حامله، تهوع و استفراغ در سه ماهه ی اول تقریبا طبیعی است و نمایان میکند شانس کمتری برای سقط جنین وجود دارد. برای افراد غیر حامله، استفراغ یک راه خارج کردن عفونت توسط سیستم مطمئنی بدن است و توقف استفراغ در این مواقع علامت طولانی شدن مدت مریضی و روند بهبودی است. اگر استفراغ به حدی شدید باشد که مقدار زیادی از آب بدن نابود بشود، شما نیاز به مصرف داروهای ضد تهوع خواهید داشت.

دانشمندان یک خودرو استفراغ ساخته اند

اگر استفراغ ادامه یابد امکان می دارد فرد در معرض کم آبی شدید بدن قرار بگیرد که خطرات جدی به دنبال دارد

دانشمندان غربی یک خودرو طراحی کرده و ساخته اند که به آن ها در مطالعه نوروویروس یاری میرساند و باعث اسهال و استفراغ می توان.

این سیستم به دانشمندان یاری میرساند چگونگی انتقال این ویروس را بررسی نمایند.

امکان می دارد کمی بوی پنیر پارمسان بدهد

اغلب مردمان جهان بر این باورند که بوی استفراغ شبیه بوی پنیر پارمسان است، به طوری که در یک مطالعه و امتحان اغلب شرکت کنندگان قادر نبودند بوی این دو را از هم تفکیک کنند.

امکان می دارد فوبیای استفراغ داشته باشید

به وحشت افت از بالا آوردن در برخی افراد وجود دارد که به آن ، امتوفوبیا یا امیتوفوبیا می گویند. افرادی که به این فوبیا دچارند امکان می دارد پریشانی بی حسی و از کار افتادن بدن شان را داشته باشند که اتفاقا گاهی موجب شدیدتر شدن استفراغ شان می توان. در افراد دیگر امکان می دارد دیدن استفراغ دیگران موجب این نوع به وحشت افت شود. درمان این فوبیا دشوار بوده و به وقت زیادی نیاز دارد.

امکان می دارد کشنده باشد

استفراغ قادر هست با نوشیدن مایعات شفاف ، اجتناب از مصرف غذاهای جامد و استراحت درمان شود. اما اگر استفراغ ادامه یابد امکان می دارد فرد در معرض دهیدراته شدن (کم آبی) شدید بدن  قرار بگیرد که خطرات جدی به دنبال دارد.

اگر شما بیش از ۴ تا ۵ ساعت بالا می آورید و قادر نیستید هیچ چیز حتی آب بنوشید ، فورا خود را به اورژانس منتقل بکنید. امکان می دارد نیاز به تزریق مایعات داخل وریدی (سرم) داشته باشید.

__________________________________

تهیه و تدوین : سوسن چ.

انواع بیماری و درمان در بخش پیشگیری و انواع بیماری ها سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ منشين بی می و معشوق زمانی
««« »»»
کايام گل و ياسمن و عيد صيام است

نکته هایی مربوط به استفراغ

TT / 37

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال