بازسازی بیش از ۱۵ هزار واحد مسکن روستایی در کهگیلویه و بویراحمد


با دیگران به اشتراک بگذارید

بازسازی بیش از ۱۵ هزار واحد مسکن روستایی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون حدود ۱۵ هزار و ۶۶۴ واحد مسکن روستایی در این استان بازسازی شده است.

تصویر و عکس   بازسازی بیش از ۱۵ هزار واحد مسکن روستایی در کهگیلویه و بویراحمد

ابراهیم فرزانه در مکالمه با خبرنگار تسنیم در یاسوج، اظهار داشت: بنیاد مسکن نخستین نهاد عمرانی است که به فرمان امام راحل (ره ) در سال ۵۸ به عنوان متولی توسعه و عمران روستاهای کشور بوجود آمد.

وی اضافه کرد: بنیاد مسکن به عنوان یک نهاد مقدس در سر تا سر کشور خلال حفظ رسالت خود در زمینه تامین مسکن محرومین، مقاوم‎سازی بناهای روستایی و افزایش مطمئنی و امنیت در فضای کالبدی روستاها و همچنین در بخش های صدور اسناد مالکیت روستایی و شهری گام های بزرگی برداشته است.

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: توسعه انبوه‎سازی و احداث مسکن شهری، جلب مشارکت خیرین در احداث مجتمع های مسکونی، واگذاری زمین برای تامین مسکن روستایی و توسعه فضای کالبدی روستاها با رویکرد گردشگری و سایر فعالیت های عمرانی و توسعه‎ای دیگر مثل اجرای نقش ‎های هادی و آسفالت معابر روستایی از طریق قیر رایانه‎ای در جهت محرومیت پاک کنی از دیگر اقدامات بنیاد مسکن بوده است.

فرزانه به خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در روستاهای کهگیلویه و بیوراحمد اشاره داشت و ابراز کرد: تاکنون ۱۵ هزار و ۶۶۴ نکته مسکن روستایی در کهگیلویه و بویراحمد بازسازی شده است.

وی اضافه کرد: از ابتدای شروع به کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این استان تا سال ۸۴ حدود ۵ هزار و ۶۶۳ واحد مسکن روستایی بهسازی و نوسازی شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد تعداد تشکیل پرونده جهت دریافت تسهیلات مسکن روستایی از سال ۸۴ تاکنون را بیش از ۳۵ هزار نکته عنوان و تصریح کرد: از این تعداد به ۲۷ هزار و ۵۶۰ واحد تسهیلات توجه کرد شد.

فرزانه بیان کرد: همچنین از ابتدای شروع به کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکنون، حدود یک هزار و ۶۶۳ فقره تسهیلات قرض الحسنه ساخت حمام روستایی و حدود ۶ هزار و ۵۹۹ فقره تسهیلات قرض الحسنه تعمیر مسکن روستایی در کهگیلویه و بویراحمد توجه کرد شده است.

وی ابراز کرد: در بحث نظارت جهت خدمات مهندسی روستایی حدود ۲۰ دفتر خدماتی با ۲۵۰ نفر ناظر با مدرک کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی عمران و معماری کار نظارت و طراحی را زیر نظر این نهاد به انجام میرسانند.

— لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در بخش نظر بنويسيد —

نگارش توسط : پدرام ض.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چه شکر گويمت ای خيل غم عفاک الله
««« »»»
که روز بی‌کسی آخر نمی‌روی ز سرم

بازسازی بیش از ۱۵ هزار واحد مسکن روستایی در کهگیلویه و بویراحمد

TT / 27 — TP / 7%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات