عملیات چهار بانده کردن مسیر دهلران به اندیمشک شتاب می گیرد


با دیگران به اشتراک بگذارید

عملیات چهار بانده کردن مسیر دهلران به اندیمشک شتاب می گیرد

نماینده مردمان دهلران در مجلس با بیان اینکه عملیات چهار بانده کردن مسیر دهلران به اندیمشک شتاب می‌گیرد‌، گفت: در حال حاضر واگذاری رایگان مسکن مهر دهلران به مردمان می‌تواند سودش بیشتر باشد.

تصویر و عکس   عملیات چهار بانده کردن مسیر دهلران به اندیمشک شتاب می گیرد

شادمهر کاظم زاده در مصاحبه با خبرنگار تسنیم در دهلران اظهار داشت: پروژه های کلیدی شهرستان دهلران را به صورت مرتب از طریق وزارتخانه های مرتبط پیگیری می کنم.

وی گفت: خوشبختانه با وجود وقت اندکی که از شروع دوره نمایندگی بنده می گذرد قادر بوده ام ۵ بار از تریبون مجلس معضلات حوزه جنوب و مطالبات مردمان را بیان کنم.

پتروشیمی و ان جی ال ۳۱۰۰ دهلران در مسیر عملیاتی شدن قرار گرفته است

نماینده مردمان دهلران در کجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از جمله موضوعات کلیدی شهرستان دهلران که قادر هست نقش آفرینی مهم از لحاظ بهره وری و حل مشکل اشتغال باشد NGL3100 بود که خلال تشکر از همه افرادی که برای این طرح مهم قدم هایی برداشتند خوشبختانه این پروژه هم اکنون در حال فعالیت است.

وی ادامه داد: رایزنی های متعددی با شخص ریاست محترم جمهور, وزرای نفت و دارایی, سخنگوی دولت و همچنین اعضای هیئت مدیره صندوق توسعه ملی برای توجه کرد وام این پروژه به بانک عامل و پیمانکار انجام شده است که قول های مساعدی در این زمینه با وجود اینکه صندوق توسعه ملی فعلاً شرایط ایده آلی ندارد اخذ شده است.

کاظم زاده گفت: پتروشیمی دهلران نیسز که از جمله دیگر نقشهای مهم این شهرستان است هم ارتباط تنگاتنگی با پروژه ان جی ال دارد که با عملیاتی شدن آن امید به از سرگیری عملیات پتروشیمی هم دوچندان خواهد شد.

طرف عراقی فعلاً برای بازگشایی مرز چیلات دهلران اعلام آمادگی نکرده است

نماینده مردمان دهلران به افتتاح مرز چیلات که از جمله اصلیترین مطالبات مردمان این شهرستان است توجه کرد و گفت: با جدیت این مسئله را پیگیری کرده و همچنان به دنبال تحقق آن هستم.

وی ادامه داد: به همین منظور دیدارهایی با وزیران محترم خارجه, اطلاعات و کشور داشته ام و همگی آنها متفق القول موافق بازگشایی مرز چیلات جهت ارتباط با کشور عراق و بهره گیری از ظرفیت آن در ساماندهی زائران می باشند.

کاظم زاده اضافه کرد: مرز چیلات قادر هست یه عنوان یک مزیت اقتصادی برای توسعه این شهرستان بسیار حائز اهمیت باشد و به همین دلیل پیگیری این مطالبه در اهم برنامه های هفتگی ام قرار دارد.

وی با تشکر از همه افرادی که برای بازگشایی این مرز تلاش و زیرساخت های ضروری را برای آن فراهم می کنند اظهار داشت: آنچه که مسئولان مناسب رتبه کشوری به بنده منعکس کرده اند نبود موافقت طرف عراقی برای بازگشایی این مرز است که امیدواریم با رایزنی های دیپلماتیک این توافق به دست آید و شاهد بازگشایی این مرز در فرا رسنده نزدیک باشیم.

بودجه کشور باید به سمت عمران و آبادانی سوق داده شود

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه متاسفانه اعتبارات عمرانی در کشور محدود است و پاسخگوی پروژه های عمرانی نیست گفت: باید برای این موضوع چاره ای فکر شود چرا که الان شاهدیم بودجه عمومی دولت ۲۲۰ هزار میلیارد تومان است که تنها ۲۰ هزار میلیارد آن عمرانی است.

وی اضافه کرد: ضروری است برای تسریع در اجرای پروژه های عمرانی در سطح کشور و استان های محروم تر تدابیری فکر شود که بودجه کشور کمتر در اموراتجاری صرف شود و بیشتر به سمت عمران و آبادانی سوق داده شود.

شادمهر کاظم زاده گفت: همین کمبود اعتبارات عمرانی سبب شده است که تعداد زیادی از پروژه های مهم این شهرستان هم به خاطر کمبود اعتبارات معلق بمانند که درصدد هستیم این موضوع به سرانجام مطلوبی برسد.

اجرایی شدن پروژه های دهلران مشکل اشتغال را حل می کند

نماینده مردمان دهلران به مشکل اشتغال جوانان اشاره کرد و بیان کرد: مشکل اشتغال در حال حاضر در همه مناطق کشور وجود دارد و نمی توان انتظار داشت که در یک شب این مشکل حل شود.

وی با تشکر از اقدامات دولت برای رفع مشکل اشتغال اضافه کرد: خوشبختانه دولت نقشهای خوبی در این زمینه در دست اقدام دارد اما برای رفع این مشکل در این شهرستان و حوزه جنوب باید با افتتاح پروژه های مهم که میزان اشتغالزایی بالایی دارند در این زمینه تلاش کرد.

مسکن مهر دهلران باید به صورت رایگان به مردمان دهلران واگذر شود

نماینده مردمان دهلران در خصوص آخرین وضعیت مسکن مهر این شهرستان تصریح کرد: اجرای مسکن مهر به این صورت که الان اجرا شده از ابتدا اشتباه بود و صرف هزینه های زیادی را به دنبال داشته است.

وی گفت: با توجه به اقلیم این شهرستان باید در همان ابتدا یک قطعه زمین به مردمان واگذار می شد تا این معضلات به روز را شاهد نبودیم و این همه هزینه به بیت المال تحمیل نمی شد.

کاظم زاده اضافه کرد: در ملاقاتی که با وزیر راه و شهرسازی داشتم با ذکر دلیل وزیر را متقاعد کردم که در حال حاضر واگذاری رایگان مسکن مهر دهلران به مردمان قادر هست سودش بیشتر باشد تا مردمان خود پای کار فرا برسند و آنها را تکمیل کنند که وزیر هم اذعان داشت اگر مسیری قانونی گشوده شود اینگونه عمل خواهد شد.

عملیات چهار بانده کردن مسیر دهلران به اندیمشک شتاب می گیرد

نماینده مردمان دهلران در مجلس به آغاز عملیات اجرایی پروژه چهر بانده کردن جاده دهلران به اندیمشک اشاره کرد و گفت: شروع عملیات چهار بانده کردن مسیر دهلران به اندیشمک در شرایط عمرانی فعلی که تخصیص ها صفر است خبر خوبی است.

وی اضافه کرد: ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیارد تومان کل اعتبار نکته نیاز برای این پروژه است که ۲۵ درصد آن را وزارت نفت متعهد به تامین شده است و ۷۵ درصد را وزارت راه و شهرسازی باید تامین اعتبار کند.

کاظم زاده تصریح کرد: با توجه به دستور وزیر راه به مدیر کل راه و شهرسازی استان برای به مناقصه قرار دادن این پروژه امیدواریم که روند اجرای این پروژه شتاب بیشتری بگیرد.

*******************

تهیه شده توسط : داريوش و.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چشم بد دور کز آن تفرقه‌ات بازآورد
««« »»»
طالع نامور و دولت مادرزادت

عملیات چهار بانده کردن مسیر دهلران به اندیمشک شتاب می گیرد

TT / 76 — TP / 7%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال