ظریف در نامه به بان کی مون، خواستار اعزام هواپیمای کمکهای انساندوستانه ایران به یمن شد


با دیگران به اشتراک بگذارید

ظریف در نامه به بان کی مون، خواستار اعزام هواپیمای کمکهای انساندوستانه ایران به یمن شد

ظریف در نامه ای به بان کی مون، حین ابراز خشم و انزجار ایران از حمله اخیر سعودی ها، خواستار اعزام هواپیمای حامل مدد های انساندوستانه ایران به یمن شد.

تصویر و عکس   ظریف در نامه به بان کی مون، خواستار اعزام هواپیمای مدد های انساندوستانه ایران به یمن شد

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری تسنیم، غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده دائم ایران،در نامه ای که به انضمام آن،  نامه وزیر امور خارجه را برای دبیرکل ارسال نمود از وی خواست که نامه وزیر خارجه به عنوان سند شورای امنیت ثبت و منتشر گردد.

متن کامل نامه دکتر ظریف بشرح ذیل است:

عالیجناب

بدین وسیله مایلم که خشم و انزجار شدید دولت جمهوری اسلامی ایران را نسبت به حمله هوایی ترسآور و فاجعه بارهواپیماهای عربستان سعودی به محل مجمع مردمان برای مهمانی ختم در صنعا در روز ۸ سپتامبر ابراز نمایم.

براساس آمار اولیه اعلام شده توسط آقای "جیمی مک گولدریک" هماهنگ کننده امور انسان دوستانه سازمان ملل متحد تعداد کشته شدگان و مجروحین در جریان این حمله بالغ بر ششصد و چهل نفر تخمین زده شده است. این حمله مهیب و شریرانه که بار دیگر بی اعتنایی کامل متجاوزین علیه مردمان یمن را به حیات انسان ها نمایان کرد، نمونه دیگری از هزاران نکته مشابه است که طی یکسال و نیم گذشته منجر به قتل و یا نقص عضو دائمی هزاران یمنی از جمله بانوان و کودکان و آوارگی بیش از سه میلیون نفر شده است و یمن را از وضعیت کشوری محروم  به آستانه ویرانی کشانده است.

نه تنها عربستان سعودی بلکه آنها که از تجاوز ائتلاف به رهبری سعودی علیه مردمان یمن  حمایت کرده اند،  مسئول جنایات جنگی صورت گرفته در یمن طی یک سال و نیم گذشته می باشند و باید در قبال آن پاسخگو باشند. تردیدی نیست که حملات سعودی علیه غیرنظامیان و زیرساخت های غیر ارتشی این کشور، بدون حمایت وسیع و گسترده برخی از کشورهای غربی میسر نبوده است، این کمک ها شامل تامین اسلحه، همکاری های اطلاعاتی، سوخت منتقل کنی هوایی، برنامه ریزی مشترک و… می توان.

با توجه به وخامت وضعیت در یمن و تخریب وسیع ناشی از حمله اخیر به مهمانی ختم در صنعا، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، آماده ارسال مددهای انسان دوستانه شامل مددهای درمانی به مردمان یمن و کمک به انتقال مجروحان به بیمارستانهای ایران است. در این رابطه مایلم از شما خواست کنم تا با بهره گیری از مساعی جمیله خود، ترتیبات ضروری برای اعزام یک هواپیما حامل مددهای انسان دوستانه از ایران به صنعا را فراهم آورید.

توجه و پاسخ عاجل شما به این موضوع  موجب کمال امتنان خواهد بود.

عالیجناب لطفا احترامات فائقه اینجانب را بپذیرید.

                                                                                   محمدجواد ظریف

                                                                      وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران

– براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد –

گردآوری توسط : پوريا س.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

من رند و عاشق در موسم گل
««« »»»
آن گاه توبه استغفرالله

ظریف در نامه به بان کی مون، خواستار اعزام هواپیمای کمکهای انساندوستانه ایران به یمن شد

TT / 19

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال