تشدید نظارت بر ذبح دام در عاشورا و تاسوعای حسینی در اراک


با دیگران به اشتراک بگذارید

تشدید نظارت بر ذبح دام در عاشورا و تاسوعای حسینی در اراک

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: در ایام محرم و روزهای تاسوعا و عاشورا تعداد ۴۰ اکیپ نظارت بهداشتی در اداره کل و سطح استان مرکزی به صورت ثابت و سیار فعالند تا به امور ذبح و بهداشت دام در قبل و پس از ذبح نظارت داشته باشند.

تصویر و عکس   تشدید نظارت بر ذبح دام در عاشورا و تاسوعای حسینی در اراک

محسن شانقی در مکالمه با خبرنگار تسنیم در اراک با اشاره به روند نظارتی در ایام محرم اظهار داشت: کلکسیون دامپزشکی هرساله در دهه نخست ماه محرم و به مخصوص روزهای تاسوعا و عاشورا روند تشدید نظارت بهداشتی را اجزایی می کند.

وی اضافه کرد: در این ایام تعداد ۴۰ اکیپ نظارت بهداشتی در اداره کل و سطح استان به صورت ثابت و سیار فعالند و به امور ذبح و بهداشت دام در قبل و پس از ذبح نظارت دارند.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی تصریح کرد: بر اساس آمار به تصویب رسانده شده در سال های گذشته بیشترین مقدار ذبح در بهزیستی، کشتارگاه ها و در هیئات به ثبت رسیده است، بنابراین اکیپ های نظارتی این اداره به امر قربانی در نقاط نام برده نظارت کامل را دارند و دام را از لحاظ مریضی، تب دار بودن و سلامت کامل نکته بررسی میگذارند واگر دامی قابل مصرف نباشد ضبط می توان.

شانقی ادامه داد: اکیپ های نظارتی دامپزشکی استان از ساعات افتتاحیه صبح روز تاسوعا تا ساعات پایانی شامگاه عاشورا به صورت مخصوص به نظارت بر عملیات ذبح، بازرسی بهداشتی لاشه ها و سلامت دام ها توجه میکنند.

وی عنوان کرد: به شهروندان پیشنهاد میدهیم که قبل از انجام اقدامات ذبح و یا پس از ذبح دام در خصوص حضور ناظر اداره دامپزشکی با شکاره ۱۵۱۲ تماس بگیرند، همشهریان ساکن در شهرستان ها نیز قادر هستند در زمینه دریافت خدمات با شماره تماس هایی که به وسیله اطلاعیه ها در سطح شهر اعلام می توان تماس حاصل کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: هدف ما از اجرای این نقش پیش گیری از مصرف گوشت دام بیمار و ارتقاع بهداشت و ارتقاع سلامت همشهریان است که امیدواریم همشهریان در این زمینه نهایت همکاری را با دامپزشکی داشته باشند.

براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد

گردآورنده: پريچهر ی.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نوش کن جام شراب يک منی
««« »»»
تا بدان بيخ غم از دل برکنی

تشدید نظارت بر ذبح دام در عاشورا و تاسوعای حسینی در اراک

TT / 36 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال