دلایل ابتلا به بیماری سرطان سینه


با دیگران به اشتراک بگذارید

علل ابتلا به سرطان سینه

تصویر و عکس علل ابتلا به سرطان سینه
سرطان را می شود نوعی خود مطمئنی آگاهی داشت که بر اساس آن سلول های بدن بدون هیچگونه کنترلی شروع به تکثیر شدن می کنند و توده ای از سلول های سرطانی را به وجود می آورند. از جمله سرطان های رایج در بین بانوان می شود به سرطان سینه اشاره کرد که علل گوناگونی برای ابتلا به آن وجود دارد. با دکتر سلام همراه باشید.
 
دانشمندان در تازه ترین تحقیقات به این نتیجه رسیدند که بین کار شبانه و ابتلای بانوان به سرطان سینه ارتباطی وجود ندارد.

سازمان بهداشت دنیاای در سال ۲۰۰۷ براساس امتحانهایی که روی انسان و حیوان صورت گرفته بود ، اعلام کرد که کار در شیفت شب امکان می دارد با ابتلا به سرطان سینه ارتباط داشته باشد؛ اما نتایج یک مطالعه جدید نمایان کرد که کار شبانه با ابتلای بانوان به سرطان سینه رابطه ای ندارد.

آژانس بین المللی تحقیقات سرطان (IARC) وابسته به سازمان ملل متحد، سال ۲۰۰۷ اعلام کرده بود که کار در شیفت شب که “ساعت بدن” را مختل می کند و به همین دلیل امکان می دارد یکی از دلایل احتمالی ابتلا به سرطان باشد.

سایت تحقیقات سرطان انگلیس خاطرنشان کرد در دسته بندی سال ۲۰۰۷ شواهد اندکی برای بررسی خطر ابتلا به سرطان سینه در انسان‌ها موجود بود و این دسته بندی عمدتا بر اساس مخلوط نتایج تحقیقات روی حیوانات و تحقیقات آزمایشگاهی صورت گرفت.

در پژوهش جدید ۱۰ تحقیق دیگر روی یک میلیون و ۴۰۰ هزار زن از آمریکا، چین، سوئد، هلند و بویژه انگلیس صورت گرفت تا مشخص شود آیا شیفت کاری شبانه خطر ابتلا به سرطان سینه در بانوان را زیاد میکند یا خیر.

بررسی کارشناسان نمایان کرد که خطر ابتلا به سرطان سینه در زنانی که در شیفت شب فعالیت کرده اند از جمله کسانی که به مدت ۲۰ تا ۳۰ سال شبانه فعالیت کرده اند، در مقایسه با آنهایی که هرگز در شیف شب فعالیت نکرده اند، هیچ افزایشی نمایان نمیکند.

*****************************

گردآوری از: گلبهار ق.

انواع بیماری و درمان در بخش پیشگیری و انواع بیماری ها سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

روندگان طريقت ره بلا سپرند
««« »»»
رفيق عشق چه غم دارد از نشيب و فراز

دلایل ابتلا به بیماری سرطان سینه

TT / 49 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال