افزایش ۳۶ درصدی معاملات در بورس استان فارس


با دیگران به اشتراک بگذارید

افزایش ۳۶ درصدی معاملات در بورس استان فارس

مدیر بورس منطقه‌ای استان فارس از معامله یک میلیارد و ۹۷۷ میلیون سهم در بورس استان فارس گزارش کرد.

تصویر و عکس   افزایش ۳۶ درصدی معاملات در بورس استان فارس

کرشمه ترابیان در مکالمه با خبرنگار تسنیم در شیراز، با بیان اینکه در شش ماهه نخست امسال در ۱۲۳ روز فعالیت بورس یک میلیارد و ۹۷۷ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۵ هزار و ۱۵ میلیارد ریال در بورس منطقه ای استان فارس معامله شده است اظهار داشت: ارزش روزانه تهیه کرد و به فروش رسان سهام در این مدت ۴۰ میلیارد و ۷۷۳ میلیون ریال بوده است.

وی عنوان کرد: مقایسه تعداد سهام و اوراق مشارکت معامله شده امسال نسبت به آمار مشابه سال گذشته نمایان میکند حجم سهام معامله شده ۳۶ درصد و ارزش ریالی معاملات ۲۷ درصد افزایش داشته است.

مدیر بورس منطقه ای استان فارس با بیان اینکه در این ۶ ماه یک هزار و ۴۱۷ کد سهامداری صادر شده است خاطرنشان کرد: بررسی مخلوط معاملات انجام شده حاکی از آن است که ۴۹ درصد ارزش معاملات به تهیه کرد سهام و ۵۱ درصد به به فروش رسان سهام اختصاص داشته است.

وی با بیان اینکه در ۶ ماه نخست سال ۳ هزار و ۲۶۵ نفر ساعت کلاس تعلیمی در تالار بورس شیراز به انجام رسانده شده است افزود: در حال حاضر تعداد شرکت های پذیرفته شده در بورس استان فارس ۲۳ شرکت است که از این میان ۵ شرکت در بازار اول، ۱۰ شرکت در بازار دوم و ۸ شرکت در فرابورس قرار دارند.

ترابیان با بیان اینکه تالار شیراز از نظر حجم معاملات رتبه ۱۰ را در بین سالن های مناطق کسب کرده است گفت: در ۶ ماهه گذشته ۳۰ شرکت کارگزاری خدمات ضروری را به سهامداران و متقاضیان پیشنهاد کرده اند که سرانه معاملات هر کارگزاری طی این مدت ۱۶۷ میلیارد و ۱۷۲ میلیون ریال و سرانه معاملات روزانه هر کارگزار ۱ میلیارد و ۳۵۹ میلیون ریال بوده است.

وی افزود: شرکت های اشتادموتورز در سال ۸۴ و شیرین دارو در سال ۸۷ و شرکت های لاستیک دنا، مخابرات راه دور کشورمان در سال ۸۸ از لیست شرکت های پذیرفته شده حذف و شرکت های سمیمان فارس و کارخانجات مخابراتی کشورمان و سیمان داراب در سال ۸۳، پتروشیمی شیراز در سال ۸۴، سیمان سفید نی ریز در سال ۸۶ و سیمان فارس بدیع در سال ۸۷ به لیست شرکت های پذیرفته شده در بورس افزوده شده اند.

مدیر بورس منطقه ای استان فارس تصریح کرد: شرکت های پتروشیمی ممسنی و پتروشیمی کازرون در سال ۹۰ و پتروشیمی فسا و پتروشیمی جهرم در سال ۹۱ در بازار پایه فرابورس پذیرفته شده اند.

______________________

گردآوری از : پارسا ز.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نزدی شاه رخ و فوت شد امکان حافظ
««« »»»
چه کنم بازی ايام مرا غافل کرد

افزایش ۳۶ درصدی معاملات در بورس استان فارس

TT / 36 — TP / 8%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال