پا چنبری! از ابتلا تا مداوا


با دیگران به اشتراک بگذارید

پا چنبری! از ابتلا تا درمان

تصویر و عکس پا چنبری! از ابتلا تا درمان

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

پا چنبری نوعی مریضی مادر زادی بسیار رایج است که برای نوزادان  رخ می دهد و سبب بد شکلی  پا و همچنین سخت قدرت حرکت برای فرد مبتلا می توان. این مریضی بیشتر متوجه نوزادان فرزند است. راه های درمان گوناگونی برای از بین بردن این معضل وجود دارد. با دکتر سلام همراه باشید.

محسن کرمی در مورد معضل کلاب‌فوت یا پاچنبری، اظهار داشت: یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مادرزادی کلاب‌فوت بوده که شیوع کلی آن، یک در هزار است. این معضل بیش‌تر در نوزادان فرزند دیده شده و در ایام قدیم درمان آن به‌طور کلی از طریق جراحی انجام می‌گرفت.وی اضافه کرد: شدت این مریضی در نوزادان مختلف فرق داشته و امکان می دارد یکی از پاها یا هر دوی آن دچار این معضل شود.این فوق‌تخصص ارتوپدی اطفال ادامه داد: در حال حاضر درمان پاچنبری به‌طور وسیع از طریق جراحی انجام نمی‌گیرد و بیش‌ترین روش درمانی، گچ‌گیری پای طفل، هر هفته یکبار است.کرمی با بیان اینکه تا حدود ۶ هفته درمان به روش گچ‌گیری بعد از تولد طفل باید انجام شود تا شکل پا به‌صورت طبیعی به دست آید، اضافه کرد: در ۸۰ درصد موارد نیاز است که تاندون آشیل پای طفل از طریق جراحی سهل بلندتر شود.

وی بیان داشت: روش‌های جراحی امروزه به‌صورت قدیم نبوده و با یک اقدام سهل توسط پزشک متخصص می‌توان تاندون آشیل پای کودک را بلند کرد، البته باید توجه داشت که والدین باید تا حداقل ۴ سالگی نسبت با بهره گیری از کفش‌های ویژه در خردسالشان اهتمام داشته باشند.فلوشیپ ارتوپدی اطفال عنوان داشت: کفش‌های ویژه از هر دو پا مراقبت کرده و درواقع هر دوی آن را به هم وصل می‌کند که بهره گیری از آن برای کودکان مبتلا به کلاب فوت تا حداقل ۴ سالگی و هنگام شب پیشنهاد می‌شود.کرمی تأکید کرد: بهره نگرفتن از کفش‌های ویژه برای درمان کلاب‌فوت کودکان سبب بازگشت مجدد این مریضی حتی با وجود درمان می‌شود.کرمی احتمال بازگشت کلاب‌فوت در دختران را بیش‌تر از پسران اعلام کرد و اضافه کرد: شدت این مریضی در کودکان فرق داشته و امکان می دارد یک‌طرفه، دوطرفه و یا هردوی پای آن را شامل شود که البته این مسئله در بازگشت مجدد مریضی بعد از درمان تأثیری ندارد.فلوشیپ ارتوپدی اطفال خاطرنشان کرد: والدین نباید نسبت به درمان کودک خود به‌دلیل این مریضی نگران باشند؛ چراکه امروزه جراحی کلاب‌فوت به‌صورت وسیع هم‌چون ایام قدیم نبوده و در اکثر مواقع از طریق بی‌حسی موضعی در مطب یا کلینیک‌های شبانه‌روزی می‌توان طول تاندون آشیل این بیماران را زیاد کرد که البته گاهی این موضوع با یک یا دو بخیه در پای کودک همراه می‌شود.

*****************************************

مطلب از : شهسوار ن.

انواع بیماری و درمان در بخش پیشگیری و انواع بیماری ها سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

منعم مکن ز عشق وی ای مفتی زمان
««« »»»
معذور دارمت که تو او را نديده‌ای

پا چنبری! از ابتلا تا مداوا

TT / 70 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال