پایگاه انتقال خون کرمانشاه تاسوعا و عاشورا تا ساعت ۱۹ آماده پذیرش اهداکنندگان خون است


با دیگران به اشتراک بگذارید

پایگاه انتقال خون کرمانشاه تاسوعا و عاشورا تا ساعت ۱۹ آماده پذیرش اهداکنندگان خون است

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه گفت: پایگاه عمده انتقال خون کرمانشاه در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۹ به صورت یکسره آماده استقبال از اهداکنندگان است.

تصویر و عکس   پایگاه انتقال خون کرمانشاه تاسوعا و عاشورا تا ساعت ۱۹ آماده پذیرش اهداکنندگان خون است

ابراهیم سلطانیان در مصاحبه با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با اشاره به اینکه دعوت نذر خون از ابتدای محرم اعلام شده است، اظهار داشت: پایگاه عمده انتقال خون کرمانشاه در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۹ به صورت یکسره آماده استقبال از اهداکنندگان است.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه عنوان کرد: فراورده های خونی در بر می داری طول عمر فرق می دارند به طور مثال پلاسما در بر می داری عمر یکساله، گلبول قرمز عمر یک ماه و پلاکت عمر سه تا پنج روزه است و پلاکت پس از این مدت غیرقابل استفاده خواهد بود.

سلطانیان با بیان اینکه اهداکنندگان این عمل انسان دوستانه خود را به روزهای تاسوعا و عاشورا موکول نکنند زیرا با استقبال بیش از نیاز استقبال کنندگان فراورده ها پس از سه روز دیگر قابل استفاده نبوده و برای سه روز بعد اهداکننده ای وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان های استان کرمانشاه به طور متوسط روزانه ۱۲۰ واحد پلاکت بهره میگیرند، گفت: این میانگین مصرف به معنای نیاز روزانه به خون جدید است و مصرف پلاکت نیز در بیمارستان ها بیش از سایر فراورده ها است در صورتی که میزان ماندگاری پلاکت ها سه تا پنج روز است.

سلطانیان با بیان اینکه میزان مشارکت مردمان استان کرمانشاه در اهدای خون مطلوب و در حد میانگین کشوری است، اضافه کرد: مراکز ثابت خونگیری در بلوار شهید بهشتی و مطهر به طور دائم فعال هستند و در شهرستان های تابعه نیز پایگاه ها یا واحدهای سیاری به صورت ماهانه مستقر می شوند.

وی با اشاره به اینکه در ماه رمضان نیاز به اهدای خون بیش از سایر وقتها است و گروه های خونی منفی نیز بیشترین نیاز به اهدا را در استان دارند، عنوان کرد: اهداکنندگان خون به دسته های گوناگونی از جمله زنان، بار اولی، مستمر و باسابقه تقسیم می توان و استان کرمانشاه در زمینه اهدا از جمله استان های کامیاب است.

***لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد***

نگارش توسط: فرهاد ر.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نظير دوست نديدم اگر چه از مه و مهر
««« »»»
نهادم آينه‌ها در مقابل رخ دوست

پایگاه انتقال خون کرمانشاه تاسوعا و عاشورا تا ساعت ۱۹ آماده پذیرش اهداکنندگان خون است

TT / 35 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات