نام خاوری از فهرست افراد تحت تعقیب اینترپل حذف شد +عکس


به گزارش صبحانه،  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس بین‌الملل «اینترپل» نام محمود خاوری از میان افراد تحت تعقیب این نهاد بین‌المللی حذف شده است.

محمودرضا خاوری که مدیر عامل بانک ملی ایران بود در هفته اول مهر ۱۳۹۰ به بهانه «مشکلات عصبی و بیماری مزمن» از مقام خود استعفا کرد و به کشور کانادا که تابعیت آن را دارا بود، گریخت.


نام خاوری از فهرست افراد تحت تعقیب اینترپل حذف شد +عکس


نام خاوری در ماجرای اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی به عنوان یکی از مجرمان وجود دارد و از سال ۱۳۹۰ مقام‌های کشورمان خواهان استرداد او به کشور هستند.

به گزارش ایلنا، هماکنون نام ۱۰ ایرانی در میان ایرانی‌هایی که تحت تعقیب اینترپل هستند دیده می‌شود که مهرگان خسروی یکی از همین اسامی است.

 واکنش پلیس به خبر حذف نام خاوری از لیست اینترپل
به گزارش تسنیم، سردار سعید منتظرالمهدی در خصوص انتشار اخباری مبنی بر خروج نام خاوری از لیست اینترپل اظهار داشت: اصولاً متهمانی که تحت تعقیب بوده و محل اقامتشان معلوم نیست از سوی سازمان اینترپل برای آنها اعلان قرمز صادر می‌شود و همچنین مشخصات آن‌ها بر روی پورتال عمومی سازمان اینترپل ثبت می‌‌شود اما به محض اینکه محل اقامت آنها مشخص و بین پلیس اینترپل دو کشور ارتباط برقرار شد، به طور خودکار نام این افراد از روی پورتال عمومی برداشته می‌شود.

سخنگوی ناجا خاطرنشان کرد: این به معنی حذف نام متهم تحت تعقیب از لیست تعقیب سازمان اینترپل نیست.

وی گفت: بنابرابن اعلان قرمز خاوری به قوت خود باقی است و از لیست اینترپل حذف نشده است و از نظر قانونی و حقوقی در سیستم‌های داخلی پلیس اینترپل که با یکدیگر ارتباط دارند تحت تعقیب بودن ایشان پابرجاست‌.

[ منبع این خبر سایت صبحانه آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال