دستگاهی که با بیدارکردن به دراز کشیدن شما یاری می کند (۳ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

دستگاهی که با بیدارکردن به خوابیدن شما کمک می کند

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس دستگاهی که با بیدارکردن به استراحت کردن شما یاری میرساند
با سیستم کوچک اما کاربردی آشنایی پیدا کنید که عجیب‌ترین ایده برای بهتر استراحت کردن را به اجرا در آورده است.

اگر همسر یا حیوان خانگی‌تان در شب هر سه دقیقه شما را از خواب بیدار کند، مسلما او را از تخت بیرون می‌کنید، اما یک ردیاب خواب تازه دقیقا همین کار را انجام می‌دهد تا به افراد بی‌خواب تعلیم دهد به چه صورت با سرعت تر به خواب بروند. بر اساس تحقیقات دانشگاه فلیندرز استرالیا، تیم (Thim) یک سیستم پوشیدنی کوچک است که برای تنظیم مجدد چرخه خواب یک کاربر در طول دوره یک هفته‌ای طراحی شده است، بدون اینکه آشفتگی چندانی داشته باشد، و همچنین ادعا شده که برای چرت زدن بهتر و ردیابی دقیق تر خواب نیز مفید است.

دستگاه‌های ردیاب خواب بسیاری وجود دارند که می‌توانند در تختخواب به شما بپیوندند، اما بیشتر آنها مانند Juvo،Sleepsense سامسونگ و Sleepace RestOn، بر الگوهای خواب نظارت دارند و از داده‌های جمع‌آوری شده برای ارایه ترفندهایی برای داشتن خوابی بهتر استفاده می‌کنند. سایر دستگاه‌ها مانند FitSleep، طراحی شده‌اند تا با سرعت تر شما را به آرامش سرزمین خواب و خیال ببرند، اما کارشناسان در رابطه با علم پشت این دستگاه‌ها کنجکاو هستند.

بر اساس مطالعات انجام شده در دانشگاه فلیندرز در آدلاید استرالیا، Thim   نقش فعال تری (و تحقیقات مورد حمایت) در بهبود الگوهای خواب دارد. محققان دریافتند افرادی که معضل خواب دارند می‌توانند از طریق یک فرآیند به نام تعلیم خواب مجدد، زودتر به خواب روند، در این فرایند آنها بارها و بارها احساس به خواب رفتن را تجربه می‌کنند. به نقل کرده تیم تحقیقی، در هر شب فقط یک ساعت توقف در خواب، به مدت پنج شب متوالی، برای تغییر مجدد عادات فرد در یک چرخه ترمیمی کافی است.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس دستگاهی که با بیدارکردن به استراحت کردن شما یاری میرساند

پروفسور Leon Lake یکی از محققان مطالعات مذکور و همچنین مخترع Thim و عینک Re-Timer اذعان داشت: «سیستم Thim بر تحقیق ۱۰ ساله دانشگاهی استوار است که راهی بهتر برای بهبود خواب را به اکران قرار داده است. اولین بار تحقیقات ما از طریق Thim به خانه‌ها راه کشف کرده است».

کشش ناگهانی پوشش انگشت به سیستم اعلام می‌دارد که شخص هنوز بیدار است،و این فرآیند تکرار می‌شود تا سیستم پاسخی نگیرد. سیستم می‌داند که آنها باید چرت بزنند، پس از آن سه دقیقه طول می‌کشد تا دوباره بلرزد و فرد را به آرامی بیدار سازد. از آنجا که فرد هنوز به خواب عمیق فرو نرفته، این یک وقفه خفیف است، که آگاهی دار معناست خواب دوباره بسیار عمیق نخواهد بود. ابزار پوشیدنی Thim هر سه دقیقه تا یک ساعت می‌لرزد، پس از آن اجازه می‌دهد فرد بدون آشفتگی تمام شب را خوابد.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس دستگاهی که با بیدارکردن به استراحت کردن شما یاری میرساند

Thim با بررسی کردن یک دقیقه‌ای، نسبت به بقیه پویشگران خواب دقیق تر می‌تواند فرآیند خواب را تحت نظر گیرد که مطالعات نشان می‌دهد این مساله می‌تواند به طور کلی اشتباه باشد. از طریق اپ‌های  iOS و اندروید، سیستم می‌تواند بر داده‌های متداول خواب نظارت و نمره خواب را محاسبه نماید، یا بر روی چرت زدن تنظیم گردد تا فرد استراحت کرده را دقیقا پس از ۱۰ دقیقه استراحت کردن بیدار نماید، که تیم مذکور ادعا می‌نماید خوب ترین مدت وقت برای یک چرت کامل بدون احساس ضعف و بی حالی همان ۱۰ دقیقه است.

به گزارش زومیت،این تیم در حال اجرای یک کمپین کیک استارتر به منظور جمع آوری کمک‌های مالی برای پروژه Thim است، که در آن برای هر سیستم ۱۲۹ دلار استرالیا (معادل ۱۰۰ دلار آمریکا) انتخاب شده است. پس از گذشت ۲۰ روز از تاریخ شروع، کمپین به ۸۰ هزار دلار از هدف ۱۲۰ هزار دلاری اش دست کشف کرده است، و اگر همه چیز بر طبق برنامه جلو رود، Thim در سال فرا رسنده وارد بازار می‌شود.

**با تشکر از انتخاب شما**

نگارش از : زری ع.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در خرقه از اين بيش منافق نتوان بود
««« »»»
بنياد از اين شيوه رندانه نهاديم

دستگاهی که با بیدارکردن به دراز کشیدن شما یاری می کند (۳ عکس)

TT / 108 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال