۱۲ هزار دانشجو در ۲۰ مرکز علمی کاربردی هرمزگان تحصیل می کنند


با دیگران به اشتراک بگذارید

۱۲ هزار دانشجو در ۲۰ مرکز علمی کاربردی هرمزگان تحصیل می کنند

رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان از فعالیت ۲۰ مرکز دانشگاه علمی کاربردی در استان هرمزگان خبرداد و گفت: ۱۲ هزار دانشجو در مراکز علمی کاربردی استان در حال تحصیل هستند.

تصویر و عکس   ۱۲ هزار دانشجو در ۲۰ مرکز علمی کاربردی هرمزگان درس میخوانند

فضل الله لک در مکالمه با خبرنگار تسنیم در بندرعباس، با اشاره به ۱۸ مهرماه سالروز تاسیس دانشگاه علمی کاربری اظهارداشت: این دانشگاه یکی از دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و تکنولوژی است که با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلین بخش های گوناگون اقتصادی و افزایش مهارت های حرفه ای فارغ التحصیلان مرکز آموزش، که فاقد تجربه اجرایی هستند افتتاح شده است.

وی در ادامه بیان داشت: دانشگاه جامع علمی- کاربردی با به کارگیری و سازماندهی امکانات، منابع مادی و انسانی سیستم های اجرایی، نسبت به برگزاری دوره های علمی–کاربردی در مقاطع گوناگون اقدام می کند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان با اشاره به فلسفه افتتاح این دانشگاه، رفع درگیری در دانشگاه های نظری را یکی از اهداف اصلی تاسیس دانشگاه علمی کاربردی آگاهی داشت و تصریح کرد: بهره گیری از مدرسین خبره در جهت کیفی سازی آموزش به عنوان یکی از اقدامات این دانشگاه است.

لک، همچنین توجه به سه اصل اصلی؛ محتوا، مدرس خوب و سخت افزار در راستای جهت دار و هدفمندی آموزش ها را امری لازم تلقی کرد.

وی، بیکاری را یکی از مشکلات اصلی کشور آگاهی داشت و گفت: تعلیمهای مبتنی بر مشاغل قادر هست در جهت رفع این معضل در جامعه نقش داشته باشد و رسالت اصلی دانشگاه علمی کاربردی، آموزش در جهت رشد اشتغال است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان همچنین بر تدوین تعلیمهای مبتنی بر مشاغل گوناگون تاکیدکرد و اذعان داشت: در دنیا ۱۲ هزار شغل وجود دارد که از این تعداد، ۳ هزار شغل در کشورمان فعال است و نیاز است تا از مشاغل گوناگون و ظرفیت های موجود به خوبی بهره ببریم.

لک با نقد از نبود آمایش سرزمینی در استان هرمزگان گفت: با وجود اهمیت آمایش سرزمینی، این اصلی در استان هرمزگان وجود ندارد، همچنین نبود نیازسنجی شغلی در استان سبب شده تا صنایعی که باید در استان هرمزگان باشد در دیگر استان ها به خوبی پبشرفت کرده است.

وی تصریح کرد: رشته های تحصیلی در دانشگاه علمی کاربردی در کمیته ای با عنوان کمیته "گسترش" متشکل از چند دستگاه اجرایی و استانداری نکته بحث و بررسی قرار می گیرد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان از فعالیت ۲۰ مرکز دانشگاه علمی کاربردی در استان هرمزگان خبرداد و اضافه کرد: اکثر این مراکز بر اساس اهداف و ماموریت های حدس زده شده برای این دانشگاه و در راستای بهره مندی از ظرفیت های استان بوجود آمده است.

لک با بیان اینکه ۱۲ هزار دانشجو در حال حاضر در مراکز علمی کاربردی هرمزگان در حال تحصیل هستند تصریح کرد: از سال ۷۴ تا کنون بالغ بر ۲۴ هزار دانشجو در رشته های گوناگون دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان فارغ التحصیل شده اند.

وی تصریح کرد: بخش اعظمی از دانشگاهیان علمی کاربردی از بین افراد شاغل هستند و بایستی پایشی با هدف سنجش میزان بهره وری این افراد بعد از گذارندن زمان تحصیل صورت گیرد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان ادامه داد: یک هزار مدرس در مراکز علمی کاربردی هرمزگان مشغول به امر اصلی تدریس هستند که حدس زده شده از این اساتید در کارگروه های گوناگون جهت ادامه فعالیت گفت و گو بعمل فرا رسد.

لک ادامه داد: در تلاشیم تا با معرفی خبرگان رشته های گوناگون و تهیه بانک اطلاعاتی خبرگان مشاغل و فن و تزریق آن به مراکز آموزش علمی کاربردی در جهت کیفیت بخشی به مدرسین این مرکز گام برداریم.

وی، ۷۰ درصد محتوای دانشگاه علمی کاربردی را عملی و ۳۰ درصد آن را نظری اعلام کرد و اضافه کرد: کاربردی بودن محتوای درسی این مرکز از محاسن این نمونه مدل تعلیمی است.

رئیس دنشگاه علمی کاربردی هرمزگان با نقد از اینکه تعلیمهای ما مبتنی بر اشتغال نیست ابرازداشت: هزینه های بسیاری از سوی دولت و مردمان صرف شده اما متاسفانه بازخورد عالی ای ندارد.

لک در ادامه از اجرای تک پودمان های مهارتی با هدف ایجاد مهارت برای فارغ التحصیلان رشته های گوناگون با رصد بازار اشتغال و نیازسنجی استانی خبرداد و بیان داشت: نگاه مهارت یاد گیری باید در کشور یک نگاه غالب و از مدرک گرایی طلاق گیرد که البته این حرکت نیازمند ساختارسازی است.

_____________________

گردآوری از : سوسن چ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آيا در اين خيال که دارد گدای شهر
««« »»»
روزی بود که ياد کند پادشاه از او

۱۲ هزار دانشجو در ۲۰ مرکز علمی کاربردی هرمزگان تحصیل می کنند

TT / 84 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال