http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

ناهنجاری‎ها نتیجه اجرای نادرست امر به معروف و نهی از منکر است

ناهنجاری‎ها نتیجه اجرای نادرست امر به معروف و نهی از منکر است

با دیگران به اشتراک بگذارید

ناهنجاری‎ها نتیجه اجرای نادرست امر به معروف و نهی از منکر است

خبرگزاری فارس: ناهنجاری‎ها نتیجه اجرای نادرست امر به معروف و نهی از منکر است

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت نقل کرد: به خاطر اعمال شیوه‎های نادرست در اجرای امر به معروف و نهی از منکر بسیاری از ناهنجاری‎ها زیرزمینی شده است.

مجید رستمی امروز در نقل کرد‎وگو با خبرنگار فارس در جیرفت با گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: مسلمانان در ایام محرم به خاطر قیام به حق و ماندگار امام حسین(ع) به طور خودجوش به عزاداری و سوگواری می‎توجه کنند.

وی بیان داشت: با توجه به این ظرفیت‎های گسترده باید از این ایام حداکثر تلاش را برای ترویج فرهنگ شیعی و ارتقای اعتقادات مردمان به مخصوص جوانان به انجام رساند.

رستمی تصریح کرد: واعظان و مبلغان باید این جماعت‎ها و هیئت‎های عزاداری را مدیریت کنند و در این راستا حرکت‎ این گروه‎ها کیفی و محتوایی و با هدف ترویج سیره ائمه اطهار و ارزش‎های اسلامی باشد.

وی افزود: باید انجام واجباتی مانند اقامه نماز در ایام عزاداری در اولویت قرار گیرد، نه اینکه به بهانه مستحبات از اجرای فرایض الهی سر باز زنند و یا به موقع آن را به انجام نرسانند.

رستمی عنوان کرد: همچنین مبلغان باید قبل از اعزام به شهر یا روستا کاستی‎ها و ناهنجاری‎های آن را معرفی و ارزیابی کنند تا بتوانند با تدبیر و هدایت صحیح مردمان در راستای رفع آن‎ها اقدام کنند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت ادامه داد: هر مبلغ باید قبل از ورود به مسائل حاشیه‎ای به مباحث عمده و مبتلابه جامعه توجه بکند و در این راستا ورود یابد.

وی نقل کرد: آمران به معروف و ناهیان از منکر باید افرادی متشخص و متدین باشند تا بتوانند، این فرایض الهی را به نحوی که دین مبین اسلام بیان کرده است، اجرا کنند تا حق کسی ضایع نشود، زیرا در غیر این صورت شاهد نتایج تصویر و عکس هستیم.

رستمی با تأکید بر اینکه نباید به سمت و سویی حرکت کنیم که امر به معروف و نهی از منکر به قوه قهریه کشیده شود، افزود: باید تلاش شود با رفتار و عمل صحیح در دل جوانان مکان گرفت تا آنان را شیفته شریعت اسلامی و سیره نبوی و علوی کرد.

وی با نقد از اینکه این دو فریضه الهی به روش عالی و صحیح در جامعه اجرا نشده است، اظهار داشت: به خاطر اعمال شیوه‎های نادرست در اجرای امر به معروف و نهی از منکر بسیاری از ناهنجاری‎ها زیرزمینی و ایجاب کرده است که جوانان ما از دین دور بشوند.

رستمی خاطرنشان کرد: به آمران به معروف و ناهیان از منکر پیشنهاد می‎شود که سبک و سیاق خود را در هدایت و راهنمایی نوجوانان و جوانان عوض کنند، زیرا با بهره گیری از قوه قهریه و اجبار نمی‎توان در این راستا حرکت کرد.

_____________________

گردآوری از : شهاب ط.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظا می خور و رندی کن و خوش باش ولی
««« »»»
دام تزوير مکن چون دگران قرآن را

ناهنجاری‎ها نتیجه اجرای نادرست امر به معروف و نهی از منکر است

TT / 81 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg