صنعت پتروشیمی در پی سنتز الاستومرهای گرافنی


با دیگران به اشتراک بگذارید

صنعت پتروشیمی به دنبال سنتز الاستومرهای گرافنی

تصویر و عکس صنعت پتروشیمی به دنبال سنتز الاستومرهای گرافنی
سیناپرس: یکی از شرکت‌های فعال در حوزه پتروشیمی، قرارداد همکاری برای بهره گیری از محصولات گرافنی را در فرآیندها‌ی خود منعقد کرده است. قرار است از گرافن برای تولید محصولات الاستومری سنتزی بهره گرفته شود.

رلیانس اینداستریز (Reliance Industries) یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه پتروشیمی قرارداد همکاری مشترک با شرکت وربک متریالز امضاء کرده است. وربک یکی از شرکت‌های تولید کننده محصولات گرافنی است. قرار است براساس این توافق‌نامه همکاری، دو شرکت روی ساخت محصولات الاستومری سنتزی مبتنی بر گرافن فعالیت کنند.
برات شارما از مدیران بخش تحقیق و توسعه رلیانس می‌گوید: «وربک در بر می داری توانمندی توسعه محصولات گرافنی ابتکار آمیز را دارد. این توانمندی مسیرهای تازه‌ای در حوزه پتروشیمی باز می‌کند. ما مشتاقانه به دنبال ارائه محصولات جدید به بازار با بهره گیری از همکاری مشترک هستیم.»
جان لتو، مدیرعامل شرکت وربک، می‌گوید: «ما از همکاری با شرکت رلیانس بسیار خوشحالیم و از این که می‌توانیم از خلاقیت و نوآوری این شرکت بهره گیریم، بسیار خرسندیم. این همکاری مشترک می‌تواند توسعه و تجاری‌سازی محصولات پتروشیمی را تسریع کند. این همکاری پتانسیل‌های تأثیرگذاری در بازار را در بر می دارد.»
رلیانس یک شرکت‌ هندی است که در بخش خصوصی فعالیت دارد. این شرکت یکی از هنرپیشگان بسیار مهم در صنعت انرژی است که نقش پررنگی در عرصه دنیاای دارد. حضور رلیانس در بازارهای دنیاای رو به افزایش بوده و بهبود ارزش اضافه کرده از اصلی ترین اهداف این شرکت در فعالیت‌های کسب و کار است. رلیانس که در شهر بمبئی قرار دارد، در حوزه‌هایی نظیر پتروشیمی، نساجی، منابع طبیعی، خرده فورشی و مخابرات فعالیت دارد.
به گزارش ستاد توسعه تکنولوژی نانو،وربک یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه گرافن است که اولین بار توسط دانشگاه پرینستون به ثبت رسید. این شرکت محصولات گوناگونی را به بازار عرضه کرده است. وربک این توانایی را دارد که دستاوردهای خود را در حوزه گرافن با محصولات مختلف مخلوط کند. در حال حاضر برخی از این دستاوردها تبدیل به محصولات تازه ای شده که آماده عرضه به بازار است.
تکنولوژی نکته استفاده وربک به‌صورت پتنتی به ثبت رسیده است که با بهره گیری از آن می‌توان ترکیبات گرافنی مختلف تولید کرد. از این مشتقات گرافنی می‌توان در حوزه‌های مختلف نظیر ساخت آنتن، نسل جدید باتری‌ها، کامپوزیت‌ها و جوهرهای رسانا بهره گرفت.

————————————-

تهیه شده توسط : راتين ه.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ساقيا لطف نمودی قدحت پرمی باد
««« »»»
که به تدبير تو تشويش خمار آخر شد

صنعت پتروشیمی در پی سنتز الاستومرهای گرافنی

TT / 46 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال